Новини
Сьогодні
20.07.2024

Місцевим радам дозволено фінансувати Сили оборони України

Лайфстайл, Новини
156 переглядів

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт, який дозволяє органам місцевого самоврядування фінансувати підрозділи Сил оборони України.

Законопроєкт дає можливість місцевим радам ухвалювати рішення про фінансову й матеріальну підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного стану, затверджувати місцеві програми такої підтримки. Однак це не стосується надання вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухівки. Про свої рішення ради мають повідомляти Міністерству оборони.

Також проєкт закону передбачає, що засідання органів місцевого самоврядування можуть проводити дистанційно. На таких засіданнях можуть розглядати тільки: невідкладні зміни до місцевого бюджету; невідкладні роботи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;  роботи в галузі оборони, зокрема надання фінансової та матеріальної підтримки Силам оборони; питання усунення з публічного простору символіки російської імперської політики; процедурні питання.

Під час дистанційних засідань не можуть розглядати розпорядження земельними та природними ресурсами, а також питання, рішення з яких ухвалюють таємним голосуванням.

Разом з цим законопроєкт врегульовує окремі кадрові питання на період воєнного стану.

Коментарі
Теги: місцеві ради, Сили оборони, фінансування
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up