Новини

Мільйонні прибутки та достойна зарплатня у лісгоспі

Архів
6 переглядів

Підсумки роботи за минулий рік підбили на конференції у Володимир-Волинському ЛМГ минулого тижня. Окрім працівників підприємства на  ній були голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, голови РДА Володимир-Волинського та Локачинського районів Наталія Василець та Віктор Дудечко, а також очільники об’єднаних громад.

  Як торік господарювало лісове підприємство, яких здобутків досягнули та з якими проблемами стикаються у своїй щоденній роботі? Із основними показниками діяльності підприємства ознайомив директор Володимир Філюк. Він зазначив, що головним напрямком ведення лісового господарства є вирощування лісу для задоволення потреб у деревині промисловості держави, місцевих організацій та населення, своєчасне проведення лісовідновлювальних заходів, охорона від шкідників, пожеж та самовільних рубок.

Щороку підприємство висаджує нові дерева, які, у переважній більшості, вирощує із свого насіння. У минулому році заготовлено майже 20 тонн лісового насіння, яке висіяне на лісових  розсадниках  уже цьогоріч. Це дає можливість отримати  2,5 мільйона сіянців основних  лісоутворюючих порід нашого регіону. Окрім забезпечення власних потреб, сіянці ще й приносять дохід підприємству – торік Павлівське лісництво, де базовий лісовий розсадник, активно реалізувало  сіянців іншим лісогосподарським підприємствам на 200 тисяч гривень.

За рік на території господарства висаджено  нового лісу на площі 168,9 гектара. Володимир Філюк наголосив, що для удосконалення процесу лісовирощування підприємство поступово змінює підхід до відтворення лісів. На ділянках з високим лісівничим потенціалом перевага надається наближеному до природи методу.

Озвучив очільник підприємства і одну з найбільших проблем волинських лісів – всихання соснових насаджень через масове розповсюдження на території області верхівкового короїда. За рік на території ДП «Володимир-Волинське ЛМГ»  на  869 гектарах виявлено нові осередки шкідників і хвороб лісу, в тому числі  на 479 гектарах такі, що вимагають термінових заходів боротьби, одним із яких є санітарні рубки. Торік таких рубок проведено на загальній площі  583 гектари. При цьому заготовлено хворої та ураженої деревини у 39 тисяч 959 кубічних метрів.

Завдяки високому рівню роботи лісової охорони,  торік не допущено масового розгулу самовільних рубок,  браконьєрства та інших лісопорушень.  Складено 55 протоколів про адміністративні правопорушення, в тому числі 29    за самовільні рубки, з  яких відшкодовано 37,3 тисячі гривень. Найбільше протоколів –  11 – складено державною охороною Микуличівського лісництва .

Перевиконало торік підприємство план із реалізації новорічних ялинок, яких найбільше реалізовано з Губинського лісництва. До речі, саме тут підприємство утримує пасіку, яка торік дала 312 кілограмів меду. У майбутньому, зазначив Володимир Філюк, планується створення пасік в Устилузькому, Стенжаричівському та Павлівському лісництвах.

Минулого року на території Стенжаричіського лісництва біля села Верба лісники побудували новий рекреаційний пункт. Всього на благоустрій лісових об’єктів витрачено близько півмільйона гривень. Зосереджували увагу і на будівництві лісових доріг – зокрема, в Микуличівському лісництві побудували дорогу протяжністю близько 10 кілометрів, що є суттєвим не лише для  ведення лісового господарства а й для місцевого населення, адже це скоротило шлях між селами Хворостів і Тумин  та Когильно і Міжлісся.

У господарств за  рік перероблено  деревини 10,6 тисячі кубічних метри. Здійснюється це  на власному обладнанні  у цехах, які знаходяться на території лісопромислового комплексу, а також в цехах та обладнанні суб’єктів підприємницької діяльності. З метою поліпшення обліку лісопродукції  на підприємстві  проводиться електронний облік деревини, який повністю автоматизований. Це допомагає вчасно та без порушень обліковувати лісопродукцію.

Торік  державне  підприємство «Володимир – Волинське ЛМГ»  одержало чистого  доходу  мільйон  680 тисяч гривень, що  майже на мільйон більше, ніж  поереднього року. Добрі економічні показники сприяють і зростанню заробітної плати, яка на підприємстві в середньому становить майже 12 тисяч гривень. Значна сума і сплачених податків та  обов’язкових  платежів  до  зведеного   бюджету –  18 мільйонів  993 тисячі гривень.

Колектив «Володимир-Волинського ЛМГ», який нині налічує понад півтори сотні працівників, є активною частиною громад,  адже бере безпосередню участь у забезпеченні потреб та розв’язанні проблем місцевого населення. Окремі  працівники підприємства є депутатами Устилузької, Оваднівської, Зимнівської, Війницької, Затурцівської місцевих рад.

Підприємство сприяє у благодійному забезпеченні дровами  малозабезпечених верств населення. Допомагають лісопродукцією державним установам, закладам світи, релігійним громадам. Щороку вирощені на підприємстві новорічні ялинки безплатно  надходять до шкіл та садочків для проведення новорічних ранків.

Після озвучених цифр та показників кожен з присутніх мав нагоду висловитись. Працівники дякували керівництву підприємства та профспілці за хороші умови праці, високі соціальні гарантії та гідну зарплатню. На тому, що «Володимир-Волинське ЛМГ» є одним із ринкоутворюючих підприємств міста, наголосив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Тому міська влада зацікавлена, аби лісгосп і надалі розвивався та процвітав.

Очільниця Володимир-Волинської РДА Наталія Василець відмітила ефективну співпрацю з підприємством, адже вже не перший рік держслужбовці охоче допомагають висаджувати нові лісові дерева, та пожартувала, що озвучені високі цифри зарплати на лісгоспі можуть змусити працівників РДА проситись на роботу у лісове господарство. Подякував за ефективну  співпрацю і гість з Локач – тамтешній голова РДА Віктор Дудечко.

Додав ложку дьогтю до вдячних промов голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич, який відмітив, що хоча робочі місця створені у всіх громадах, але ПДФО йде лише у місто, дороги розбиваються у громадах, а кошти, знову ж таки, йдуть у місто. Відтак очільник ОТГ звернув увагу керівництва підприємства на ремонт доріг у селах, котрі найчастіше скаржаться на пошкоджене дорожнє покриття. Оскільки громадам доводиться ремонтувати їх за власний кошт, долучитись до цієї справи не завадило б і лісгоспу.

Підсумував зустріч голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк, який відзначив, що Володимир-Волинське ЛМГ, яке кілька років не посідало лідируючих позицій серед лісництв області, нині друге за рівнем заробітної плати. А це заслуга злагодженої роботи усього колективу.

Згадав про всеукраїнські протести профспілок, в яких брали участь і працівники лісового господарства. Утім, позитивних результатів поки що не вдалось  досягнути, адже не відновили ні фінансування пільг,  не зменшили податку на прибуток. При чому на місцях порозуміння з владою завжди вдається віднайти, відмітив Павло Матіюк, що не можна сказати про обласний чи столичний рівні. Непокоїть голову обласної профспілки і нова стратегія реформування лісового господарства. Та працівники галузі  мають намір і далі боротись з несправедливістю на державному рівні задля збереження лісового багатства України.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up