На головну Війна «Мама Стефанія» живе у Володимирі, і звати її Леся

«Мама Стефанія» живе у Володимирі, і звати її Леся

124

На обкладинці пісні «Stefania» гурту-переможця «Євробачення» «KalushOrchestra» використали фото мисткині Лесі Мартинюк.

Про те, що на заставці переможної пісні «Євробачення» викладачка педколеджу, відома писанкарка і мисткиня Леся Мартинюк упізнала себе, вона розповіла на своїй сторінці у фейсбуці. Жінка каже, що це для неї стало несподіванкою. Світлина, яку використали для образу «Мами Стефанії», зроблена художником-фотографом Романом Яківчуком і вперше опублікована у соцмережі більше двох років тому. Для придбання на фотостоках вона не виставлялася, і ні у фотографа, ні в моделі не питали дозволу на використання.

- реклама -

Те, що зображення в ньому ідентичне фотографії володимирської мисткині, помітно і без експертизи: достатньо придивитися до складочок вишитої сорочки чи візерунку на рукавах. Він, до слова, унікальний: вишиванка створена за мотивами “борщівської сорочки”, характерних для рідного села пані Лесі Горошови що на Тернопільщині. Проект та дизайну створила вона сама, а вишивала разом з Оленою Богомазюк.

Із точки зору авторського права та й моралі таке запозичення видається неправильним. Утім, автори світлини кажуть, що не планують судитися з гуртом за роялті, але хотіли б, щоб їхнє авторство було вказане.

Юристка гурту Юлія Іськова, до якої на фейсбук-сторінку звернулися за поясненнями володимирчани, заявила, що їх нададуть після того, як вивчать ситуацію.

А тим часом можна потішитися, що відомий на всю Європу завдяки гурту  «KalushOrchestra» образ української матері-берегині втілений нашою землячкою.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один + вісімнадцять =