На головну Новини Музейники зустрілися із власницею турагенції з Донеччини

Музейники зустрілися із власницею турагенції з Донеччини

144

В історичному музею ім. Омеляна Дверницького нещодавно відбулася зустріч з Іриною Павлуцькою, яка разом зі своїм чоловіком була змушена покинути рідний дім у місті Покровськ Донецької області і тимчасово оселитися у нашому Володимирі.

Велику частину життя подружжя присвятило педагогічній діяльності. Обоє шанують свій родовід. Ірина Аронівна згадує, як важко її бабуся працювала на шахті, як мама любила працювати на землі, а батько прищепив їй любов до історії та літератури. Володимир Миколайович походить зі славного козацького роду, навіть прізвище збереглося крізь століття: “Набока”.

- реклама -

Ірина Аронівна з захопленням розповіла про рідне місто Покровськ, історію довколишніх населених пунктів, свої краєзнавчі дослідження біографії композиторів Миколи Леонтовича та Сергія Прокоф’єва, роботу у власній туристичну агенцію “Бригантина”.

Майже дві години за розповіддю промайнули непомітно. Наша Україна така гарна, колоритна, багата і різноманітна, що її хочеться пізнавати не менше, ніж інші куточки світу. Зі слізьми на очах Ірина згадує ранок 24 лютого Вона зустріла цей день на одному з курортів Єгипту разом зі своєю групою туристів. Більшість хотіли повернутися додому, навіть якщо вдома війна..

Зараз подружжя досліджує Володимирщину та Волинь. Побували в урочищі “Вовчак”, в музеї І. Стравінського в Устилузі, у монастирях сіл Зимне та Низкиничі. Їм дуже подобається наш Володимир зі своїми храмами.

На закінчення зустрічі Ярослав Огродюк подарував пані Ірині патріотичний сувенір, а провідна наукова співробітниця музею Олена Черенюк книгу “Володимир на Волині”, яку колектив музею переклав з польської мови та видав власним коштом.  Домовилися, що після перемоги ЗСУ над ворогом – окупантом ми, працівники установ культури Володимира, обов’язково відвідаємо Донбас, а нашим гідом буде пані Ірина!

Ганна ДОСКОЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять − шість =