Новини

Міста-партнери: у Ленчиці будують ліфт у Ратуші, а у Расейняйї посадили дуби

Міста-партнери, Новини
265 переглядів

Закінчення терміну повноважень Грубешівської жіночої ради

Чотири роки тому мер Марта Маєвська оголосила про ініціативу створення Грубешівської жіночої ради та запропонувала кандидаткам висувати свої кандидатури.  Так громадські активістки отримали шанс втілювати свої ідеї.

Рада є колегіальним допоміжним органом міського голови, який надає консультаційні послуги. У її складі жінки різного віку та професій. За чотири роки активістки втілили чимало проєктів. Головним із них став щорічний «Вікенд поінформованості» – захід, пов’язаний з профілактикою раку молочної залози, що допоміг врятували кілька життів. У соцмережах створили «Грубешівську кузню талантів» – простір, де жителі представили свою творчість. Організували низку оздоровчих заходів, таких як інноваційна освітня програма «Живи без стресу, живи без болю», «Депресія – хвороба цивілізації», Європейський тиждень для профілактики раку шийки матки, профілактичні акції у школах. Провели багато благодійних заходів. Безперечно, найбільшою була допомога Україні. Проводили зустрічі «З жіночою радою за кавою», під час яких дізнавалися про потреби мешканців. Культивували пам’ять про важливі історичні події для країни та міста, такі як «Прогулянка слідами невідомих історій з жінками на задньому плані», важливі місцеві та національні свята.

Історичний успіх гравчині у більярд з Кентшина

Відбувся чемпіонат Польщі з більярду серед юніорів. Протягом п’яти днів гравці змагалися в командних партіях, а потім – в індивідуальних у всіх видах більярду, тобто 8, 9, 10 куль та 14/1.

Спортивний клуб «Seven Kętrzyn» представляла Анжеліка Валесяк, яка  посіла третє місце в одному зі змагань відбіркового турніру. У чемпіонаті Польщі серед юніорів Анжеліка виборола друге місце та титул віце-чемпіонки у змаганні з 10 м’ячами. Це перша гравчиня в історії більярду у Кентшині з таким високим титулом.

У Ленчиці розпочалося будівництво ліфта на Ратуші

У будівлі Ратуші розпочалося будівництво ліфта для людей з інвалідністю. Роботи триватимуть до кінця серпня. Для їх виконання місто Ленчиця отримало фінансування від Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю.

Ліфт буде обладнаний місцем для колісних крісел, широкими дверима, ручками та сенсорними панелями. Загальна вартість робіт становить 524 тисячі  злотих. «Я вважаю, що дуже правильно дбати про публічну доступність, тому будівництво ліфта є вкрай необхідним, – каже міський голова. – Водночас прошу мешканців з терпінням та розумінням поставитися до ситуації, адже під час будівництва можливі шум, пил та інші неприємні моменти. Сподіваюся, що всі ці незручності компенсує сучасний ліфт, який працюватиме у цій будівлі», – сказав мер Павел Кулеша.

Музей Августа Хорьха у Цвікау присвячує власну кімнату своєму тезці

До 20-річчя музею та дотримуючись 120-річної традиції виробництва автомобілів у Цвікау, музей Августа Хорьха присвячує власну кімнату своєму тезці. Кімната включена в постійну експозицію і уже відкрита для відвідувачів.

Коли Август Хорьх вперше познайомився з автомобілем, це була карета з двигуном внутрішнього згоряння. Він не винайшов автомобіль, але був одним із інженерів, які супроводжували його під час ключових етапів розробки. Свідчень його технологічних досягнень чимало. Однак як особистість він рідко отримує належну увагу. У новій музейній кімнаті можна познайомитися з біографією Августа Хорьхи. Музей розташований у залах першого заводу Audi, біля витоків великої автомобільної історії.

У Расейняйї посадили дуби у день 20-річчя членства Литви в ЄС

У 2004 році Литва стала членкинею Європейського Союзу. З нагоди цієї знаменної події у Расейняйї висадили дубовий гай у парку Майроніос. Та з десяти дерев нині росте шість.

У 20-у річницю членства в ЄС керівники, спеціалісти та відповідальні установи Расейнського району ініціювали повторну посадку чотирьох дубів. До цієї події долучилися мер Арвідас Некрошюс, віце-мери, представники від молоді і людей похилого віку. У заході взяли участь ініціатор посадки дубового гаю, колишній політик Альфонсас Мацюкявічюс та директор районного центру культури Інга Шаткаускене.

У рамках Днів відкритих дверей європейських фондів у Мальборку

Упродовж двох днів у Мальборку відбулася низка цікавих заходів з нагоди відзначення Днів відкритих дверей європейських фондів.

У п’ятницю провели теренову гру скаутських загонів у зоні ревітавлізації водонапірної вежі – високої споруди, що побудована на початку 20 століття і є прикладом дуже цікавої неоготичної архітектури та пам’ятником техніки. У самій вежі відбулася фотовиставка, на якій представлені десять найкращих робіт із зображенням місць та об’єктів, відремонтованих у рамках програми ревіталізації. Наступного дня на площі відбувся пікнік – нагода разом відсвяткувати та представити досягнення, що втілилися завдяки підтримці ЄС. Для гостей підготували виступи команд центру культури та освіти, 22-ї тактичної авіаційної бази та «Stacja+», демонстрували обладнання рятувальні служби. Діяли атракціони і майстер-класи для дітей.

Міністр відвідав Нерсборо, щоб підтвердити дозвіл на купання у річці

Міністр річок Роббі Мур завітав у Нерсборо, щоб підтвердити, що річка Нідд отримала статус води для купання.

Всі 27 об’єктів, які подали заявки на отримання статусу води для купання, його отримали. Це означає, що Агентство з навколишнього середовища буде зобов’язане діяти, якщо тести виявлять, що річка не проходить перевірку якості води.

Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА

Коментарі
Теги: Грубешів, Кентшин, Ленчиця, Мальборок, Нерсборо, Расейняя, Цвікау
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up