Новини

Молитви і свічки: у місті вшанували пам’ять жертв Голодомору

Архів
14 переглядів

Поминальні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору відбулись 25 листопада у парку «Слов’янський» біля символічної могили полеглим за волю України.  Участь у них взяли міський голова Петро Саганюк, його перший заступник Ярослав Матвійчук та секретар міськради, заступник міського голови Олег Свідерський, керівники району, працівники міських та районних закладів, установ та організацій, громадськість та духовенство різних конфесій.

Поминальну панахиду очолив керуючий  Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, який також звернувся до присутніх із закликом берегти пам’ять про жертв голодоморів в Україні, аби більше ніколи не повторились подібні трагічні події на нашій багатостраждальній землі. Він наголосив на недопущенні у подальшому перекручування та замовчування історичних відомостей про цей акт геноциду проти українського народу.

В унісон з його словами звучала промова вчителя історії загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Суходоли Володимира Шевчука, який говорив, що у 1932-33 роках в Україні лютував великий голод, але не було тоді ні війни, ні засухи, ні потопу, ані моровиці, була тільки зла воля одних людей проти інших.

А завершили захід учасники народного аматорського театру районного будинку культури під керівництвом режисера Олени Шарко, – їхній емоційний виступ торкнувся кожного серця, а у людей на очах виступили сльози. О 16.00, одночасно з жителями усієї України, учасники заходу у Володимирі-Волинському запалили свічки у пам’ять про мільйони жертв страшного голоду, який був використаний як спосіб геноциду українського народу.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up