На головну Новини Лише місяць платять допомогу з безробіття тим, хто за кордоном

Лише місяць платять допомогу з безробіття тим, хто за кордоном

10

Оновлено порядок виплат з безробіттю та державну політику у сфері зайнятості.

На 27 червня у Держслужбі зайнятості зареєстровано 320 тисяч безробітних.  З початку року  статус безробітних отримали 355 тисяч осіб, з початку військових дій – 242 тисячі, з яких 28 тисяч – це внутрішньо переміщені.

- реклама -

Міністерка економіки Юлія Свириденко пояснила, що оновлення порядку виплат з безробіття, який нещодавно змінив уряд, полягає в тому, що люди, які перебувають понад 30 днів за кордоном, отримують таку  виплату, якщо вони були зареєстровані безробітними, лише протягом 30 днів.

Після того, як людина вже не повернулася, а вирішила певний час перебувати за кордоном, така виплата припиняється. Це пов’язано з тим, що основна функція центру зайнятості – не виплатна, а функція пошуку роботи.

Після поверненню, за  бажанням,  можна знову стати  на облік.  У службі зайнятості зможуть відновити функцію пошуку роботи і надати  вакансії, які є в базі даних. Людині може бути запропонована робота, виходячи з досвіду та освіти. Другий варіант – це суспільно корисні або громадські роботи,  перелік  останніх буде визначатися військово-цивільними адміністраціями. Виплати з безробіття у  середньому це 4870 гривень,  а громадські роботи мають коштувати щонайменше 6500 гривень для людини. Тому це альтернатива для тих, хто дійсно хоче працювати.

Міністерка вважає, що нові умови не призведуть до прихованого безробіття серед українців. Це переформатує роботу, тому що зміщується акцент з виплатної на функцію пошуку роботи і реалізацію програм зайнятості.

Також реалізовується програма для внутрішньо переміщених осіб, які вимушені були покинути фронтові та прифронтові регіони. Держава для  них компенсує зарплату в розмірі 6500 гривень протягом двох місяців. Також є активна програма зайнятості, яка полягає в компенсації єдиного соцвнеску для працівників, з якими роботодавець уклав контракт не менше ніж на два роки.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 − три =