Новини

Микола Юнак про виборчі перегони зі “Слугою народу”

Архів
16 переглядів

До голосування лишилося 10 днів. Передвиборні забіги партійних штабів завершаться уже невдовзі. І якщо кандидатам у депутати гарантований шлях до Володимир-Волинської міськради підказує всеукраїнська статистика, то серед п’яти кандидатів на міського голову перемогу отримає лише один. Хто ж залишить своїх конкурентів позаду дізнаємося зовсім скоро. Нині спілкуємося з одним із беззаперечних лідерів гонки –  Миколою ЮНАКОМ.

– Миколо Петровичу, ваша кампанія виходить на фінішну пряму.  Чи відчуваєте ви, що переможете на цих виборах? Чи підтримають вас володимир-волинці?

– Так. Врешті-решт люди хочуть бачити нову самостійну фігуру на чолі міста, а не маріонетку закордонного бізнесмена чи нардепа.

– Я розумію, що ви – людина, яка в житті усього досягла сама, “з нуля” так би мовити. Але звідки така впевненність? Невже за вами ніхто не стоїть? А як же “Слуга народу” від якої йдете?

– Отримавши підтримку “Слуги народу”, я водночас забрав право на партію у місцевих тітушок, що їхали стояти проти наших хлопців та дівчат на майдані якихось шість років тому. Вони однозначно не пройдуть сьогодні, а це вже позитивно вплине на нову раду. Для мене це було принциповим питанням.

Стосовно стороннього впливу, то його насправді немає. Я самодостатній, а тому незалежний. Мене ніхто не купить і не підімне під себе. Коли оберуть люди, то жодна партія згори на мера дієвого впливу не має. Тим паче, що “Слуга народу” лише створює осередки на місцях і ще не один рік мусить ділами доводити свою користь громадам. Ми до цього готові. Це наш єдиний шанс залучити потужне фінансування в місто, яке інвестори оминали десятиліттями.

– Хочете сказати, що обрати мера від “слуг” – це отримати сьогодні карт-бланш на доступ до державних коштів?

– Грубе формулювання, але можна й так сказати. Ви ж повинні розуміти, що існує вертикаль влади в Україні. Якщо ти в опозиції, то грошей не буде. Це з вірогідністю у 99 відсотків означає, що усі великі державні проекти пройдуть повз. Не буде “Великого будівництва” від Зеленського в тому обсязі, що є, не буде нового дитсадочка, не буде інших програм. Тільки у тісній співпраці можна досягти реального результату і зробити місто показовим. Я зможу залучити для цього значне фінансування. Мені повірять і в Луцьку, і у Києві.

– Тобто якщо хтось інший виграє, а не Юнак, то все – бюджету не буде?

– Бюджет буде, але не більше, ніж в тому ж розмірі, що є. Він і сьогодні у Володимирі-Волинському виконується. Тільки озирніться навкруги. Чи хочете ви, щоб кошти, які ви платите у вигляді податків, так бездарно витрачалися на ті ж самі халатні ремонти доріг біля наших будинків? Чи справно працює водопостачання? Чи достатньо тепло у вашому помешканні? Чи платите ви за це все справедливу ціну?

Я планую збільшити надходження до бюджету, завести реальних інвесторів, створити робочі місця. Хочу, щоб ми відійшли від тієї радянщини, якою нас годували стільки років. Ми повинні рівнятися хоча б на ті ж сусідні Грубешів та Хелм, які відвідали мабуть 80% населення нашого міста. Про такий новий Володимир можемо говорити, а не про якісь мудрі філософські речі без практичного втілення.

– Що скажете про шанси ваших конкурентів? Усі вже роздали свої оцінки одне одному, навіть Петро Саганюк, а ви чомусь досі мовчите. І по дворах не ходите, і посади не обіцяєте?

 

– Нам усім оцінку дадуть виборці. Нікого брудом не обливаю. Веду свою агітацію розмірено. Маємо палатки, газети, програму, інформаційні буклети… Це по-європейськи. Люди розберуться, кому довіритись. По дворах під час чергового спалаху Covid-19 не бігав і не буду. Це справжній цирк порожніх обіцянок від кандидатів. Я доводжу свою позицію ділами. І мої виборці це знають. Я абсолютно доступний для кожного, хто хоче зі мною зустрітися, чи то з Володимира-Волинського, чи то з італійського півострова.

До речі, нещодавно в мій офіс заїжджала представниця міжнародних спостерігачів організації ENEMO. І ми спілкувалися і з Італією, і з Румунією по скайпу. Світ сьогодні інший, ніж той, в якому досі живе теперішня влада. Тільки потрібен відповідний досвід та енергія, щоб використовувати нові можливості для розвитку нашого міста.

Я це зможу.

На фото: Микола Юнак (справа) під час відеоконференції спілкується з представниками міжнародних спостерігачів організації ENEMO

Розмову вів Андрій СТЕПАНЮК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up