На головну Новини Мурал у місті: на Драгоманова з’явився новий арт-об’єкт

Мурал у місті: на Драгоманова з’явився новий арт-об’єкт

330

У рамках мистецького проєкту «Мурал у місті» на вулиці Драгоманова, 4 створили новий арт-об’єкт. На стіні, де колись було графіті «Володимир», яке під впливом часу і природних умов втратило свій вигляд, з’явилася фотозона з розкішними квітами і птахом у центрі. Ідейною натхненницею та організаторкою проекту була співзасновниця ГО «Creative studio» Анастасія Азанова, а мистецькою частиною займався відомий у місті і поза його межами сучасний художник, викладач дитячої художньої школи Павло Юрчук. Відкриття стінопису відбулося минулої неділі.

Спершу презентувати мурал планували до Дня Незалежності, однак з певних причин довелося продовжити роботи і змінити концепцію зображення. До створення муралу залучили професійного художника з креативним баченням Павла Юрчука, який виконав композиційно досконалий, динамічний і дуже красивий малюнок. Над стінописом працював чотири вечори, використовував фарби «Montana black», а єдиним фактором, який суттєво перешкоджав у роботі, був дощ, та, на щастя, і попри погану погоду мурал вдалося завершити вчасно. «У цьому стінописі кожен може побачити щось своє, – коментує Анастасія Азанова. – Для мене він оповідає про бентежність світу, переживання-коливання-перепетії, про центр світобудови з миром і спокоєм та про гармонію, якою квітне світ навколо».

- реклама -

До створення «Муралу у місті» долучилося багато людей, розповідає Анастасія. Безцінною була організаційна, фізична та моральна підтримка Тетяни Дьоміної. Фінансове і технічне сприяння для втілення задуму забезпечили Ігор Гузь, Ігор Пальонка, Ярослав Матвійчук, Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом”. А ще чимало людей приносили творцям муралу чай, слова підтримки і добрі звістки. «Так багато хороших слів було, сказано вами, перехожими і водіями, що уповільнювали свій рух біля нас!.. Щиро дякуємо за посильну участь і допомогу кожному: хтось виручав з тим, аби негайно знайти потрібні матеріали, хтось з драбиною, хтось надав місце для ночівлі нашим інструментам і фарбам… Цей мурал – це наше спільне творіння, і сподіваюся, воно довго-довго тішитиме містян», – каже Анастасія Азанова.

На урочисте відкриття минулої неділі прийшло багато містян – і тих, які доклали рук до створення арт-об’єкту, і тих, які спостерігали за процесом його народження. Юні моделі з модельної школи «Creative Studio» представили майстер-клас із фотопозування.  А потім кожен охочий міг отримати міні-фотосесію біля барвистого стінопису від фотографа Володимира Єфімова.

– Цим відкриттям-презентацією я хотіла підсумувати проєктну роботу і наголошувала містянам, що свідомі зміни може ініціювати кожен.  Я розумію суть проєктного менеджменту, адже коли у мене є ідея – я шукаю ресурси для її втілення. Сидячи й виписуючи свої “хотілки” й невдоволення у фейсбуці, майбутнє не покращимо, – зауважує Анастасія Азанова. –  Вихід один – вставати і робити. Саме проєктна діяльність дає змогу реалізовувати задуми. Головне – заручитися підтримкою, бо без неї не впоратися. І у цьому конкретному випадку мене підтримав Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом” і друзі.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

десять − 2 =