До Володимира-Волинського з презентацією чергового роману «Де немає Бога» завітав відомий письменник Макс Кідрук. Творча зустріч із шанувальниками його творчості відбулась у фойє КМЦ в рамках шаленого туру #101містоДНБ.  Це вже другий подібний тур письменника, під час якого він відвідує не лише великі обласні міста, а і районні центри. Торік Макс Кідрук провів презентацію роману «Не озирайся і мовчи» у сотні українських міст та містечок, не оминувши і Володимир.

Новий роман «Де немає Бога» побачив світ два місяці тому. Як розповів сам письменник, перший паперовий примірник потрапив до його рук 1 вересня. І відтоді у соціальних мережах читачі не втомлюються ділитись враженнями від книги. Лише в інстаграмі вже понад півтисячі відгуків із хештегом #ДМБ, які Макс Кідрук з цікавістю відслідковує. Найцікавіші з них, як позитивні, так і негативні, він продемонстрував і під час зустрічі із володимирськими шанувальниками.

- реклама -

Презентація книги була цікавою як для тих, хто її вже прочитав, так і тих, хто ще не встиг цього зробити, адже письменник пролив світло на сюжетну лінію, зв’язок між головними героями, продемонструвавши це на слайдах та поділився з читачами передісторією написання книги, яке тривало понад рік. Чорнові начерки до роману з’явились ще у жовтні 2012 року. Що ж саме його надихало при створенні того чи іншого героя та яке відношення до книги мають експерименти із мавпами, котрі доводять, що цим тваринам притаманні  людські почуття? Про усе це Макс Кідрук розповів у притаманній для нього манері, що повністю захоплює слухачів.

Попри те, що у буктрейлері, котрий можна переглянути у Youtube, зазначено, що «Там, де немає Бога» –  це розповідь про сімох уцілілих у катастрофі, залишених напризволяще в одній із найбільш неприступних точок планети і змушених боротися за життя, його автор переконує, що насправді книга не про авіакатастрофу. Адже новий роман Кідрука – це спроба збагнути, чи є всередині нас щось таке, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.

Поділився Макс Кідрук і своїми творчими планами на наступний рік – у 2019 році побачить світ збірка оповідань письменника «Заради майбутнього», приурочена 10-річному ювілею його творчої діяльності. А восени він потішить своїх читачів, а також тих підлітків, яких важко відірвати від екрану смартфона, романом із доповненою реальністю «Доки світло не згасне назавжди». Сюжет автор поки не розкриває, утім заінтригував уже тим, що ілюстрації книги дивовижно «оживатимуть», коли на них навести камеру смартфона, попередньо завантаживши додаток, який уже в розробці.

Завершив презентацію письменник розповіддю, котра зворушила усіх присутніх. Макс Кідрук розповів про своє захоплення ще з юнацьких років творчістю гурту  Linkin Park та про містичний збіг, який стався під час написання книги. В один із вечорів, коли письменнику не вдавалось написати нічого путнього, він просто підбирав епіграфи. Найбільш вдалим йому видався фрагмент пісні з останнього альбому гурту, який звучить як «Кому важливо, якщо згасне іще один вогник у небі, де мільйони зірок». Саме тієї миті Кідрук дізнався про самогубство лідера гурту Честера Беннінґтона…

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотири × 1 =