На головну Новини Маленькі магазинчики доведеться закрити

Маленькі магазинчики доведеться закрити

1088

Працівники управління економічного розвитку та інвестицій міськвиконкому щодня моніторять ситуацію в торгівлі. Перевіряють, чи належно упаковується товар, чи дотримуються «соціальної відстані» у чергах.   У вівторок вони провели моніторинг цін на крупи, цукор, макарони,олію, яйця,молочні та м’ясні продукти, овочі у восьми супермаркетах. Порівняли їх з даними від 13 березня, повідомляє заступниця міського голови Лариса Кулікова.

Нині у місті працює 113 продовольчих магазинів і кіосків та 18 магазинів, які продають засоби особистої гігієни. Серед обраних торгових закладів промоніторили ціни на 23 види основної групи товарів. З’ясувалось, що великого стрибка цін, як про це розповідають у Києві, у нашому місті не відбулося. Немає ажіотажу, поки що не спостерігається і дефіциту товарів.

- реклама -

Цукор виріс у ціні на 12, олія – на 5,8%. Наразі найнижчий ріст цін зафіксовано у супермаркеті «Салют». Там завезено багато товару, тож його відпускають ще за старою ціною. По восьми з досліджуваних позицій ціни у цьому магазині нижчі, ніж у інших супермаркетах (виросла ціна на шинку, але це не соціальний продукт). Ціна на борошно не піднімалась, а на гречку виросла на 12 відсотків  (30 гривень за кілограм). Водночас, у супермаркеті «СІТІ» ціни відчутно зросли: гречка – на 53, борошно – на 60% (загалом там найвищі ціни по семи позиціях).

Сьогодні проведуть наступний моніторинг. Його заплановано здійснювати двічі на тиждень. Звичайно, ситуація може мінятися.

Лариса Володимирівна також розповіла, що з деякими кіосками, які торгують хлібобулочними виробами, було важко домовитись про герметичне їх пакування. Всім торговим закладам рекомендували розміщувати дані контактної особи, за якими можна поскаржитись на неналежне виконання прийнятих у країні обмежень.

Переважно дотримуються у магазинах і норми у 10 осіб, працівники деяких супермаркетів регулюють черги. До речі, супермаркет «Наш край» оголосив акцію – з 9.00 до 10.00 будуть обслуговувати осіб похилого віку, тож молодших громадян просять у цей час у магазин не приходити, щоб не наражати на небезпеку старших людей і дати їм можливість придбати товари першої необхідності.

Окрім того, Кабмін надіслав своє нове рішення, згідно з яким (ідеться вже не про норму у 10 осіб одночасного перебування у торговому залі) розрахунок тепер має вестись інакше – на одну людину мусить бути не менше 10 метрів квадратних торгової площі. Отже, нині працівники управління економіки працюють зі списками торгових закладів, обирають магазинчики, де торгова площа менша 10 м кв. «Будемо приймати рішення про їх закриття», – пояснює Лариса Кулікова.

З понеділка у місті не на карантині лише п’ять підприємств:ТзОВ «Хлібозавод», ТзОВ «Швейна фабрика», ПП «Аватон», лісгосп і ТзОВ «Венгер».

Швейна фабрика нині на давальницькій сировині відшиває велике замовлення на маски. «Аватон» налагодив своє виробництво махрових пов’язок-масок. Поки що вони виконують велике замовлення, та міська влада звернулась із проханням хоча би частину виробів залишати і в місті.  Учора перші 200 масок пішли у роздріб. Зголосились їх продавати два магазини «Блиск» (на Ковельській, 73 і Поліської Січі, 5Б).

З’ясувалось, що за годину продажу лишилось у наявності уже 20 масок. Ще кілька підприємців мають бажання реалізовувати їх у своїх торгових закладах. Тож «Аватон», можливо, невдовзі зможе їх постачати більше.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × 2 =