На головну Новини Магія рухомих дерев’яних конструкторів « МІКО»

Магія рухомих дерев’яних конструкторів « МІКО»

492

   Дерев’яні іграшки для дорослих – так можна назвати колекційні моделі 3Д-пазлів, котрі третій рік поспіль виготовляють на місцевому підприємстві «Мікроклімат»  під торговою маркою «МІКО». Однак такі сувенірні конструктори залюбки складають не лише дорослі, а і діти, адже процес насправді захоплюючий. Зі складеною моделлю рухомого конструктора гратись дуже цікаво – дерев’яний павук кумедно перебирає лапками, заведений механізм автомобіля змушує його колеса обертатись, а  трицикл тріщить, наче має справжній двигун.

   Про науково-виробничий  комплекс «Мікроклімат», який вже майже три десятки років проектує та  виготовляє конструкції для  «чистих» приміщень, різноманітні вентиляційні елементи, «сендвіч» панелі та іншу продукцію, ми уже писали. А от про те, що на цьому підприємстві виготовляють таку продукцію як дерев’яні ЗД-пазли більшості володимирчан поки що невідомо. Ознайомитись із незвичайними рухомими моделями могли ті, хто завітав на цьогорічний фестиваль «Княжий», де фірма «МІКО» брала участь у ярмарку майстрів.

- реклама -

 

Наразі у виробничому цеху, що належить до 42-го відділу НВК «Мікроклімат», тимчасове затишшя, втім невдовзі «МІКО» очікує на партію замовлень, котрі зазвичай активізуються напередодні новорічно-різдвяних свят. Саме цей період – пік продажу дерев’яних 3Д-пазлів, розповідає начальник відділу Олег Шарко.  Він уже десять років працює на підприємстві – починав  із слюсаря, а потім став майстром зміни, аж  доки  керівництво не запропонувало очолити новий відділ.

Восени 2016 року на «Мікрокліматі» почали виготовляти перші моделі 3Д-пазлів – «Рука», «Карусель», «Павук», «Равлик» , «Оглядове колесо» і «Крапля». Згодом з’явились і нові моделі – «Трактор» у кількох модифікаціях, «Екскаватор» з причепом  та найновіші – «Мотоцикл», «Трицикл» та «Спорткар». Усього 14 найменувань. Наразі працюють над розробкою ще кількох нових моделей. Із цим молодій компанії «МІКО» допомагає львівський дизайнер-конструктор.

Ідея організувати таке цікаве виробництво виникла у директора «Мікроклімату» Володимира Лукашука. Він давно мріяв про виготовлення  конструкторів та створення на підприємстві додаткового відділу. А надихнув на це  приклад молодої української компанії UGears. Стартапом цієї компанії нині захоплюються у США, Європі та Японії.

Спеціалісти підприємства «Мікроклімат», хоч і працюють в основному із металом, утім досвід із конструювання мають, тому опанувати нове ремесло було нескладно. У відділі № 42, окрім його очільника Олега Шарка, працює іще кілька спеціалістів. Усі моделі вирізаються з допомогою лазеру на обладнанні компанії StoLaserStandard.

– Коли ми починали виготовляти моделі, то мали лише один такий пристрій, але з часом це стало нерентабельно, адже для того, аби вирізати один  конструктор «Трактор» потрібно годину, тобто за 8-годинний робочий день ми могли зробити лише 8 конструкторів. Зараз маємо чотири верстати різного розміру, два з яких під’єднані до комп’ютеру та працюють з допомогою програми  Auto Cad, – розповідає керівник відділу.

Унікальність дерев’яних 3Д-пазлів у тому, що всі вони механічні й виготовлені виключно з високоякісної шліфованої фанери, а для збирання моделі не потрібен ні клей, ні штучне кріплення, ані інструменти. Отже для того, щоб розпочати складання цих механічних 3Д-пазлів, не потрібно жодних додаткових витратних матеріалів, все необхідне виробник кладе прямо в упаковку з кожною моделлю. Від вас потрібно лише трохи терпіння, аби за кілька годин пишатися плодами своєї роботи. 3Д-пазли «МІКО» позиціонуються як сувенір для колекціонування і хоча продаються у магазині іграшок, утім  дітям до 14 років краще збирати їх у присутності дорослих.

Деталі конструктора з’єднуються з допомогою зубочисток та спеціальних резинок, усі рухомі, а деякі навіть мають заводний механізм, після накручування якого шестерні обертаються і модель починає їхати чи рухатись. Увесь механізм та процес його роботи чудово видно, адже шестерні та коліщатка не сховані. На відміну від традиційних пазлів, дерев’яні конструктори збираються лише раз, адже при спробі розібрати модель, деталі можуть просто поламатись.

– У розкладеному вигляді моделі конструкторів виглядають, як звичайні дощечки фанери із пронумерованими деталями, котрі легко виймаються із дерев’яної основи, – розповідає Олег Шарко, демонструючи невелику пласку упаковку із конструктором. – У найпростіших моделях, приміром «Равлик-скарбничці», кілька десятків деталей, а у деяких, як у «Екскаватора», їх кількість сягає і до півтисячі. На складання однієї моделі йде від півгодини до семи годин. При цьому потрібно чітко дотримуватись інструкції, адже якщо послідовність порушити, то механізми можуть не працювати – автомобіль не поїде, дверцята не відчиняться і т.д.

«Речі набагато важливі від грошей, але без грошей їх не придбаєш. Киньте монетку на щастя!» – такий цікавий надпис висить на демонстраційній моделі скарбнички у вигляді равлика. Кладеш на нього монетку, обертаєш механізм і вже за мить дерев’яна лапка «загрібає» копійку у черево. Так само захоплююче тримати в руках і розглядати будь-який із конструкторів, адже у кожному є якась цікава «фішка». Сама по собі концепція кожного окремого набору унікальна і цікава по-своєму, а її внутрішні шестерні механізми лише сильніше розвивають конструкторську жилку дітей і дорослих, тому маса задоволення від такої покупки забезпечена.

Хіти продажу серед конструкторів «МІКО» –  «Оглядове колесо» та «Мотоцикл». Найчастіше колекційні моделі купують на подарунок уже дорослим чоловікам – любителям техніки, байкерам, керівникам фермерських господарств, приватним колекціонерам, які потім прикрашають їхні кабінети. Але полюбляють такі розвиваючі іграшки і дітлахи, котрі залюбки складають моделі і потім бавляться ними. Крім цього, процес складання надзвичайно корисний для розвитку уяви, акуратності, почуття форми і уваги, дрібної моторики рук, сприяють розкриттю творчого потенціалу дитини, розширюючи її кругозір.

Придбати продукцію фірми «МІКО» можна в магазинах таких відомих  мереж як “Будинок Іграшок”, “Чудо Острів” та “Епіцентр”  у найбільших обласних центрах або ж замовити на сайті. У Володимирі-Волинському купити рухомі моделі можна у магазинах «Глобус», «ПанБуд» та «СадБуд». До речі, на сайті Youtube є кілька відео, де демонструється, як правильно скласти деякі моделі 3Д-пазлів.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × три =