Новини

Меморандум про співпрацю і переваги програми «Енергодім» для ОСББ

Архів
25 переглядів

Володимир-Волинським став першим у новому році містом, яке з презентацією програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» відвідали представники Фонду енергоефективності – директорка Юлія Головатюк-Унгуряну та регіональний консультант IFC в області Петро Лавринюк.

На зустріч із ними запросили керівників та активістів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, пресу, зацікавлену громадськість міста. На початку заходу відбулася ще одна знакова подія – підписання меморандуму про співпрацю між Фондом енергоефективності в особі його директорки Юлії Унгуряну та Володимир-Волинською міською радою в особі міського голови Петра Саганюка.

Програма «Енергодім», запроваджена фондом, передбачає часткове відшкодування витрат на проведення заходів з енергоефективності у багатоквартирних будинках. Це – й енергоаудит (його проходження – обов’язкова умова участі у програмі), і виготовлення проектно-кошторисної документації, й ремонтні роботи та закупівля матеріалів. За першими двома пунктами можуть відшкодувати до 70 відсотків витрат, за третім – 40 або 50, залежно від того, який пакет заходів – «Легкий» чи «Комплексний» обере ОСББ. Фінансування відбувається за рахунок держави та іноземних донорів.

Така програма – чудова можливість для співвласників багатоквартирних будинків провести термомодернізацію житла (а отже – в майбутньому суттєво заощадити на опаленні), отримавши фінансову підтримку від фонду. Втім, скористатися нею зможуть не всі охочі, а лише ті ОСББ, які подадуть повні пакети документів та заповнять заявки, які повинні схвалити голова фонду або наглядова рада (якщо розмір гранту більше п’яти мільйонів). Утім, навіть якщо заявку повернули на доопрацювання чи припинили її розгляд, це не значить, що ОСББ не зможе стати учасником програми, – зауважила Юлія Унгуряну, – адже, усунувши недопрацювання, можна подаватися знову.

Директорка фонду розповіла про особливості й переваги кожного з пакетів заходів, роз’яснила процес проходження заявки та зауважила, що, взявши участь у програмі «Енергодім», ОСББ також може залучати фінансову  допомогу на проведення заходів з енергоефективності і з інших джерел, головне, аби у цьому обов’язково був внесок співвласників. Таким джерелом, зокрема, може бути й міська програма сприяння діяльності ОСББ, житлово-будівельних кооперативів та органів самоорганізації населення, яка діє у нашому місті

Детальніше про неї і про ситуацію зокрема розповів перший  заступник міського голови Ярослав Матвійчук. За час реалізації програми нею уже скористалися 25 об’єднань, а в міському бюджеті на 2020 рік на її виконання закладено мільйон 222 тисячі 850 гривень. Кошти для багатоквартирних будинків виділяють виключно на умовах співфінансування, винятки вторік зробили лише для аварійних будинків, у яких провели підсилення конструкцій. Існування такої програми суттєво активізує процес створення ОСББ – за минулий рік їх у місті утворено  дванадцять. Що ж до заходів з енергоефективності, то вони у Володимирі активно впроваджуються і в бюджетній сфері, зауважив Ярослав Матвійчук. Це, зокрема, утеплення стін і дахів, заміна вікон і дверей у садочках та школах.

Регіональний консультант IFC на Волині Петро Лавринюк підкреслив, що бачить у Володимирі хорошу співпрацю між місцевою владою й ОСББ у сфері енергоефективності і переконаний, що запровадити подібні програми варто в усіх громадах. «Найбільшими споживачами теплоенергії є багатоквартирні будинки, тому реформування у цій сфері слід починати саме з них, – пояснив він. – Комплексні заходи, які пропонуються у рамках програми «Енергодім», дозволяють зменшити ці витрати удвічі, а в перспективі ще я заробити на цьому. Проведення термомодернізації має й неочевидні переваги: наприклад, квартири у таких будинках коштують дорожче, тож для власників нерухомості це дуже вигідно».

У заході також взяли участь помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч, регіональний координатор ПРООН у Волинській області Ірина Бойко, начальник управління малого та середнього бізнесу обласної дирекції АБ “Укргазбанк” Сергій Жук. Офіційна частина зустрічі завершилася приємною подією – врученням сертифікату, який підтверджує проходження енргоаудиту, керівнику ОСББ «Затишок» Дмитру Юзвенку.

Трохи пізніше голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків зустрілися з директоркою Фонду енергоефективності, аби презентувати свої пропозиції, задати запитання і проконсультуватися щодо підготовки та подання заявок до програми «Енергодім». Попередньо повідомили про свій намір взяти участь у програмі і  розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності ОСББ “Мрія”, “Каштан”, “Веселий хутір”, “Затишний дім”, “Добра оселя”, “Затишок”, “Легенда”.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up