Новини

Мереживні скручені паски та італійські кекси – великодні хіти володимирської пекарки

Архів
45 переглядів

Доки деякі господині лише розмірковують, чи пекти їм паски на цей Великдень,  що минатиме у карантині, чи купити уже готові, на кухні пекаря-кондитера Ольги Бідун уже в перший день Страсного тижня починає розчинятись опара. Паски жінка випікає заздалегідь, щоб посилки з ними встигли до свята отримати клієнти у Запоріжжі, Києві та інших містах. Досвідчена пекарка Ольга Бідун, якій цього року пропонували участь у кулінарному шоу «Мастер Шеф», як ніхто знає, які рецепти пасок нині найбільш популярні, як «трендово» задекорувати пасхальну випічку та як зробити, щоб вона вдалась на славу. Cвоїми секретами поділилась і з читачами «СП».

Коли професія перетворилась на улюблене хобі

Запах свіжої випічки доноситься із будинку Бідунів заледве не щодня. Мама трьох дітей випікає черговий торт, пиріг, коровай чи печиво на замовлення переважно пізно ввечері, адже удень працює помічницею виховательки у ЗДО №8. Спеціальність пекаря-кондитера, яку здобула у Дніпропетровському училищі, перетворилась на хобі після переїзду до Володимира-Волинського, де молоде подружжя із Камінь-Каширського району на той час не мало ні знайомих, ні друзів. Але коли вони з’явились, то неодмінно закохувались у смачну випічку Ольги та запитували, чи спече торт на замовлення.

– Спочатку відмовлялась пекти на замовлення, бо ще сумнівалась, чи вдасться, тим паче десять років тому це ще не було так поширено у нашому місті, але люди дуже просили, і я потрохи почала приймати перші замовлення. Отримую від цієї справи величезне задоволення. Бо хоч і мріяла у дитинстві стати художницею, але зовсім не шкодую, що обрала кондитерський фах, адже для мене це також справжнє мистецтво, де можна проявити свою творчість і фантазію сповна, – зазначає Ольга.

Зараз у талановитої пекарки чимало постійних клієнтів, котрі замовляють солодкі шедеври на різні свята та урочисті події. Саме це і стимулює жінку розвиватись далі і опановувати нові знання у кондитерській справі, котра нині стрімко розвивається. Ольга постійно відвідує різноманітні майстер-класи у Львові, таким чином навчилась розмальовувати імбирно-медове печиво, працювати із цукровою флористикою та випікати популярні нині мусові торти. А невдовзі планує навчитись оформляти гарні кенді-бари на дні народження та весілля.

Її чудові солодкі роботи не залишились непоміченими і для працівників популярного реаліті-шоу «Майстер Шеф», котрі займаються пошуком учасників. Ользі Бідун писали з телеканалу СТБ та запрошували на кастинг у березні цього року, проте жінка так і не наважилась поїхати, хоча уся родина підтримувала її.

«Заморські» краффіни і панеттоне на українській кухні

Солодке життя не спинилось навіть у карантин, адже тортики, незважаючи ні на що, продовжують замовляти. Особливо популярні дитячі, бо ж дитині не поясниш, що через карантин її день народження доведеться скасувати, тому святкують, але у тісному родинному колі, каже Ольга. Той вільний час, який у неї з’явився, використала із користю – випробувала рецепти пасок чотирьох видів, на які цього року приймає замовлення: «Панеттоне», «Краффін», «Шоколадну» та «Домашню».

– Щороку пробую нові рецепти, бо не люблю стандартне. Я, можна сказати, ще у пошуках того ідеального рецепту, за яким обов’язково пектиму на кожен Великдень. Минулого року пекла три види пасок, а цього року розширила асортимент до чотирьох. Щоразу експериментую, додаючи щось нове, – каже Ольга.

Справжніми хітами великоднього столу нині є паски-краффіни та панеттоне, які прийшли до нас із Європи та США. Панеттоне – це традиційний кекс, який печуть в Італії на Різдво. Тісто настільки смачне, що наші господині, які їздили у цю країну на заробітки, перейняли рецепт і почали випікати за ним схожі свої паски. Проте, як зауважує пані Ольга, більшість цих рецептів – це лише варіації на тему панеттоне, адже справжній італійський кекс випікають на бездріжджовій заквасці, процес є дуже складним.

Щодо краффіна, то ця нова випічка прийшла до нас із Сан-Франциско і зараз швидко набирає популярності у світі. У цьому рецепті поєднуються особливості приготування круасанів, класичного дріжджового тіста та елементи мафінів. Ольга Бідун каже, що краффін нині – її фаворит, адже паска за таким рецептом виходить не лише гарною, а й надзвичайно смачною.

Імбирні зайчики та чайні троянди

Ідеальна паска, на думку пекарки, не повинна бути сухою, а для цього у тісто варто класти сметану, яка додає мокроти. Еластичним тісто робить і олія, а ще неодмінно треба додавати якісне вершкове масло та жовтки домашніх яєць. Аби паска довго не черствіла, деякі господині готують заварне тісто – частину молока заварюють із половиною борошна. Додають у паску і міцний алкоголь – ром, коньяк або горілку.

Для початківців у випіканні пасок найлегше буде скористатись тими рецептами, де тісто вимішується звечора, на ніч ставиться у холодильник, а вранці можна випікати паски. Головне, зауважує Ольга, не загубитись у морі рецептів, які нині є в інтернеті, а для цього, у першу чергу, варто звертати увагу на співвідношення інгредієнтів – молока, борошна, масла та яєць. Адже, приміром, стакан молока і пів кілограма цукру у рецепті вже повинні насторожити.

Не варто забувати і про гарний настрій, коли берешся до виготовлення тіста. Багато господинь читають молитву перед тим, як розчинити опару на паску. Пані Ольга зізнається, що в її будинку завжди шумно та гамірно, тому дотримуватись ідеального спокою та тиші, як того вимагає дріжджове тісто, не вдається. Проте вона завжди працює з позитивними думками, вкладаючи у кожну пасочку частинку душі, тому, мабуть, вони вдаються духмяні та пухкі.

Окрема тема – декорування пасочок. Тут уже є де розгулятись фантазії. Поруч із традиційними різнокольоровими посипками та цукатами поверх білкової глазурі, у великодніх прикрасах теж є свої тренди – кілька років поспіль популярним є декорування пасок імбирним печивом на шпажці. Ольга спеціально напекла і розмалювала партію великоднього печива із зайчиками, курчатками, баранцями і яєчками.

Робить на пасках і симпатичні гніздечка із «моху» – бісквітного тіста, забарвленого у зелений колір. А ще планує прикрашати паски сухоцвітами із чайної троянди. Гарно задекорувати паски можна і сухофруктами, горішками та шоколадною помадкою. Головне, зауважує Ольга, не перестаратись і не «перевантажати» паску декором. Але це, як кажуть, уже справа смаку.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up