Новини

«Ми раді будь-якій допомозі», – переселенка з Луганщини

Володимирська
129 переглядів

Ці слова каже Зінаїда Павлівна, яка має статус вимушено переміщеної особи. З жінкою ми зв’язалися телефоном, дізнавшись від небайдужих людей, що вона потребує підтримки.

Зінаїді Павлівні – 73 роки, вона колишня вихователька. Родом жінка з міста Попасна Луганської області, після заміжжя переїхала до чоловіка у Лисичанськ, де й мешкала упродовж понад чотирьох десятків років. Півтора року тому Зінаїду Павлівну війна змусила полишити рідне місто, свою квартиру й налагоджений побут, тож з двома сумками найнеобхідніших речей вона приїхала у Володимир. На схилі літ жінка не має спокою, вимушена облаштовуватися у незнайомому краї.

Тут, каже, зіткнулася з дещо байдужим ставленням від декого з  місцевих, водночас називає чимало прикладів людської доброти, від якої у неї щоразу накочуються сльози. Нещодавно їй 200 гривень надав воїн, який мав вирушити до зони бойових дій, якось жінка віддала дві ковдри з постільною білизною, хтось –  табуретку, сусідка з її будинку – куртки та інший одяг для сина, ці речі залишилися після смерті її чоловіка.

Вдячна жінка за житло, яке за символічну плату орендує у небайдужої містянки. Хоч квартира не дуже обставлене меблями й технікою, все ж є дах над головою. Зінаїда Павлівна зараз проживає разом із 46-річним сином, який у нашому місті знайшов роботу на підприємстві критичної інфраструктури, тож має бронь від мобілізації.

Жінка бідкається, що нелегко їй доводиться, адже потрібно заново облаштовувати побут, купувати найнеобхідніші речі, як от холодильник чи пральну машину, на що потрібні немалі кошти, навіть якщо ця побутова техніка не нова й уже була у використанні. Та все, що необхідне для життя, придбати за власними силами важко, тож Зінаїда Павлівна була б вдячна, якби відгукнулися люди, які змогли б допомогти. Їй потрібен кухонний стіл, вішалка для верхнього одягу, каструлі звичайні й чавунна, чайник, верхній жіночий одяг 48-50 розміру та взуття 41 розміру.

Зараз важкий час для усіх, але все ж давайте й надалі підтримувати тих, хто залишився без нічого, хто через війну втратив можливість спокійно проживати у рідному домі й змушений заново від найменших дрібниць починати облаштовувати свій побут.

Речі можна принести у редакцію, попередньо зателефонувавши 0987703941.

Валентина ТИНЕНСЬКА

Коментарі
Теги: волонтери
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up