Новини

Мова – це зброя: українські воїни писали Радіодиктант на передовій, в шпиталях і російській Суджі

Війна, Лайфстайл, Новини, Освіта
152 переглядів

Традиційно, вже третій рік поспіль, у районах ведення бойових дій українські воїни пишуть Радіодиктант національної єдності.

Українці писали диктант у пʼятницю, 25 жовтня. Світлинами поділилися тернопільські артилеристи, воїни 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола.

Диктант писали на вогневих позиціях, біля гармат, бойових машин, на пунктах управління, навіть у шпиталі.

«Сьогодні милозвучне та мелодійне українське слово, майстерно згенероване сучасною українською письменницею, поетесою та літературознавицею Оксаною Стефанівною Забужко у трепетний текст, дзвінко зазвучало з гучномовців радіоприймачів та ноутбуків у всіх районах, де наші воїни-артилеристи виконують бойові завдання, а вони складно записали його на папері. Трохи нагадує, як свяченою водою виганяють нечисту силу, так і наші воїни, українським словом виганяють московську нечисть.  І, так, нашого Українського голосу більше нікому й ніколи не вимкнути й не заглушити. Мова має значення, мова – це зброя, зброя нашої Перемоги», – йдеться у дописі.

 

 

Особливий захват викликало фото, де українські військові доєдналися до Радіодиктанту на Курщині.

 

 

Авторкою Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності у 2024 році стала письменниця Оксана Забужко, текст мав назву «Магія голосу». У етері Українського радіо Забужко натякнула, що її текст буде подарунком до його ювілею. Українському радіо цьогоріч виповнюється 100 років.

Читав текст письменник і музикант Павло Вишебаба, який мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення.

 

 

Нагадаємо, співробітники ДСНС Волині також долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності, що уже 25-й раз поспіль гуртує навколо себе українців.

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Теги: військові, рідна мова, радіодиктант
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up