Новини

Міжнародний мітинг на підтримку полонених “Азовсталі”

Архів
91 переглядів

Минулої суботи у десятках міст різних країн світу відбулися  мітинги на підтримку полонених російськими окупантами захисників заводу “Азовсталь” у Маріуполі. До мітингу долучились й українці, котрі перебувають в Ірландії,  мирним шляхом вимагаючи звільнення героїв-бійців полку “Азов” та 36-ї бригади морської піхоти.

Організатором події стала Асоціація сімей захисників “Азовсталі”, створена представниками родин воїнів, які захищали місто на Донеччині.  Авторами ідеї проведення мітингів стала ініціативна група “Вирій”, яку підтримала Асоціація. Сотні українців у всьому світі висловили бажання провести подібний захід у своєму місті, щоб нагадати про героїзм воїнів-земляків, привернути увагу міжнародних організацій та забезпечити постійний моніторинг ситуації третьою стороною.

Так, окрім багатьох міст Ірландії, люди збиралися та у вихідні дні виходили на мітинги у Варшаві, Кракові, Лодзі (Польща), Братиславі (Словаччина), Брашові (Румунія), Празі (Чехія), Ризі (Латвія), Будапешті (Угорщина), Лондоні, Бристолі (Британія), Парижі (Франція), Стамбулі (Туреччина), Берліні, Франкфурт-на-Майні (Німеччина), Амстердамі (Нідерланди), Цюріху, Женеві (Швейцарія), Стокгольмі (Швеція), Осло (Норвегія), а також у містах Ізраїлю, Канади, Чилі.

Кожен герой “Азовсталі” повинен перебувати в належних умовах, бути забезпеченим усім необхідним і повернутися додому якнайшвидше – це думка кожного українця, яку має почути світ. Про це закликали мітингарі  з плакатами на різних мовах, скандуючи: “Freedomto Azovstal” – “Свободу “Азовсталі”, “Bebravelike Azovstal” –  “Будь сміливим, як “Азовсталь”, “Free Mariupol Defenders” –  “Врятуйте захисників Маріуполя”, “Respectthe Geneva Convention” – “Поважайте Женевську конвенцію” тощо.

Незважаючи на рясний дощ, ніхто і не думав покидати подію. На завершення разом з нашими новими друзями всі виконали пісню “Ой, у лузі  калина” та Гімн України.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up