Новини

Мікрогрін на підвіконні

Архів
30 переглядів

Новітній тренд світової кулінарії та здорового харчування — мікрозелень. Спочатку паростками тільки прикрашали готові страви. Але проведені дослідження довели виняткову цінність такої їжі для людського організму. Сьогодні вирощування мікрозелень стає популярним видом агробізнесу. Але виростити мікрогрін і в умовах квартири зовсім не складно.

   Уже два роки поспіль вирощує таку зелень на власному підвіконні володимирчанка Руслана Мелих. На початку березня, як тільки сонця стає достатньо, висіває у контейнери, а то й просто в та тарілки різноманітні зерна. Насіння замовляла у інтернеті, купувала те, де на упаковках є спеціальна позначка, що призначене воно для вирощування мікрогріну. Але попереджає, схожіть воно матиме лише у перший рік – усі залишки торішнього посівного матеріалу цієї весни уже не зійшли, тож довелось придбати нове.

   «Як свідчать дослідження, паростки міні-зелені містять підвищену кількість поживних речовин, вітамінів, мінералів, амінокислот та ін. Пояснюється це тим, що вони знаходяться ще на старті свого розвитку і максимально використовують запас поживних речовин насіння. Вживання мікрозелені в їжу насичує вітамінами, дає запас енергії, сприяє очищенню організму. Це важливо весною, коли після зими імунітет ослаблений, а поповнити його завдяки вживанню свіжих овочів та фруктів неможливо, бо чистої такої продукції, без нітратів, просто немає», – розповідає Руслана, яка вирішила самостійно вирощувати мікрогрін, що здатний активно рости без використання будь-яких добрив і стимуляторів.

   Іноді, зауважує, його плутають з проростками, які також користуються популярністю. Але насправді це різні фази розвитку рослин. Якщо проростки — це тільки проросле насіння, то мікрозелень — стадія, коли з’являються перші два листочки. Стебло і листя можна їсти, а насіння і коріння залишаються в субстраті. Вживати мікрозелень радять в сирому вигляді, наприклад, збагачуючи нею салати, або в якості гарніру. Але можна додавати й до різних страв – омлетів, запіканок тощо.

  «Смак мікрозелені схожий на смак плода, але більш насичений. Мені особисто найбільше сподобалась горох і капуста. Смачні паростки соняшника – ну зовсім як насіння, цікавим є мікрогрін гарбуза, моркви, буряка, редиски, до смаку яких ми звикли. Популярні крес-салат та руккола – уже на любителя, адже мають в собі таку специфічну гірчинку. Базилік відрізняється пряним ароматом, а гірчиця доволі пекуча», – описує свої враження від споживання мікрозелені жінка. І ділиться способом вирощування: у лоток чи тарілку слід викласти шар марлі, вати, тонкої тканини або ж спеціального волокна, яке продається у тих же інтернет-магазинах, добре його змочити водою кімнатної температури і висіяти насіння. Варто на перші кілька діб накрити прозорою плівкою, щоб краще зійшло, але провітрювати і збризкувати водою за допомогою пульверизатора слід щодня, тримати на сонячному підвіконні. На другий-третій день зазвичай насіння уже проростає, а до стану, коли урожай мікрогріну слід збирати, а це орієнтовно 3-4 сантиметри вгору,  росте, залежно від рослини, від 8 до 14 днів.

  «Вирощування мікрозелені – це ще й чудове заняття для мами з дитиною. Мій маленький синок Матвійко із задоволенням спостерігає щоденні зміни у контейнері, дивується росту пагінців, а заразом і вчиться розуміти природу», – розповідає Руслана Мелих.  Вона каже, що зазвичай вирощує 7-8 різних рослин, але дитині дає куштувати лише ті, які приємні на смак і точно можуть йому сподобатись.

  Якщо пошукати, на сайтах можна знайти цілі набори для вирощування мікрозелені, а можна усе обладнати і з тих матеріалів, які є у будь-якому домі. Зважаючи на те, що цей продукт доволі концентрований, багато його для власного споживання вирощувати не потрібно. Звісно, поруч із великими містами, де він затребуваний у барах та ресторанах, поставити таке виробництво на потік та отримувати прибуток вдається багатьом, а ціни на нього у еко-магазинах дуже високі.  Але для потреб сім’ї вистачає «городу на підвіконні». І допоки на грядках та присадибних ділянках господині ще лише починають посівну кампанію заради вирощування домашніх овочів, замінити їх з легкістю зможе мініатюрний, але поживний мікрогрін.

Юлія ПАШКОВА

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up