На головну Новини Музейники привітали колег-реставраторів і виступили на науковій конференції

Музейники привітали колег-реставраторів і виступили на науковій конференції

68

   У грудні виповнюється 35 років, відколи розпочала свою діяльність Львівська філія національного науково-дослідного реставраційного центру України. З цієї нагоди у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася урочиста академія, а також відкриття виставки «Врятовані скарби музеїв Львова» в музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Академії наук України. А згодом у  Львівському національному університеті ім. Івана Франка – наукова конференція за участі співробітників Львівської філії ННДРЦУ, а також співробітників музеїв, реставраторів тощо.

Володимир-Волинський музей імені Омеляна Дверницького вже більше десяти років плідно співпрацює з Львівською філією національного науково-дослідного реставраційного центру України за програмою збереження культурних цінностей, яка  триває і досі. Тож до урочистих заходів долучилися й провідний науковий співробітник музею Олена Черенюк та науковий співробітник Ганна Доскоч, які мали нагоду виступити зі своєю науковою статтею «Колекція творів сакрального мистецтва з фондів Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького. Співпраця з Львівською філією національного науково-дослідного реставраційного центру України», а також подякувати колегам-реставраторам за врятовані для міста Володимира-Волинського твори сакрального мистецтва, серед яких унікальна ікона ХVI ст. «Спас Нерукотворний».

- реклама -

Про багаторічну працю Львівської філії ННДРЦУ розповів Мирослав Откович, Заслужений діяч мистецтв України, Народний художник України. Чим живуть львівські реставратори зараз, а також планами на майбутнє поділився Тарас Откович, директор центру Львівської філії ННДРЦ України.Серед учасників конференції були й співробітники Одеської філії ННДРЦУ, Бережанського музею та заповідника, Чернівецького музею-скансену та інших. На адресу співробітників Львівської філії линули щирі слова вдячності за врятовані експонати.

На завершення конференції виступила Світлана Стрєльнікова, генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Вона відмітила високий професіоналізм співробітників Львівської філії, побажала їм творчої наснаги, а також наголосила на важливості плідної співпраці реставраторів з музеями України.

Ганна ДОСКОЧ,

науковий співробітник історичного музею імені Омеляна Дверницького.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 + два =