На головну Новини Музикант-звукорежисер, що зіграв не останню скрипку у міській раді

Музикант-звукорежисер, що зіграв не останню скрипку у міській раді

294

Без музиканта та талановитого звукорежисера Миколи Смаля не обходиться жоден великий концерт чи свято у нашому місті. Його без перебільшення можна назвати людиною-оркестром, адже чудово володіє одразу кількома музичними інструментами – скрипкою, фортепіано, гітарою та трубою. Упродовж останніх п’яти років під час своєї першої  каденції депутата міської ради він опікувався питаннями культури і нині знову балотується у депутати із командою «Самопомочі».  

Микола Смаль народився у шахтарському Нововолинську, але вже майже сорок років живе і працює у Володимирі. Після закінчення Луцького музичного училища за спеціальністю «скрипка» потрапив за розподілом до Володимир-Волинської музичної школи , звідки його направили до новоствореної Устилузької школи мистецтв. Ці кілька років роботи він згадує з приємністю, адже мав дуже хороших учнів, серед яких чимало таких, що досягли багатьох успіхів у житті. А ще саме в Устилузькій школі мистецтв зустрів свою долю – вчительку-піаністку, з якою створив музичну сім’ю.

- реклама -

У 1985 році Миколі Смалю запропонували роботу керівника вокально-інструментального ансамблю у Будинку школяра. Згодом установу реорганізували у Центр позашкільної освіти, де музикант  і нині трудиться аранжувальником і концертмейстером  народної вокальної студії «Ладомир». Для володимирських вокалістів Микола пише фонограми у власноруч обладнаній звукозаписувальній студії, що у приміщенні ЦПО.

Аби забезпечити свою родину, Микола Смаль грав на весіллях та інших урочистих подіях. Каже, що у 90-х у Луцьку не було такого ресторану, де не звучав його музичний інструмент. Свого часу музикант грав і в музичному колективі «Актив» разом із Сергієм Шишкіним, Андрієм Шоцьким, Володимиром Жуковським та Миколою Мохончуком. Микола розповідає, що якщо зараз у місті уже є молоді спеціалісти-звукооператори, то на початку нульових він був один такий на місто та район, тому роботи було по вуха. Щоправда довго йому доводилось переконувати владу, особливо районну, у необхідності придбання нової звукової апаратури. Зате яку радість відчув, коли на сесії райради, котра раніше проводилась у РБК,  голосно і чисто зазвучав Гімн України!

Починаючи з 2014 року Микола Смаль ніколи не відмовляв місцевим волонтерам ГО «Об’єднання Активіст», котрі звертались до нього по звуковий супровід акцій на підтримку військовослужбовців. Тому, коли «Самопоміч» запропонувала долучитись у 2015 році до їхньої команди, спершу подумав, що він їм потрібен лише як звукооператор, адже досі Микола був  далекий від політики.

– Я побачив, скільки усього хлопці і дівчата роблять для підтримки збройних сил, як багато і самовіддано працюють і зрозумів, що хочу бути разом із ними. Ми зійшлись поглядами та думками, тому балотувався до міської ради у 2015 році саме від «Самопомочі».  Упродовж п’яти років працював у комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму та міжнародних відносин. Приємно було працювати у цій комісії, адже разом з колегами чимало устигли зробити – неодноразово проводили виїзні комісії під час яких інспектували хід виконання ремонтних робіт в історичному музеї, відвідували дитячу художню школу та інші заклади культури і освіти, впливали на важливі для цих галузей рішення у міській раді, – розповідає пан Микола.

На цьогорічних місцевих виборах Микола Смаль вчергове йде з командою «Самопомочі» у міську раду, аби працювати на благо громади. Каже, що нині, як ніколи, хочеться змін, тому сподівається, що у міську раду прийдуть люди зі свіжим баченням, котрим під силу буде втілення позитивних змін у Володимирі, який врешті має стати по-справжньому європейським містом.

– Досі ми були у меншості, тому коли просували якісь хороші ініціативи, то часто доводилось битись, наче об бетонний стовп несприйняття, проте проходило якихось пів року і ці ж самі ідеї депутати інших політичних сил видавали за свої. Зрештою, ми не були проти, головне, що досягли позитивного результату. Переконаний, що якщо ти людина діла, то не має різниці від якої політичної сили буде озвучена твоя ініціатива. Щодо кандидатів на міського голову, то вважаю, що усі вони, окрім Олексія Панасюка – це всі ті самі люди з однаковим баченням та підходами. І лише Панасюк не такий як усі, адже його не потрібно гладити за шерстю, бо має тверду позицію і якості гарного менеджера, – зазначає Микола Смаль.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

17 − десять =