На головну Новини Міська влада майже вся оновилась

Міська влада майже вся оновилась

289

Перша сесія міської ради восьмого скликання мала б стати головною світською подією сезону – позаяк будь-які інші заходи скасовані через карантин. Утім, міські обранці й обранки були налаштовані радше на роботу, аніж на невимушене спілкування: оперативно займали  свої місця, уважно слухали й озвучували слушні зауваження. Та у залі відчувалося урочисте напруження: вперше за багато років раді представили нового голову. Склад депутатського корпусу теж зазнав помітних змін: з попереднього скликання у раді залишилося  лише шестеро обранців.

Голова територіальної виборчої комісії Оксана Кротач офіційно оголосила результати виборів і під аплодисменти колег вручила посвідчення свіжоспеченим депутатам. Оплесками зустрічав зал і новообраного міського голову Ігоря Пальонку, який склав урочисту  присягу та отримав з рук пані Оксани своє посвідчення і нагрудний знак – колар. Дуже зворушливим був момент, коли нового очільника міста підійшли привітати дві найважливіші жінки в його житті – дружина і донька.

- реклама -

У своїй першій промові на новій посаді Ігор Пальонка закликав депутатів розбудовувати древнє місто у велику громаду, щоб всі її жителі відчули себе у ній повноправними господарями, об’єднуватися і розвивати її територію. Напутнє слово міській раді нового скликання виголосив священник отець Євген Рябець.

Перед депутатами виступили й запрошені гості. Нардеп Ігор Гузь побажав Ігорю Пальонці політичної волі не застрягнути в болоті, у яке його захочуть втягнути, і забезпечити втілення задекларованих змін. Нововолинський міський голова Борис Карпус зауважив: хоч останнім часом у Володимира та Нововолинська були прохолодні стосунки, нові очільники працюватимуть над тим, аби налагодити повноцінне партнерство між містами. Керівник ТОВ «П’ятидні» Валерій Діброва закликав депутатів не забувати, що відтепер вони повинні дбати про розвиток не лише міських, а й сільських територій, формувати привабливий інвестиційний клімат і залучати інвесторів. «Покажіть висококласний менеджмент, а ми в цьому допоможемо!», – пообіцяла керівниця регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук.

Після приємних моментів перейшли до робочих – затвердження порядку денного і роботи відповідно до нього. Одразу ж отримали і зауваження від депутата-«самопомічівця» Олега Тимосевича про те, що нелогічно у порядок денний вносити виступи, які уже відбулися, однак більшість депутатів проголосувала за те, аби затвердити рішення без змін.

Першим із важливих питань було обрання секретаря міської ради шляхом таємного голосування. Ігор Пальонка запропонував кандидатуру Івана Юхимюка, який до цього працював секретарем Зарічанської ради. Для голосування обрали лічильну комісію, надрукували бюлетені, а у вестибюлі культурно-мистецького центру встановили дві кабінки й урну. У результаті за Юхимюка проголосувало 30 депутатів, інші п’ятеро утрималися, відтак він став новим секретарем ради.

Далі Ігор Пальонка озвучив імена кандидатів на посади своїх заступників та старост нових старостинських округів. Так на роль першого заступника міського голови запропонували Ярослава Матвійчука, який уже працював на цій посаді, стати заступниками претендували керівниця відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва  міськвиконкому Люба Саць і педагог Андрій Гудим, а керуючою справами – Ірина Лошенюк, яка досі працювала у Зарічанській сільській раді.

У депутатів загалом не було зауважень до кандидатів, лише поради і побажання. Так Олег Тимосевич закликав Ярослава Матвійчука провести точковий аудит міського господарства, зокрема – водоканалу, який є збитковим, а Любов Саць – тримати високий рівень професіоналізму, компетентності і людяності, який поставила її попередниця на цій посаді Лариса Кулікова. Костянтин Зінкевич цікавився в Андрія Гудима, чи підтримує той встановлення систем відеоспостереження задля безпеки у дитсадках, на що отримав ствердну відповідь, і просив Ірину Лошенюк подбати про забезпечення прозорості і ефективної комунікації з депутатами, як-от онлайн-трансляції сесій, відеозаписів засідання комісій та вчасної розсилки проектів рішень депутатам.

Натомість у депутатів-«самопомічівців» були зауваження щодо «пакетності» голосування – усі ці кадрові призначення приймалися одним рішенням. Вони пропонували провести окремі голосування по кожній з кандидатур, але решта колег цю ініціативу не підтримали, проголосувавши всі призначення в цілому.

Цим же рішенням призначили Тетяну Шейчук старостою сіл Ласків і Вощатин, а Андрія Самчука – старостою Заріччя, Суходолів, Новосілок? Федорівки і Дігтева.

Суперечки викликало і рішення про призначення кількісного та якісного складу міськвиконкому. Попередньо робоча група погодила  його склад у кількості одинадцяти осіб, і включити до нього запропоновано директора ТзОВ «Гербор-холдинг» Олега Борбелюка, керівника ФГ «Євгена Шелепіни» Тараса Козіка, завідувача терапевтичним відділенням ТМО Ігоря Халимендика і військового комісара Руслана Яція. «Самопомічівець» Олег Тимосевич зауважив, що в такому разі у виконкомі не буде жодного представника громадськості, а це неправильно, адже виконавчий комітет займається, зокрема, і питаннями громадського бюджету. Він запропонував кандидатуру Володимира Рейтеровича, однак проти змін у попередньо підготовленому проекті висловилися «січівець» Сергій Коба і представник «Слуги народу» Микола Юнак. Відтак склад міськвиконкому затвердили без озвучених Тимосевичем  змін.

Останнім питанням на першому пленарному засіданні було встановлення оплати праці міського голови, його заступників і старост. Спеціалістка фінансового відділу Ірина Томашук оголосила, що в проекті відбулися деякі зміни, які стосуються зарплати міського голови. Зокрема, на 10 відсотків зменшується надбавка і встановлюється у розмірі 50 відсотків посадового окладу, також не встановлюється надбавка за роботу з документами, що становлять державну таємницю. Фінальний варіант проекту підтримали, і на цьому завершилося перше пленарне засідання.

На другому пленарному засіданні, яке відбудеться 9 грудня, депутати, зокрема, обиратимуть склад та голів постійних комісій і прийматимуть рішення про ліквідацію Зарічанської сільської ради.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два + три =