Новини

Медики ТМО переймали польський досвід реабілітації

Медицина, Новини
235 переглядів

Володимирські медики розпочали співпрацю з польськими колегами – у  місті Білостоці у лікарні ім. Червоного Хреста відбулося перше навчання з реабілітації в рамках міжнародного проєкту Interreg NEXT Польща-Україна, яке об’єднало фахівців обох медичних закладів.

Від Володимирського ТМО участь у навчанні взяли координатор Ганна Нестеряк, медичний менеджер проєкту Сергій Ярмолін, фізичні терапевти Ірина Панасюк, Софія Жук та психолог Христина Савюк. Вони ознайомилися з роботою польської лікарні, обладнанням та методиками, які використовуються у реабілітаційній практиці. У лікарні Білостока діють два реабілітаційних відділення, одне з яких – за умовами проєкту – буде відремонтоване та осучаснене новим обладнанням.

Під час зустрічі обговорили особливості організації реабілітаційних програм по обидва боки кордону. Зокрема, йшлося про значні відмінності у тривалості та доступності таких послуг. У Польщі, як зазначили фахівці, час очікування від скерування пацієнта на реабілітацію до початку процесу може становити майже рік. Така затримка створює суттєві перешкоди  у відновленні здоров’я пацієнтів, особливо у випадках неврологічних травм або післяопераційного відновлення.

Українські фахівці ознайомилися з новітнім реабілітаційним обладнанням, яке використовується у відділеннях лікарні Білостоку, а також з програмами, розробленими для пацієнтів з різними видами травм та захворювань. Польські медики поділилися досвідом та специфікою реабілітаційного процесу, що  згодиться для формування нових підходів до реабілітації в умовах Володимирського ТМО.

Навчання такого рівня стало можливим завдяки співпраці, налагодженій керівництвом ТМО, та активній підтримці європейських партнерів. Це лише перший крок у серії навчальних обмінів, що покликані підвищити кваліфікацію українських фахівців та адаптувати найкращі європейські практики для реабілітації пацієнтів у Володимирі.

Коментарі
Теги: Медики, навчання, співпраця
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up