Новини

«Міцний горішок»  Артема Фурмана

Архів
1 переглядів

Переможець «Х-фактор. Польща» дав майстер-клас для волинського студентства

   Володимир-волинець Артем Фурман переміг у талант-шоу «Х-фактор. Польща» у 2014 році, отримавши за це 25 тисяч євро, автомобіль, а найголовніше –  любов українських та польських глядачів. Телешоу відбулось у розпал РеволюціїГідності, тому його організатори демонстрували на екрані світлини й відео з повсталого Майдану, у такий спосіб морально підтримуючи сусідів-українців.

Артем Фурман є частим гостем на польськомурадіо та у телеефірах, взяв участь у турне  всесвітньо відомого мотиваційного тренера НікаВуйчича. Ниніспівак працює над своїм дебютним сольним альбомом, назву і стиль якого тримає у таємниці.

Артем народився та виріс у Володимирі-Волинському, в родині педагогів. Його дідусь, Микола Михайлович Фурман, свого часу був директором педагогічного  училища імені Агатангела Кримського, бабуся та батько там викладали, а мама навчалась на вихователя.  Саме тому Артем радо відгукнувся на пропозицію землячки Світлани Федонюк, депутата Володимир-Волинської міськради, а віднедавна ще й викладача Волинського коледжу  культури і мистецтв імені ІгоряСтравінського,  разом провести відкритий урок для її студентів. Тим більше – напередодні Дня учителя. Майстер-клас для другокурсників відділур ежисерських дисциплін  мав назву  «Сам на сцені. Як «тримати» увагу публіки?» У Луцьк разом із Артемом завітали його мама, депутат Володимир-Волинської райради  Ганна Фурман та друзі з арт-середовища.

Артем Фурман не лише виконував кавери та власні пісні під електричну та акустичнугітари, а й відверто розповідав про свій непростий шлях до сцени, до авторської музики. Після закінчення школи хлопець вступив в інститут у Польщі, де планував здобути фах програміста. Однак на третьомукурсі, під час перебування у США, зрозумів, що  комп’ютерні технології – не його шлях. Мама Ганна була категорично проти того, щоб син залишив навчання, просила «потерпіти» з новими планами до вручення диплому.

На зароблені під час літніх канікул гроші Артем тишком придбав акустичну гітару і самостійно її опанував за допомогою Інтернету. У цьому юнакові допомогли знання, отриманіпід час навчання у Володимир-Волинській дитячій музичній  школі по класу скрипки, а пізніше – фортепіано. А також сольні виступи в університетському хорі, з яким Артем неодноразово гастролював Європою.

Артем каже, що вАмериці почувався самотньо, хоч і було надзвичайно цікаво. Гітара стала розрадою, можливістю вилити сум за рідними, за Україною, підзаробити не лише фізичною працею, а й за допомогою музики. «Саме у США я вперше побачив вуличних музикантів високого класу, загорівся бажанням досягти такої  ж  майстерності», – зізнався луцьким студентам співак з Володимира-Волинського. ТеперАртем і сам живе з того, що приносять у кофр з-під гітари вдячні випадкові  слухачі, а щоб не зупинятись у творчому розвитку – вступив у консерваторію. «Небо наділило Артема абсолютним слухом, мама-педагог прищепила йому любов до пізнання світу, а чималий як для молодого віку життєвий досвід  виховав характер. Тому усі, хто близько знає Артема Фурмана, упевнені: цей талант – справді міцний горішок, він ще не раз прославить нашу ріднуВолинь», – резюмувала викладач  коледжу культури і мистецтв Світлана  Федонюк.

Валерій УМРИХІН.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up