Новини

Мале місто Устилуг хоче залишати великі враження

Архів
7 переглядів

   У понеділок на черговій сесії Устилузької міської ради прийнято кілька програм: підтримки відділів прикордонної служби, які знаходяться на території ОМТГ, підтримки закладів вторинного рівня надання медичної допомоги, а також безоплатної правової допомоги населенню.
Важливим пунктом сесії став розподіл 800 тисяч гривень від перевиконання бюджету за перший квартал. Із них депутати спрямували 150 тисяч на поточний ремонт з утепленням дитсадочка у селі Микитичі, 70 тисяч – на закупівлю щебеню для підсипання доріг, 54 тисячі – на підтримку ТМО, 100 тисяч – на допомогу прикордонним частинам, які знаходяться на території громади (дві останні суми – у рамках виконання прийнятих на сесії програм).
Також із цієї суми, зокрема, виділено кошти на участь у двох конкурсах по програмі транскордонного співробітництва Польща-Україна-Білорусь. На проект, поданий партнером Устилузької громади у Польщі гміною Людвін (міська рада виступає співпартнером), який стосується розвитку освіти та місцевих традицій і має загальну вартість 70 тисяч євро, депутати виділили свою долю – у 2 тисячі євро, або 60 тисяч гривень. А 40 тисяч гривень (1280 євро) передбачено на підтримку спільної програми з придбання обладнання для посилення спроможності добровільної пожежної охорони міської ради.
На сесії не тільки розподіляли суми з перевиконаного бюджету, а й приймали державні кошти. Так, прийнято кошти за програмою «Нова українська школа». На Устилузьку громаду ця сума становить 871 тисячу 769 гривень. Відповідно до умов програми, передбачено і фінансування з місцевого бюджету у 10 відсотків, а це 87 тисяч 176 гривень.
Державних півтора мільйона гривень також надійшло на ремонт двох доріг. Ідеться про поточний ремонт комунальної дороги на вулиці Відродження у селі Стенжаричі і капітальний – Незалежності в Устилузі.
Устилузька міська рада подала заявку на участь у проекті «Малі міста – великі враження», що оголошувався урядом. На його реалізацію потрібні мільйон 692 гривні, тож 800 тисяч устилужани просять з фонду конкурсу, співфінансування громади має бути не менше 30 відсотків з місцевого бюджету або інших джерел, тож на це депутати поки що виділили 50 тисяч гривень, решта буде передбачена з інфраструктурної субвенції.
Задум полягає в організації дитячого музичного фестивалю Устилуг-Стравінський-Фест, який планується проводити наприкінці вересня – на початку жовтня. У його рамках передбачено створення онлайн-музею – для проведення віртуальних екскурсій музеєм Ігоря Стравінського, а також капітальний ремонт внутрішніх приміщень Устилузького будинку культури.
Депутати заслухали та визнали задовільними звіти роботи двох старост громади: Лудинського– Жанни Півницької та Микитичівського – Неоніли Панасюк.
Розглянуто питання застосування «Типових правил благоустрою території населених пунктів» на території Устилузької громади. Останніми депутати розглянули блок земельних питань.
Наш кор.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up