Новини

Міністр освіти зустрілася з педагогами Володимирщини

Архів
23 переглядів

На запрошення нардепа Ігоря Гузя наше місто відвідала міністр освіти Лілія Гриневич. Із педагогами Володимирщини, Іваничівщини, Любомля й Нововолинська вона зустрілася у культурно-мистецькому центрі. Крім того, побувала у двох освітніх закладах, педколеджі ім.А.Ю.Кримського та ліцеї «Центр освіти», і поспілкувалася з їхніми колективами.

Зустріч із Лілією Гриневич відбувалися у форматі діалогу –  освітяни мали нагоду озвучити запитання, висловити зауваження. «Я б хотіла, щоб ця зустріч стала для нас можливістю «звірити стрілки», зрозуміти, куди ми йдемо. Бо ми лише на початку довгого шляху масштабної реформи освіти», – зауважила міністерка. Також вона підкреслила, що в рамках реформи субвенція на Нову українську школу має зайти в абсолютно кожну громаду. І закликала поміркувати над тим, як підготувати сучасних першокласників до викликів майбутнього.

«Зараз у нас криза в дошкільній освіті, катастрофічно не вистачає вихователів», –  зауважила Лілія Гриневич і озвучила намір «просувати» зарплату дошкільників по єдиній тарифній сітці. Гостя також розповіла про програми фінансування, які уже діють або започатковуються міністерством, – на закупівлю шкільних автобусів, комп’ютеризацію шкіл, оновлення математично-природничих кабінетів. Цього року МОН започаткувало програму «Гідність дитини», спрямовану на те, аби забезпечити дітей у всіх навчальних закладах країни теплими туалетами. Цією програмою уже скористалося 46 шкіл Волині.

Але проблеми, з якими звернулися до міністра педагоги, стосувалися усіх освітніх ланок. Так, директор Володимир-Волинського агротехнічного коледжу розповів про аварійний стан гуртожитських приміщень, на ремонт якого держава не виділяє коштів. Лілія Гриневич уточнила, що заклад фінансується з обласного бюджету, а відтак, міністерство коштів на капітальні видатки надати не може, однак пообіцяла звернутися до обласної адміністрації. Тим паче, оскільки адміністрація коледжу має проектно-кошторисну документацію,  то є всі перспективи отримати на ремонт гроші Мінсоцеконому.

Також у міністра цікавилися, чому тренери дитячо-юнацьких спортивних шкіл та музичні керівники дошкілля не належать до категорії педагогічних працівників, нарікали на суттєву різницю в оплаті між вчителями та вихователями дитсадків. Директор ДЮСШ Олексій Зінкевич жалівся на шалений дефіцит кадрів у спортивних школах, директор Оваднівського професійного ліцею Василь Ролюк – на погану матеріально-технічну базу закладу.

Викладач педколеджу Ніна Білець скаржилася на те, що держава занедбала технологічну освіту, а також на низьку зарплату та ймовірне порушення її прав як педагога. «У нас дійсно проблема зарплат, і треба їх піднімати», – погодилася Лілія Гриневич, зауваживши при цьому, що за останні два роки зарплата все ж зросла на 70 відсотків. Також повідомила, що нині відкрито вакансію на посаду освітнього омбудсмена, який захищатиме права освітян.

Загалом більшість запитань стосувалися фінансування закладів освіти, оплати праці, покращення умов. Міністр здивувалася, дізнавшись, що в Нововолинську надбавка педагогам «за престижність»  становить лише п’ять відсотків окладу, у той час як у Володимирі – двадцять, і зауважила, що про доплату для освітян повинна дбати місцева влада, тим паче, що в наслідок реформи децентралізації кошти бюджетні надходження лишаються на місцях, а отже, зростають і місцеві бюджети. Також Лілія Гриневич, відповідаючи на запитання щодо утримання техперсоналу, поділилася спостереженням, привезеним з Японії: тамтешні школярі, від першого і аж до випускного класу, самі прибирають навчальні кабінети, це – частина їхньої освітньої програми.

На завершення зустрічі міністр вручила подяки МОНу педагогам Прибужжя. Зокрема, їх удостоїлися директор НВК №3 «школа-ліцей» Анатолій Матвейчук, заступник директора з виховної роботи педколеджу імені А.Ю.Кримського Лариса Мєчнік та директор ООС НВК «школа-ліцей» села Зимне Юлія Степанюк.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up