На головну Господарюємо Літні турботи виноградаря.

Літні турботи виноградаря.

190

Виноград — теплолюбна культура, яка традиційно вирощується у південних областях України. Проте останніми роками багато власників присадибних ділянок почали вирощувати виноград практично по всій території нашої країни

Літом на винограднику багато роботи. Господарі, котрі не встигли замульчувати міжряддя,  можуть ще зробити це і таким чином  захистити коріннявід перегрівання. На кожному пагоні вище грона залишайте 20 здорових листочків. Нижні слід видалити, завдяки чому поліпшиться доступ повітря. Для наливання ягід необхідна волога. За відсутності опадів регулярно проводять поливання. Інакше при першім же  дощі плоди інтенсивно вбиратимуть воду й розтріскуватимуться. Також рекомендується обприскувати крону (аби відкрилися спори). Робіть це дощівкою у ранкові години.

- реклама -

Запорука вагомих урожаїв – правильне підживлення. Ще першої половини червня проводять кореневу підгодівлю. Норма під один кущ – 45 грам аміачної селітри, 85 – суперфосфату, 260  – калімагнезії, 10 – гумату натрію.  Наприкінці місяця азот не застосовується. Після 20 липня, коли ягоди починають розм’якшуватися, скроплюйте листкову поверхню розчином мікродобрив.

На виноградній лозі може розвиватися близько 700 видів шкідників та більше ніж 100 збудників хвороб, однак економічне значення мають кілька десятків хвороб і шкідників. Видовий склад шкідливих організмів особливо залежить від зони вирощування винограду. Саме тому захист насаджень необхідно адаптувати до конкретних  кліматичних зон, в яких вони розміщені.

В наший зоні у винограду є декілька дуже поширених і найбільш шкодочинних грибкових захворювань. Це мільдью, оїдіум, антракноз, сіра гниль. Їм краще запобігти, ніж лікувати. Краще викорінювати збудників хвороб по голій лозі, щоб не довелося  боротися з їх розвитком під час дозрівання ягід.

Обробки:

1 раз – після відкриття кущів до розпускання вічок – 300 грам залізного купоросу на 10 л води.

2 раз – по 5 листку – мідні препарати (хлорокис міді).

3 і 4 раз – до цвітіння і після цвітіння фунгіцидом системної дії (всмоктується в тканини рослин і захищає їх протягом тривалого періоду на відміну від контактних, які повинні потрапити на збудників хвороб і не бути змитими дощем) – ридомил Голд МЦ 68 в.г. – 2.5 кг/га, топаз 100 КЕ – 0.15-0.25 л/га, топсін-М 500КС-1.4-1.6 л/га та інші. Далі, зважаючи на стан рослини, можна обробляти тільки розчином марганцевокислого калію (2,5 г на відро води) або харчовою содою (100 г на відро води).

5 раз – після обрізання кущів в кінці жовтня-на початку листопаду, перед укриттям – 300-500 г залізного купоросу на 10 л води.

При необхідність захистити лозу від шкідників: кліщів, щитівок, пильщиків і різних довгоносиків – використовують колоїдну сірку або сучасні препарати : Актеллік 500ЕС -3л/га ,Акцент КЕ – 1.2-3л/га , Енжіо 247КС – 0.18г/га та інші.

Тетяна ГРУШЕВСЬКА,

провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у області

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

6 − 1 =