Шановні жителі Володимир-Волинської міської територіальної громади!
Завершився ще один важкий воєнний рік, сповнений викликів, болючих втрат та непростих рішень. Дякуючи Збройним силам України, ми можемо жити і працювати в тилу у відносному спокої та маємо можливість розвивати громаду. Доземно вклоняємось всім Героям, які нині вибивають ворога з української землі, нерідко й ціною власного життя. У 2024 році легіон Небесного війська, на превеликий жаль, поповнився 42-ма нашими воїнами-земляками.
Війна змусила нас дещо змінити форми і методи нашої роботи. Але основні принципи залишаються незмінними. Протягом минулого року, як і в попередні роки повномасштабного вторгнення, основними пріоритетами залишились ті ж напрямки діяльності: сприяння обороноздатності України шляхом матеріально-технічного забезпечення потреб підрозділів Збройних сил, Національної гвардії України, прикордонників та інших військових формувань; забезпечення життєдіяльності громади в умовах воєнного стану; підтримка військовослужбовців та сімей загиблих захисників України; соціальний захист пільгових категорій населення та внутрішньо переміщених осіб; забезпечення стабільної роботи об’єктів критичної інфраструктури; поліпшення медичного обслуговування населення; розвиток сфери освіти тощо.
Підтримка сил безпеки та оборони
У 2024-му, незважаючи на відсутність «військового» ПДФО, з бюджету громади на підтримку сил безпеки й оборони вдалося виділити 198,7 мільйона гривень субвенції для поліпшення їхньої матеріально-технічної бази.
За запитами військових частин міськвиконком провів закупівлі для 11-ти військових з’єднань на загальну суму 35,7 мільйона гривень. За ці кошти придбано: 191 квадрокоптер різних модифікацій, 46 засобів РЕБ, штабелер для навантажування, 24 шини для вантажних автомобілів, 576 засобів зв’язку та спостереження, а також комплектуючі до них.
За рахунок одноденних заробітків працівників управлінь та відділів Володимирської міської ради зібрано 213 тисяч гривень. За ці кошти придбано та передано антену виносну, Mavic 3Pro, зарядну станцію Eco Flow Delta 2 Max, а також 40 тисяч гривень спрямовано на допомогу пораненому військовослужбовцю.
Окрім наданої підтримки коштом місцевого бюджету, громада допомагала захисникам і завдяки отриманій гуманітарній допомозі від міжнародних донорів. Так, упродовж року п’яти військовим частинам надано допомогу на понад 943 тисячі гривень у вигляді п’яти автомобілів, генераторів, будівельних матеріалів та інструментів, продуктів харчування.
Також за кошти бюджету громади протягом року у Володимирі проводилося навчання з підготовки населення до національного спротиву. На ці потреби скеровано 45 тисяч гривень.
Бюджет та фінанси
За 2024 рік до бюджету міської територіальної громади надійшло 551 мільйонів 659 тисяч гривень. В тому числі до загального фонду – 500 мільйонів 4 тисячі гривень, з яких 320 мільйонів 87 тисяч – надходження за власною дохідною базою.
Видатки бюджету міської територіальної громади за 2024 рік становили 826 мільйонів 822 тисячі гривень, у тому числі за рахунок загального фонду – 511 мільйонів 664 тисячі та 315 мільйонів 158 тисячі – за рахунок спеціального. І у порівнянні з 2023 роком зменшились на 565 мільйонів гривень, або на 40,6%.
Основна частина бюджетного фінансування в 2024 році була спрямована на освіту, міжбюджетні трансферти, соціальний захист, охорону здоров’я, житлово-комунальне господарство і ремонт доріг.
Зокрема, на освіту витрачено 281мільйон 549 тисяч гривень. Через недостатній обсяг субвенцій з державного бюджету – освітньої та на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – додатково виділено з місцевого бюджету понад 16 мільйонів гривень на зарплату педагогічним працівникам загальноосвітних закладів та 556 тисяч гривень на оплату праці залученим спеціалістам за проведення корекційно-розвиткових занять.
На охорону здоров’я та будівництво медичних установ спрямували понад 63 мільйони, на соціальний захист та соціальне забезпечення – понад 68 мільйонів гривень, на житлово-комунальне господарство та поточний ремонт доріг використано 65,5 млн грн.
У порівнянні з минулим роком на 28 відсотків, або на понад 7,5 мільйона гривень зросли видатки на фінансування галузі фізичної культури і спорту і становили понад 34,5 мільйона гривень.
Охорона здоров’я
Значний акцент, як і у попередніх роках, зроблено на розвитку медицини. Зокрема, на вторинну медичну допомогу для КП «Володимирське ТМО» виділено 135,6 мільйона гривень. На поточні видатки спрямовано 19 мільйонів, з них на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 15,9 мільйона гривень.
Разом із тим, на капітальні видатки виділено 116,6 мільйона гривень. Зокрема, завершено реконструкцію приймального відділення. Протягом року виконано робіт усього на 12 мільйонів гривень, у тому числі за кошти громади на 11,8 мільйона. Загальна сума видатків на реконструкцію об’єкту становила 33,4 мільйона гривень.
Згідно з договорами з Національною службою здоров’я України, за 2024 рік надходжень за 29 пакетами медичних послуг отримано 210 мільйонів гривень. Основна частина коштів спрямована на придбання медикаментів, виробів медичного призначення та виплату зарплати працівникам. На покращення матеріально-технічної бази з різних джерел спрямовано 34,7 мільйона гривень.
Особливу увагу приділено лікуванню військовослужбовців та їхньому комфортному перебуванню у медичному закладі. Минулого року з місцевого бюджету виділили 2,2 мільйона гривень на харчування та 800 тисяч – на медикаменти і вироби медичного призначення: пластини та суглоби для проведення травматологічних операцій.
На базі колишнього інфекційного відділення лікарні у серпні 2024 року розпочалось будівництво реабілітаційного центру. Коштами громади вже оплачено другу частину вартості виготовлення ПКД та сплачено аванс підряднику для початку робіт в загальній сумі 29,4 мільйона грн. Зараз будівельники працюють над зведенням монолітних стін підвального приміщення.
Наразі це один із головних і найбільш дороговартісних об’єктів, який реалізуємо за кошти бюджету громади. А завдяки перемозі лікарні у конкурсі проєктів транскордонного співробітництва на розвиток реабілітаційних послуг у Володимирі з коштів ЄС буде спрямовано понад 50 мільйона гривень. Також лікарі медоб’єднання проходять навчання з фізичної реабілітації та лікування болю у партнерській лікарні у м. Білосток (Польща). Окрім цього, на базі медзакладу реалізується спільний проєкт із Сухопутними військами ЗСУ – навчання військовослужбовців на фахівців з фізичної реабілітації. У майбутньому вони зможуть допомагати ветеранам відновлюватися після поранень.
Також минулоріч обласна рада передала у комунальну власність нашої громади приміщення станції переливання крові. У цій будівлі згодом буде розміщено МРТ, а також психоневрологічне, паліативне та реабілітаційне відділення.
Для потреб КП «Володимирський центр первинної медичної допомоги» у 2024 році з бюджету громади виділено понад 2,6 мільйона гривень, з них на оплату комунальних послуг – понад мільйон; на оплату праці медичних працівників медпунктів тимчасового базування та пунктів здоров’я – майже 473 тисячі; на закупівлю спеціального харчування дітям, які цього потребують, виробів медичного призначення та інші поточні видатки – понад 1,4 мільйона.
Від НСЗУ як оплата за надання медичних послуг, надійшло понад 37,5 мільйона гривень. Для забезпечення безплатними медикаментами пільгової категорії населення з доходів КП «Володимирський ЦПМД» минулого року відшкодовано аптекам пільгових рецептів на суму 240,6 тисячі гривень.
Доходи КП «Володимирська стоматполіклініка» у 2024 році становили понад 8 мільйонів гривень, з них за надання платних послуг – понад 7,4 мільйона, з бюджету громади майже 527 тисяч та з інших джерел – понад 61 тисячу.
Ці кошти спрямовано, зокрема, на оплату праці, енергоносії, придбання медикаментів і стоматологічних матеріалів (з них для надання стоматологічних послуг військовослужбовцям з бюджету громади виділено 87 тисяч грн), на придбання медобладнання і дизельного палива для генератора та інші поточні видатки.
Також комунальним підприємством проведено зубопротезування пільгових категорій населення на суму понад 568 тисяч гривень.
Соціальний захист
Для забезпечення виплати різних видів допомог з державного бюджету в громаду надійшло 83 мільйона 182 тисяч гривень. Державну підтримку отримала 2371 родина громади. Для підтримки малозабезпечених родин скеровано понад 13,5 мільйона гривень.
У 2024 році з місцевого бюджету, відповідно до програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської громади на 2021-2025 роки, проведено виплату допомог та компенсацій на загальну суму майже 25,5 мільйона гривень, що на понад 7,5 мільйона більше, ніж у 2023 році.
Окрім цього, вдалося запровадити нові програми підтримки, забезпечивши матеріальну допомогу тим, хто опинився у скрутному становищі, та створити комфортні умови для соціального супроводу ветеранів і їхніх родин.
У червні у громаді створено Центр життєстійкості, який покликаний надавати мешканцям підтримку у сфері ментального здоров’я. За пів року діяльності фахівці центру надали таку допомогу близько трьом тисячам осіб, зокрема і ветеранам та діючим військовослужбовцям нашої громади.
Максимально, як і у попередні роки, намагалися підтримати членів родин загиблих, померлих та зниклих безвісти військовослужбовців. На різного роду матеріальні виплати (як одноразові, так і щомісячні) скеровано майже 9,5 мільйона гривень.
У 2024 році з державного бюджету на придбання житла виділено майже два мільйони гривень для члена сім’ї загиблого військовослужбовця. Також понад 14,2 мільйона – шести особам з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи та понад 3,7 мільйона – двом учасникам бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Володимир-Волинській територіальній громаді.
На кінець року на обліку в управлінні соціальної та ветеранської політики перебували 2737 ВПО. Допомогу на проживання торік отримали 1018 сімей ВПО на загальну суму понад 20,2 мільйона грн.
У рамках згаданої програми соціального захисту, яка діє у громаді, понад 4,6 мільйона гривень з місцевого бюджету спрямовані на надання одноразових матеріальних допомог людям, які потрапили у скрутне матеріальне становище, на лікування онкохворих, членам зниклих безвісти в Афганістані, зубопротезування пільгових категорій громадян, воякам ОУН-УПА, мешканцям громади з нагоди 90, 95 та 100-річних ювілеїв, почесним громадянам міста. А також на надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, та допомог на поховання осіб працездатного віку, які не працювали й не були зареєстровані в центрі зайнятості на момент смерті.
Як і в попередні роки, також відшкодовувались кошти перевізникам за проїзд пільгових категорій громадян і постраждалих від аварії на ЧАЕС у маршрутних таксі та залізничному транспорті. На ці потреби використано понад 7,4 мільйона гривень, що майже у два рази більше показника 2023 року.
Для забезпечення гідної життєдіяльності людей похилого віку у системі соціального захисту громади працює комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування», де на торік обслуговуванні перебувала 1621 особа. Працівниками терцентру надано понад 100 тисяч безоплатних соціальних послуг 309 громадянам та 6905 послуг 44 особам на платній основі на суму 142,2 тисячі гривень.
Щоквартально відбувається видача продуктових наборів для осіб, які знаходяться на обслуговуванні територіального центру і їх місячний сукупний дохід не перевищує п’ять тисяч грн. А також у холодну пору року для найбільш незахищених верств населення та ВПО, як і у попередні роки, у місті діє благодійна їдальня (видано 4350 обідів). На ці потреби спрямовано 1,2 мільйона гривень.
Для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю із захворюваннями опорно-рухового апарату надається послуга «Соціальне таксі», якою скористались 28 осіб, здійснивши 100 виїздів. Цього року така послуга стане ще доступнішою, адже голова благодійної асоціації «Партнерство для України» Карл-Ернст Мюллер спільно з колегами передали терцентру спеціалізований автомобіль Volkswagen Crafter, який в подальшому слугуватиме соціальним таксі для перевезення маломобільних категорій населення громади. При територіальному центрі діє пункт прокату технічних засобів реабілітації.
Із березня 2024 року за фінансування Дитячого фонду ООН «UNICEF» у громаді реалізується проєкт «Підсилення спроможності громад надавати інтегровані соціальні послуги», у рамках якого проводяться ремонтні роботи в приміщенні управління соціальної та ветеранської політики.
В оновленому приміщенні, яке зроблять сучасним та повністю безбар’єрним, планується запровадження послуги денного догляду для повнолітніх осіб з інвалідністю, соціальна медіація, консультації психологів Центру життєстійкості. Також тут надаватимуть послуги військовослужбовцям, ветеранам і родинам загиблих Героїв фахівці із супроводу ветеранів.
Належне місце у роботі виконавчих органів міської ради відводилось і для забезпечення оздоровлення дітей пільгових категорій. Оздоровча кампанія у громаді стартувала в травні. Такими послугами було охоплено 1117 дітей пільгових категорій. На запрошення міст-партнерів Цвікау (Німеччина), Расейняй (Литва) та Ленчиця (Польща) оздоровлено 67 дітей пільгових категорій.
Ветеранська політика
Загалом на обліку в управлінні соціальної та ветеранської політики на 1 січня 2025 року перебувало 150 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Десятьом ветеранам війни оплачено санаторно-курортне лікування. На ці потреби з місцевого бюджету скеровано понад 146 тисяч гривень. З бюджету громади торік виділили три мільйони гривень на харчування та медичні засоби для військовослужбовців, які лікувалися у ТМО. І найголовніше – розпочали будівництво реабілітаційного центру для наших захисників та захисниць.
Налагоджена співпраця з громадською організацією «ВетеранХаб», якій виділили приміщення на вулиці Івана Франка, 8 та допомогли його облаштувати. Зараз шукаємо шляхи для розширення цього простору, адже він став постійним місцем збору ветеранської спільноти та членів родин, де вони отримують необхідну юридичну та психологічну допомогу, а також ряд інших необхідних консультацій від радника міського голови з питань ветеранської політики, а також фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. До речі, у цьому році буде здійснено відбір іще одного такого фахівця.
Для зручності ветеранів та військовослужбовців запровадили «Єдине вікно» у ЦНАПі, де можна швидко та поза чергою отримати усі необхідні послуги.
Розроблено інформаційний буклет для ветеранів війни громади, який містить усі необхідні контакти та адреси, куди можна звертатись, аби отримати ту чи іншу послугу, оформити пільги, або ж влаштуватися на роботу.
Окрім цього у Володимирській міській раді створили міжфракційну депутатську групу, котра займатиметься розглядом питань ветеранів, адже з часом таких питань ставатиме усе більше.
Міжнародне партнерство. Проєктна діяльність. Туризм
У рамках співпраці з Проєктом USAID «Говерла», яка розпочалася у листопаді 2021 року, торік поруч з рядом проєктів з підвищення ефективності та інституційної спроможності, громада отримала потужну матеріальну підтримку: обладнання та спортінвентар для тренажерного залу для МЦФЗН «Спорт для всіх» вартістю мільйон 378,5 тисячі гривень; навісне обладнання для отриманого раніше екскаватора-навантажувача JCB для КП «Полігон» вартістю 617,4 тисячі; пересувну освітлювальну вежу з генератором на причепі для КП «Володимирводоканал» вартістю 557,2 тисячі гривень.
За період дії цього проєкту громадою отримано різносторонньої матеріально-технічної допомоги на загальну суму майже 12 мільйонів гривень.
За сприяння міста-партнера Цвікау (Німеччина) за програмою німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) поповнили автопарк КП «Полігон» новою технікою, зокрема Citroen Jumper, маніпулятором-навантажувачем MAN та бобкатом на суму майже 10 мільйонів грн. Також за цією ж програмою терцентру, як уже зазначалось, переданий мікроавтобус Volkswagen Crafter для перевезення маломобільних категорій населення. Його вартість понад 2,9 мільйона гривень.
Ще один проєкт у співпраці з містом Цвікау – це «Тепла партнерська підтримка в холодні часи» за програмою «Фонд малих проєктів з політики розвитку територіальних громад», завдяки якому придбано два дизельні генератори та дві шафи автоматичного вводу резерву для КП «Володимиртепло». Вартість проєкту 1,9 мільйонв гривень, з яких 188 тисяч 805 – співфінансування з місцевого бюджету.
З міста Монхайм-ам-Рейн (Німеччина), з яким активно почали розвиватись відносини з початку 2024 року, громада отримала два автомобілі, які передані військовим формуванням. Також спільно із німецьким містом завершується реалізація проєкту за програмою «Фонд малих проєктів з політики розвитку територіальних громад», одним з ключових етапів реалізації якого є закупівля асенізаційного авто для КП «Полігон», яке надійде на підприємство найближчим часом. Загальна вартість проєкту – 55 тисяч 640 євро, 90 відсотків з яких грантові кошти і 10 – внесок міста Монгайм-ам-Рейн.
Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» фінансуватиме виготовлення проєктної документації на відновлення костелу Іоакима та Анни. Також «Полонікою» вже погоджено фінансування робіт на 2025-2026 роки з реставрації даху костелу, загальна вартість яких більше семи мільйонів гривень.
У громаді продовжує роботу туристично-інформаційний центр, який знайомить мешканців та гостей міста з його історією, архітектурними пам’ятками та туристичними родзинками. Послугами установи у 2024 році скористався 581 відвідувач. Постійно розробляється і виготовляється сувенірна продукція з символікою міста.
Економічний розвиток та сприяння роботі бізнесу
Загальна кількість функціонуючих суб’єктів господарювання у Володимир-Волинській міській територіальній громаді становить 195 осіб. До найбільших платників податків аграрного та промислового секторів увійшли: ТОВ «Луцька аграрна компанія» (32,9 млн грн), ТЗОВ «Гербор-холдинг» (14,8 млн грн), ФГ «Євгена Шелепіни» (6,6 млн грн), ПРАТ «Волиньобленерго» (5,7 млн грн), АТ «Володимир-Волинська аграрна компанія» (3,9 млн грн), ТОВ «Фабрика ВВ» (3,4 млн грн), ТОВ «П’ятидні» (2,9 млн грн).
Середня заробітна плата у громаді – 16 тисяч 239 гривень (+ 2214 гривень або 15,7% до показника 2023 року).
Промисловий потенціал громади формують 13 підприємств, які зареєстровані на її території. Минулого року ними реалізовано продукції/послуг на мільярд 40,9 мільйонав гривень. Цими підприємствами у розрахунку на одного працівника сплачено 25 тисяч 625 гривень податків.
На жаль, минулоріч, через негативний вплив дії воєнного стану в країні, в т.ч. загальну мобілізацію, спостерігалося скорочення середньої чисельності працівників на 5,1 відсотка у порівнянні до 2023 року.
Проводилася активна робота з підприємствами для отримання ними статусу критично важливих для громади і подальшої можливості бронювання працівників від мобілізації з метою забезпечення необхідного кадрового потенціалу для стабілізації роботи.
Кількість фізичних осіб-підприємців залишилася сталою – на рівні 1885 осіб.
Для підтримки мікро- та малого підприємництва у громаді продовжує функціонувати Володимирський фонд підтримки підприємництва «Бізнес-Центр», який надає різного роду допомогу та консультації підприємцям, організовує тематичні круглі столи та зустрічі з фахівцями.
Освіта. Культура. Молодіжна Політика. Спорт
Минулого року наша громада однією з перших в Україні (єдина у Волинській області) взяла участь у реалізації державного стандарту профільної середньої освіти. Ліцей імені Олександра Цинкаловського увійшов до 30 закладів освіти країни, де вже розпочався процес пілотування старшої профільної школи, і став одним із тих, хто першим розробляє і застосовує нові освітні моделі та навчальні програми, щоб згодом ділитися досвідом із закладами освіти всієї країни. До 10 класу зараховано 179 учнів, які навчаються за сімома профілями.
На закупівлю обладнання для навчальних кабінетів природничої, математичної та технологічної освітніх галузей ліцею імені Олександра Цинкаловського виділено 10 мільйонів гртвень субвенції. На придбання засобів навчання та обладнання, забезпечення викладання в осередку «Захист України» отримано державну субвенцію у 5,4 мільйона грн (600 тисяч – співфінансування з місцевого бюджету).
У рамках реформи «Нова українська школа» на придбання засобів навчання, комп’ютерного та мультимедійного обладнання закладам освіти на умовах співфінансуванні з державного та місцевого бюджетів (90% на 10%) виділено 2,7 мільйона та 307 тисяч 163 гривень.
У ліцеї № 5 ім. А. Кореневського завершено капітальний ремонт стадіону, а також у рамках програми EGAP встановлено дахову сонячну гібридну електростанцію вартістю понад мільйон грн (160 тисяч – співфінансування з місцевого бюджету).
Загалом на зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів громади з місцевого бюджету виділено шість мільйонів грн.
За рік з місцевого бюджету профінансовано понад 16 мільйонів гривень на харчування вихованців закладів дошкільної освіти, учнів 1-4 класів та пільгових категорій закладів загальної середньої освіти. Наприкінці минулого року уряд виділив нашій громаді субвенцію на харчування учнів 1-4 класів в розмірі 2,7 мільйона гривень.
Одним з пріоритетів розвитку громади є підтримка фізичної культури та спорту. У 2024 році проводився капітальний ремонт плавального басейну міського центру «Спорт для всіх». На цей об’єкт з місцевого бюджету виділено 16,6 мільйона гривень та 3,8 мільйона – на ремонт укриття цього ж центру.
Забезпечено виплату грошових винагород із місцевого бюджету за високі результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях спортсменам та їхнім тренерам на суму більше 209 тисяч грн. Надано фінансову підтримку на навчально-спортивну роботу міським спортивним клубам на мільйон 632,5 тисяч грн.
Завдяки підтримці місцевого бюджету забезпечено участь футбольної команди «Ладомир» у чемпіонатах України серед жіночих команд з футболу і футзалу та команди ФК «Володимир» у чемпіонаті області з футболу.
Активізовано роботу молодіжного центру. За рік там проведено більше 136 заходів з молоддю, в яких взяли учать понад 3120 юнаків та дівчат.
Галузь культури профінансовано на суму 12,4 мільйона грн. Зокрема, розпочато реставрацію фасаду історичного музею ім. Омеляна Дверницького, що є пам’яткою архітектури місцевого значення, на що використано понад 640 тисяч грн. Роботи не завершені та будуть продовжуватися в 2025 році.
Також проведено капітальний ремонт у клубі села Новосілки за спецкошти – на суму майже 50 тисяч грн. Поточні ремонтні роботи упродовж року проводились у публічній бібліотеці, дитячій музичній школі, історичному музеї, Центрі культурних послуг. Зміцнено матеріально-технічну базу закладів культури на загальну суму 634,1 тисяч грн.
Значний обсяг роботи проведено у сфері охорони та збереження культурних пам’яток. З початку 2024 року здійснено моніторинг об’єктів культурної спадщини національного та місцевого значення, виготовлено облікову документацію на дев’ять пам’яток загальною вартістю майже 380 тисяч грн.
Житлово-комунальне господарство
Проводились планові роботи з благоустрою громади, ремонту та будівництву нових мереж тепло-, водопостачання та водовідведення, ремонту вулиць, в т.ч. підсипання та грейдерування проїздів та провулків громади, прибудинкових територій, ремонт та належне утримання житлового фонду.
Завершено ремонт трьох дворових територій на Ковельській, 73, Староостровецькій, 2-6, Луцькій 101/1, 101/2, відремонтовано проїзд між будинками 2-12 на вул. Академіка Глушкова з облаштуванням додаткових паркомісць.
Поточний (ямковий) ремонт проводився за потреби. Такі роботи виконано на понад 1500 м кв покриття. Влаштовано щебеневе покриття на вул. Сонячній в с. Ласків, частині вул. Наталії Ужвій, проїздах між вул. Соломії Крушельницької та Ніла Хасевича, до житлових будинків № 9, 11, що на вул. Шпитальній, підсипано та прогрейдеровано більше 50 вулиць громади.
Укладено бруківкою тротуарні доріжки на вул. Луцькій між багатоповерхівками №103 та №105/1, на Ковельській, 87 та Федорівському кладовищі – загалом використано 2200 м квю бруківки. Встановлено дві зупинки громадського транспорту та одну капітально відремонтовано.
Минулого року задля поліпшення безбар’єрності здійснено поточний ремонт пішохідних доріжок між будинками 103 та 105/1 на вулиці Луцькій; облаштовано пониження і влаштовано частину доріжки на Ковельській, 187 (37,019 тис. грн), а також пониження пішохідних переходів на вулицях Луцькій біля будинків № 13, 115, 148, 203, Драгоманова, 7, 9, 11, 16а, 19, 58 та сім понижень і пандус облаштовано на вул. Данила Галицького 5, 9, 12, 14. Загалом робіт виконано на суму понад мільйон грн.
Упродовж року підприємством «Полігон» проводилась робота з утримання об’єктів благоустрою. На це було скеровано 27,6 мільйона грн. Облаштовано шість контейнерних майданчиків під євроконтейнери та контейнери на пластик і скло на вулицях Устилузькій, Генерала Шухевича, Ковельській, Луцькій, Староостровецькій та Озерній на загальну суму понад 1,2 мільйона грн. Закуплено 10 євроконтейнерів на суму 185 тисяч грн.
Влаштовано зливову мережу на вул. Лесі Паєвської протяжністю 150 погонних метрів для мінімізації підтоплень вулиць Львівської та Кожедуба. Також значна робота проведена із гідродинамічного очищення ливневих мереж на вулицях Ковельській, Сагайдачного, Шахтарській і Річинського.
Також працівники КП «Полігон» встановили 27 дорожніх знаків, замінили 420 світлодіодних ламп та 309 світильників застарілого зразка на LED нового зразка. Здійснювалося відновлення освітлювальних знаків пішохідних переходів, підсвітки билець у парку «Риловиця» та світлофорного об’єкту на розі вулиць Ковельської – Данила Галицького – Луцької.
КП «Полігон» виготовило детальний план території кладовища «Федорівське». Проводиться робота щодо збільшення площ для поховань силами КП «Полігон», ТОВ «Луцька аграрна компанія», ТзОВ «П’ятидні», ФГ «Євгена Шелепіни», ФГ «Пан Продукт», ТзОВ «Володимирбрук» і ПП «БТР-С».
З метою вшанування пам’яті загиблих та померлих військовослужбовців закуплено і встановлено на могилах загиблих захисників 52 флагштоки на майже 251 тисячу гривень та 356 прапорів на суму 57,4 тисячі грн. На виготовлення світлин, монтаж та встановлення металоконструкцій, Дошки пам’яті полеглих Героїв-земляків, яка, на жаль, постійно доповнюється, використано понад 360 тисяч грн.
У ході підготовки до опалювального сезону силами КП «Володимиртепло» замінено 220 метрів погонних зношених ділянок трубопроводів мереж на сучасні енергозберігаючі попередньо ізольовані труби.
На котельнях на вул. Луцькій,168-К та на вул. Сагайдачного,7-К підрядною організацією за кошти місцевого бюджету завершений капітальний ремонт з заміною чотирьох газових котлів на твердопаливні потужністю 1,5 МВт кожний, що працюють на щепі. Також за кошти громади завершено реконструкцію теплових мереж котельні на вул. Шевченка, 8-К – Ковельській,12-К.
У грудні підприємство безоплатно отримало когенераційну газопоршневу установку потужністю 200 кВт від міжнародної організації USAID «Говерла», яка дасть змогу виробляти електроенергію для двох котелень на вул. Старицького,12-К та Ковельській,106-К, надаючи послуги теплопостачання споживачам, приєднаним до них, навіть в умовах повного блекауту.
КП «Володимирводоканал» в минулому році побудовано та замінено силами підприємства 6884 метрів погонних водопровідних мереж, в т.ч. на вулиці Новій у селі Заріччя, в с. Дігтів на вул. Шахтарській, а також на вулицях Володимира Великого, Левка Лук´яненка, Сонячній, Проскури та Лісничій у м. Володимир. Ведуться капітальні ремонти водопровідних мереж на вул. Володимира Андрощука, Братковського, Українській, Степана Фуги. Підключено нових та перепідключено існуючих загалом 205 абонентів.
Виконується проєктування мереж зовнішньої каналізації для під’єднання території танкового полку та ряду прилеглих вулиць, зокрема, Січових Стрільців, 39-го Полку, Лотоцького, Івана Мазепи й інших та будівництво напірного колектора до очисних споруд (у межах м. Володимира та с. Заріччя). Його реалізація забезпечить можливість для влаштування водовідведення північно-західної частини міста включно з майбутньою багатоповерховою забудовою.
КП «Управляюча житлова компанія» виконуються роботи по прибиранню та ремонту прибудинкових територій, освітленню місць загального користування, технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем і мереж електропостачання, ремонт спільного майна багатоквартирних будинків.
Відтак, «УЖК», згідно з графіком, проведено поточні ремонти у 46 під’їздах житлових будинків, ремонт покрівель загальною площею 1080 м кв., цоколя (на вул. Незалежності, 1, вул. Ковельській, 101) і відмостки (на вул. Ковельській, 140, Академіка Глушкова, 2).
Працівниками підприємства проводяться і поточні ремонти та обслуговування 51 ліфта. У межах співфінансування 90 на 10% з коштів міського бюджету і мешканців будинків відремонтовано чотири ліфти у будинку на вул. Ковельській, 140. Також на таких умовах було проведено і ремонт двох ліфтів у будинках на Луцькій, 101/1 (ОСББ «Легенда»), і ще двох – в №101/2 (ЖБК «Волинь»).
За програмою «Енергодім» в місті продовжує діяти «Цільова програма «Тепла оселя» з відшкодування з міського бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які є учасниками цієї програми, на виконання якої у 2024 році профінансовано понад 1,9 мільйона грн.
Відповідно до програми відселення мешканців з аварійного, що загрожує обвалом, будинку № 35 на вул. Драгоманова в місті Володимирі придбано квартиру для відселення одного із мешканців вартістю 1,9 мільйона гривень.
Постійно проводиться комплекс робіт з озеленення, посадки молодих дерев, кущів і квіткового оформлення міста. За кошти КП «Троянда» закуплено висоторіз «Штиль», дві бензопили, оприскувач акумуляторний та інший необхідний інструмент на суму близько 50 тисяч грн.
Загалом, за 2024 рік у сфері ЖКГ профінансовано і освоєно коштів на загальну суму майже 78 мільйонів гривень.
Муніципальна варта
Протягом 2024 року складено 898 повідомлень і винесено одну постанову про адміністративні правопорушення, видано 21 звернення/попередження, надіслано керівникам установ та організацій, 148 звернень про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню адмінпорушення, проведено розгляд 75 звернень (заяв та скарг) громадян. Від сплати адмінштрафів у громаду надійшло майже 124 тисячі гривень.
Сфера будівництва, містобудування та архітектури, комунальних і земельних ресурсів
Профільним управлінням розроблено та затверджено зміни до Генерального плану Володимира шляхом розроблення генерального плану міста, а також звіту про стратегічну екологічну оцінку.
У процесі розробки внесення змін до генерального плану села Новосілки, (суміщеного з детальним планом території ), а також звіту про стратегічну екологічну оцінку.
Розроблено та затверджено проєкти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Володимир загальною площею 1770 га та меж територіальної громади, площа якої становить 10392,2142 га.
Протягом 2024 року продано сім ділянок несільськогосподарського призначення за зверненнями фізичних та юридичних осіб. Крім того, на конкурентних засадах – земельних торгах у формі електронних аукціонів реалізовано право на 10 земельних ділянок, з них чотири – в оренду та шість – у власність. У бюджет розвитку громади надійшло 11,5 мільйонів гривень.
Від оренди майна міської комунальної власності до місцевого бюджету надійшло понад 1,2 мільйона грн. Також протягом року проведено дев’ять аукціонів на оренду об’єктів комунальної власності та передано чотири об’єкти комунальної власності з переліку другого типу (без аукціону).
Прийнято у комунальну власність громади єдиний майновий комплекс, що знаходиться за адресою вул. Северина Наливайка,18.
Висновки та плани на 2025 рік
Хоча минулий рік і був складним, змогли зосередитися на найголовнішому – турботі про військових, мешканців громади та створенні умов для їхнього комфортного проживання. У порівнянні з попереднім роком, коли місцевий бюджет перевищував мільярд гривень і дозволив реалізувати чимало інфраструктурних проєктів, 2024-й став роком посиленої підтримки захисників і захисниць України, а також соціальної допомоги тим, хто її потребував.
Щиро дякую всім працівникам виконавчого комітету міської ради за сумлінну роботу у період складного воєнного часу, депутатам міської ради за конструктивну співпрацю, а також усім жителям громади за підтримку, небайдужість та внесок у спільну справу. Разом ми досягаємо тих результатів, які роблять нашу громаду сильнішою.
У 2025 році на нас чекають нові виклики, але й нові можливості. Плануємо завершити до кінця року будівництво реабілітаційного центру для військовослужбовців, а також розпочати будівництво укриття для академічного ліцею імені Олександра Цинкаловського.
Крім того, продовжуємо всебічну підтримку наших захисників, виділяючи кошти з місцевого бюджету на їхні потреби. Адже маємо зараз лише одне бажання – аби всі наші земляки, які зараз на сході та півдні країни виборюють свободу і незалежність України, якомога швидше змогли повернутися живими та неушкодженими додому, до своїх рідних.
З повною версією звіту міського голови можна ознайомитись на сайті Володимирської міської ради у вкладці «Міське врядування/Міський голова/ Звіти».
Підготовлено відділом зв’язків з громадськістю та ЗМІ виконавчого комітету Володимирської міської ради