Спільно Мінветеранів та НСЗУ презентували пілотний проєкт, що спрямований на розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни.
Відбулася презентація у четвер, 21 листопада, повідомили у МОЗ.
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, сьогодні ветерани значно частіше стикаються з хронічними захворюваннями, ніж цивільні. Умови служби, вплив токсичних речовин і тривалі фізичні навантаження призводять до широкого спектра проблем зі здоров’ям.
«І ми, як держава, маємо реагувати на потреби людей, які ризикували своїм життям і здоров’ям заради нашої свободи і незалежності. Тому МОЗ, НСЗУ та Мінветеранів розробили пілотний проєкт, який передбачає розширення переліку гарантованих державою, а отже безоплатних, медичних послуг для ветеранів на первинній ланці», – заначив Ляшко.
Що включатиме новий пакет послуг?
Індивідуальний план обстеження та лікування, скринінг хронічних захворювань, амбулаторну реабілітацію травм опорно-рухового апарату, розширену психологічну підтримку, підтримку в подоланні залежностей.
Крім того, проєкт передбачає консультування ветеранів фахівцями із супроводу ветеранів. Вони надаватимуть інформацію щодо послуг, пільг, вирішення житлових та матеріальних питань, адаптації до цивільного життя тощо.
Скористатися розширеним пакетом послуг зможуть ветерани війни (звільнені з військової служби учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни).
Це вже другий подібний проєкт. Цьогоріч стартував пілот щодо безоплатних послуг із зубопротезування та зуболікування для ветеранів, якими скористалися вже понад 12 тисяч осіб.
Ще одну послугу для військовослужбовців та ветеранів впроваджуємо з 2025 року. Близько 190 мільйонів гривень бюджетних коштів у 2025 році спрямують на забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.