Новини

Липові, модринові і катальпові алеї насадили у місті

Архів
2 переглядів

   Минулого вівторка відбулись екологічні акції «За чисте довкілля» та «Зробимо Володимир чистим», до яких долучились працівники  міськвиконкому на чолі з першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком, учні та педагоги ЗОШ № 2 і НВК  №3, представники територіального медичного об’єднання.  У цей день було проведено прибирання та посадку молодих дерев на різних міських територіях.

   У  зимовий період чимало дерев, заражених омелою, було зрізано. На їхнє місце садимо нові, зокрема, такі, які будуть стійкішими до хвороб,  – розповів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Він зазначив, що близько сотні саджанців липи, модрини, берези, катальпи, горобини, ялівецю та блакитної ялини, привезені зі спеціалізованого розсадника держлісмисгоспу, що у селі Гаразджа. Також іще 240 саджанців тієї ж  липи, червоного дуба, гостролистого  клена та кущів дейції  доставилиз Павлівського розсадника.

Підсаджували дерева у скверах, парках та на територіях шкіл, поблизу лікарні. Так в парку ім. Гагаріна висаджено алею з 30-ти лип і 10 катальп.  Обидва цих дерева славляться особливою духмяністю квітів, а катальпа ще й тривалим часом цвітіння – до 20 днів, а також цікавими плодами, подібними до тонких стручків, які залишаються на дереві протягом усієї зими, додаючи оригінальності цій декоративній рослині.

Біля НВК  № 3 висадили алею модрини, яку по праву вважають екзотом серед хвойних, адже дерево на зиму скидає хвою, а навесні вкривається молодою зеленню, що милує око. До цієї акції активно долучились учні випускного 11 класу, які, окрім модрини, спільно із першокласниками, своїми батьками та вчителями висадили ще саджанці берези та сосни на спогад про себе.

Чимало молодих дерев ростиме і  біля ТМО, а  центральній частині міста краси додаватимуть молода ялина та дейції, які будуть квітнути вже за рік-два. На цей час молоді насадження потребуватимуть догляду та поливу, цим опікуватиметься КП «Троянда», а також важливо, аби жителі міста відповідально ставились до того, що зроблено для його озеленення, зберігаючи висаджені деревця для прийдешніх поколінь.

Юлія ПАШКОВА.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up