Новини

Майже сотня питань на порядку денному

Архів
3 переглядів

Відбулася п’ятнадцята чергова сесія міської ради восьмого скликання, під час якої депутати розглянули майже сотню питань, значна частина яких стосувалися зміни назв і затвердження статутів у новій редакції комунальних підприємств, закладів та установ громади у зв’язку з перейменуванням міста, а також поновлень громадянам договорів оренди землі. Тож задля того, аби розглянути усі питання й прийняти рішення оголошували невелику перерву. Як ми повідомляли у минулому номері газети, перед початком засідання звання «Почесний громадянин міста Володимир» вручили ветеранці педагогічної праці та письменниці Людмилі Патлашинській.

Депутатських запитів на цю сесію підготовлено не було, лише депутат Олег Тимосевич порушив кілька актуальних питань, які потребують розв’язання. Так, перше стосувалося режиму роботи супермаркету АТБ, який зачиняється о 23.00 у той час, як усі інші заклади міста о 22.00, друге – щодо тривалості звуків сирени про загрозу повітряної небезпеки, початок сповіщення та відбій якої – однакові. Міський голова Ігор Пальонка запевнив, що розглянуть варіанти врегулювання цих ситуацій.

   Звернення щодо заборони  у громаді церкви московського патріархату

Депутатка Наталії Василець висловила пропозицію додати до порядку денного розгляд звернення депутатського корпусу до президента України, Верховної Ради України та обласної військової адміністрації щодо діяльності на території Володимирської громади УПЦ (МП).

«Це звернення не тільки мають підписати депутати, а й заявити публічно про своє ставлення до цього питання. Громадськість має знати позицію кожного». Таку пропозицію обранці громади підтримали й уже при розгляді питання  всі 29 депутатів, що були присутні на засіданні, проголосували «за». У звернені йдеться про те, що депутати Володимирської міської ради, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями, всю облудність ідеології «русского міра», вважають неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ (МП) в Україні загалом та на Володимирщині зокрема і вимагають: від Верховної Ради та президента прийняти та підписати закон, який унеможливить (заборонить) діяльність УПЦ (МП) в Україні, від обласної військової адміністрації – розглянути питання про скасування в установленомузаконодавством порядку статутів та державної реєстрації релігійнихгромад УПЦ (МП) на території Володимирської громади, здійснити перевірку дотримання умов охоронних договорів користувачами – релігійними громадами на території ТГ.

«Володимирліфт» приєднали до Управляючої житлової компанії

Депутати прийняли рішення про припинення внаслідок реорганізації спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства «Володимирліфт» шляхом приєднання до КП «Управляюча житлова компанія». Детальний  стан справ на підприємстві за останні два роки вивчала робоча група, яка дійшла висновку, що аби зберегти його колектив, оптимізувати витрати і забезпечити конкурентоспроможність на ринку специфічних послуг, варто здійснити реорганізацію, приєднавши до управляючої компанії.

Програма компенсації різниці у тарифах

Прогнозується нелегкий опалювальний сезон і щоб у цей непростий час не збільшувати населенню плату за послуги, які надають комунальні підприємства «Заріччя», «Полігон», «Володимиртепло», різницю у тарифах буде компенсовано з місцевого бюджету. Для цього  розроблена спеціальна програма на 2022-2023 роки, яку затвердили своїм рішенням депутати міськради.

50 тисяч гривень на підтримку райради

З 2021 року Володимир-Волинська районна рада працює в умовах обмеженого ресурсу районного бюджету, тож потребує залучення додаткового фінансування, зокрема для того, щоб розрахуватися за використання природного газу та електроенергії.

На підставі звернення голови районної ради розроблена програма щодо надання райраді фінансової підтримки у 50 тисяч гривень з місцевого бюджету. Як зазначив Віктор Хиць, з подібною проблемою вони раніше зверталися й до інших громад району. Так фінансову підтримку надали Нововолинська громада – 50 тисяч гривень, Поромівська, Литовезька, Іваничівська, Локачинська – по 10 тисяч.

Депутатка Наталія Василець, висловлюючи свою думку, наголосила, що на цю ситуацію має звернути увагу держава й прийняти відповідне рішення, адже, за її словами, на дев’ятому році децентралізації голова райради не має звертатися до територіальних громад з проханням виділення коштів на потреби органу місцевого самоврядування. Потрібно або наділити райради більшими повноваженнями і «відщепити» від ТГ певний ресурс, наприклад, 3 чи 5 відсотків, або якщо така установа не потрібна, то прийняти вольове рішення і ліквідувати її.  На це Віктор Хиць пояснив, що фінансове забезпечення їхнього функціонування скорочене з початку війни, та вони шукають можливості для виходу з ситуації, й попросив депутатів підтримати цю програму. Обранці громади проголосували «за».

Кошти на ремонти

Розглянули питання щодо внесення змін до бюджету міської територіальної громади на 2022 рік. Окремим рішенням депутати погодили збільшення видатків гуманітарному управлінню на суму 7,5 мільйона гривень для проведення ремонтів туалетних кімнат в дитячих садках, покрівлі приміщення  спортзалу «Космос», фасаду та покрівлі приміщення на стадіоні «Олімп», надання фінансової підтримки футбольному клубу «Ладомир».

Крім цього, 2,2 мільйона гривень виділили ТМО на завершення капітального ремонту системи киснепостачання з встановленням генератора кисню. Управлінню інфраструктури на реконструкцію котельні на вулиці Академіка Глушкова, ремонт тепло- та водомереж, поточний ремонт дорожнього покриття та утримання його в зимовий період, ремонти дитячих та спортивних майданчиків та інші заходи з благоустрою додатково спрямували 16,4 мільйона гривень.

Передбачили надання субвенції для військової частини у 2,9 мільйона гривень для відновлення тепломережі, системи опалення і проведення ремонтних робіт у будівлі.

Профільний (академічний) ліцей імені Олександра Цинкаловського

Розглядали на сесії й одне з найбільш дискусійних питань – щодо впровадження у місті передбаченої законодавством освітньої реформи і створення профільного ліцею. Тож при обговорені проекту рішення про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти міської тергромади та затвердження їхньої перспективної мережі начальниця управління з гуманітарних питань Оксана Бігун пояснила, що  у результаті реформи, усі заклади загальноосвітньої школи мають бути розділені на початкові ланки, гімназії та ліцеї. Відповідно, з 1 вересня 2027 року у місті має розпочати повноцінну діяльність профільний (академічний) ліцей. Задля визначення, який з наявних у громаді навчальних закладів можна реорганізувати у ліцей, була створена спеціальна робоча група. За її висновком та згідно з визначеними критеріями, створити профільний ліцей варто на базі гімназії, адже цей заклад демонструє найвищий рівень опанування учнями академічних дисциплін і має досвід навчання за профільним спрямуванням.За словами Оксани Бігун, перші кроки у цьому напрямку потрібно починати робити уже зараз.

Депутат Микола Юнак висловив міркування, що нині таке рішення не на часі й запропонував розглянути питання на наступній сесії. Такої ж думки була і депутатка Ганна Радкевич, яка просила не робити поспішних рішень, не займатися реорганізацією за місяць до початку навчального року, а краще присвятити час підготовці до змін. Натомість голова освітянської комісії Костянтин Зінкевич повідомив, що питання вивчене під час засідань робочої групи, профільної комісії й закликав колег підтримати його невідкладно. Таку ж позицію висловив депутат Микола Савельєв, який акцентував на тому, що педагогічний колектив гімназії стовідсотково готовий перекваліфікуватися для роботи у профільному ліцеї. А депутатка Тетяна Дьоміна зауважила: якщо колективи навчальних закладів готові братися до роботи і підтримують таку реорганізацію, то й обранці громади мають підтримати. До того ж, як пояснив міський голова, цим рішенням затверджується лише перспективний план розвитку закладу, кардинальних змін для освітнього процесу він не передбачає і майбутні першокласники розпочнуть навчання у цьому закладі.

Слово взяв і директор гімназії Олександр Романюк, який зазначив, що батьки усіх учнів 1-4 класів були поінформовані, що через відсутність укриття у закладі, навчання у них відбуватиметься найімовірніше онлайн. А щодо реорганізації, то затягувати з рішеннями не варто, його колектив готовий до роботи в нових умовах. У результаті депутати більшістю голосів підтримали це рішення.

Не ЗОШ, а ліцеї та гімназії

Проголосували депутати і рішення про зміни назв та типів загальноосвітніх шкіл громади задля приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства та у зв’язку з перейменуванням Володимир-Волинської міської ради у Володимирську.

Відтак, ЗОШ І-ІІ ступенів села Ласків стала називатися гімназією села Ласків  Володимирської міської ради, школа І ступеня у Новосілках має назву «Початкова школа села Новосілки – філія ліцею села Суходоли», а у Дігтеві – «Початкова школа села Дігтів – філія ліцею с. Суходоли», міські школи №1, № 2 відтепер ліцеї з відповідними номерами, «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-ліцей» – ліцей №3, а ЗОШ №5 імені Анатолія Кореневського – Ліцей №5 імені Анатолія Кореневського – усі із зазначенням приналежності до Володимирської  міської ради.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up