Новини

ЛюдмилаОївчик: «Справжні картини народжуються від болю»

Архів
12 переглядів

Виставка живопису місцевої художниці Людмили Оївчик відкрилася в галереї культурно-мистецького центру ще наприкінці червня. Хоч Людмила не має вищої художньої освіти, їй вдаються справді прекрасні картини. На її роботах ми можемо роздивитись усю душу художниці, ці полотна заворожують та надихають. Жінка часто зображує храми, деякий час сама займалась монументальним живописом і розписувала церкви. Трохи більше про своє бачення мистецтва Людмила Оївчик розповіла нам в інтерв’ю.

– Розкажіть, як ви почали малювати?
– Не пам’ятаю конкретного моменту, тому що це було давно. Певно, як усі діти, – брала олівці, малювала.

– Що надихає і звідки ви черпаєте натхнення?

Якби знала де береться, то і справдіпішла би  черпати. Один великий художник сказав – не чекай натхнення, йди сам назустріч йому. Світ прекрасний, він створений самим Богом. Я не художник, я лише жалюгідний копіїст, коли порівнюю велич творіння Великого Художника зі своїми витворами.

 – В якій техніці ви працюєте найбільше?

В тій, яка найлегше і найкраще мені вдається. Малюю олівцем, фломастером, кульковою ручкою, олійними фарбами.

 – Що подобаєтьсязображувати найбільше?

Те, що є найгарнішим, бо створене в останній день Творіння. Це люди і тварини.

 – Створення картин є спонтанним процесом чи розраховуєте кожну деталь?

Дуже по-різному. Коли швидко,як пташка, – значить, рукою водив Господь. А на щось і десятиліття піде. Бувають химери, яких і зображувати не варто. А взагалі справжні картини народжуються від болю, від несказаних нікому страждань… Принаймні, мені так здається.

– Як ви вважаєте, талант до малювання має бути ” в крові” чи цьому можна навчитись?

Про те, що таланти є в усіх, говорить Біблія. Бог щедрий і багатомилостивий. Про те що, кожен має хист до малювання у всіх є, свідчить сам факт , що усі діти малюють. Просто, як оповідається у притчі про таланти, хто працює, тому примножиться, а хто лінується, відбереться як річ йому не потрібна,  яку не використовують.  Хоча у ній закладено значно глибший і ширший сенс. Мистецтво – це лише один із аспектів. І талант до малювання не вважаю надто особливим,  у людей є і набагато цінніші.

 -Які поради могли б дати молодим художникам?
Вміти прощати, дорожити дружбою, радіти кожному дню, кожній годині, кожній людині. І це до нескінченності.  Бути щирим, доброзичливим, старанним і працьовитим, а все інше «прийде».

Іванна ЯКИМЧУК,

студентка ІІ курсу факультету журналістики ім.Івана Франка

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up