На головну Новини Меч у камені в подарунок місту

Меч у камені в подарунок місту

29

Нова фото-локація на історичну тематику з’явилася напередодні Дня міста біля входу до Слов’янського парку. Тут встановили інсталяцію «Меч-звитяжець»: встромлений камінь меч, на кшталт легендарного Ескалібура короля Артура.

Такий подарунок місту зробила інтернет-спільнота «Твій Володимир». «Тепер кожен охочий зможе перевірити свою силу духу та доблесть, спробувавши дістати меч княжого дружинника Добромира. Дякуємо всім, хто долучився, – братам Роману та Павлу Горошкевичам, ковалю Валерію Атласу, художнику та скульптору Сергію Микиті», – йдеться у повідомленні інтернет-спільноти.

- реклама -

Камінь, що слугує основою інсталяції, оздоблений рунами, символами та інкрустаціями. Також тут розмістили легенду про меч-звитяжець, який буцімто належав княжому дружиннику Добромиру. «І була січа люта. І здригалася земля від стукоту копит й ударів мечів. Іскри блискавицями розривали небо. Здавалося, не буде кінця-краю цьому  кривавому бенкету. Ледь втримували  дружинники Київську браму княжого Володимира.  Хмара нависла над городищем. Уже десятки скривавлених тіл чужинців укрили землю, та знову суне чорне вороння! Як леви борються сміливі вої за місто рідне, за батьківську честь і гідність.

– До бою! – крикнув князь – і здибився кінь.  Ні на крок не відступає від князя юний Добромир. Червоно розпечений меч у його руках – злітають вражі голови з плеч. Ще хвилина – і  бусурманин устромить спис у спину княжу. Рішуче знявся меч Добромира й стяв  голову чужинцю. І спинився розжарений у січеному граніті. Так і застиг у спокої біля сміливого дружинника. І затихла кривава січа. Допоки меч у камені, нога чужинця не ступить на рідну землю. Хто сильний духом і доблестю – витягне із граніту зброю, щоб захистити князівство», – ідеться у легенді.

Під час святкування Дня міста «Меч-звитяжець» став однією з найпопулярніших фотозон. А на його відкриття завітав і міський голова Ігор Пальонка. Автори композиції просять містян поважати роботу майстрів та не псувати скульптуру.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × один =