Новини

Майстер-класом із батику завершилася Літня школа мистецтв

Архів
7 переглядів

Минулої суботи відбулося завершальне заняття Літньої школи мистецтв. На ньому про секрети розпису по тканині розповідала завуч художньої школи Ірина Надюкова.

Традиційно заняття розпочалося зі вступної лекції, у ході якої художниця розповіла про історія батику і продемонструвала власні роботи, виконані у цій техніці. Тим часом слухачі зацікавлено розглядали матеріали й інструменти, з допомогою яких мали працювати. Потім усі мали нагоду спробувати різні види батику – холодний, гарячий і вузликовий. Але головним завданням майстер-класу стало зображення квітів у техніці холодного батику.

   – Приємно було спостерігати, наскільки зосереджено і серйозно взялися учні нашої Літньої школи за роботу, – відзначає Ірина Надюкова. – Старанно й захоплено працювали з професійними інструментами, опановували роботу зі скляними трубочками, з допомогою яких створюється зображення на тканині. Згодом кожен забрав додому свою завершену роботу.

На завершальному занятті приємний сюрприз очікував і на організаторку та координаторку проекту «Літня школа мистецтв» Ірину Надюкову-молодшу. Подяку міського голови і букет квітів вручила їй заступник міського голови і активна учасниця майстер-класів Лариса Кулікова.

Варто сказати, що проект «Літня школа мистецтв», реалізований завдяки гранту Держдепартаменту США, Американської ради з міжнародної освіти та програми розвитку майбутніх лідерів «FLEX», виявився більш ніж успішним. Щоразу у заняттях брали участь від 25 до 40 слухачів, які загалом мали нагоду познайомитися із п’ятьма різними мистецькими техніками. Крім того, помітною була висока активність людей середнього віку – а саме на них великою мірою й була орієнтована Літня школа. Також, відмічаються організатори, майстер-класи надихнули молодих викладачів мистецтва впроваджувати нові техніки у свій навчальний процес.

– Окрім фінансової підтримки наших грантодавців ми також відчули допомогу в організаційних моментах тут, на місці, – підкреслює Ірина Надюкова. – Тому хочу висловити подяку заступнику міського голови Ларисі Куліковій, а також директору педколеджу імені А.Ю. Кримського Миколі Савельєву та директору гімназії імені Олександра Цинкаловського Олександру Романюку за надані для занять приміщення. Також вдячні газеті «Слово правди» за інформаційний супровід.

Чи матиме Літня школа мистецтв продовження? Це великою мірою залежить від того, чи знайдуться художники і майстри, готові проводити майстер-класи на волонтерських засадах,  а також кошти на закупівлю матеріалів. Втім, зважаючи на той ажіотаж, який викликав цей освітній проект серед жителів міста, його таки варто продовжувати, хоча, можливо, і в дещо зміненому форматі, переконана Ірина Надюкова.

А для тих, хто пропустив останнє заняття Літньої школи мистецтв або ж хоче продовжити вправлятися у розписі тканини,маємо гарну новину: 28 липня у культурно-мистецькому центрі Ірина Надюкова проведе майстер-клас із вузликового батику. Отож, не проґавте цю нагоду і завітайте!

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Ірина Надюкова, Віталіна Макарик, Літня школа мистецтв, майстер-клас
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up