На головну Молодіжка Мистецтво без кордонів: 10  незвичайних захоплень Катерини Гребеник

Мистецтво без кордонів: 10  незвичайних захоплень Катерини Гребеник

221

   Волонтерка НГО «Creative Studio» Катерина Гребеник – одна з найактивніших старшокласниць міста. Дівчина брала участь у конкурсі бізнес-ініціатив для молоді і в «Княжні Володимира», а до Дня Незалежності ініціювала проект «Жива галерея». Це стало нагодою познайомитися ближче із нею – людиною, яка живе мистецтвом і прагне намагається додавати арт-деталі в кожну справу, якою займається.

   Катя нагадує книжкову героїню, дівчинку Енн Ширлі з книги канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері: така сама життєлюбка й оптимістка, вона намагається бачити у світі й людях лише красу та позитив і часом пишномовно, по-книжному формулює свої думки. Крім цього, дівчина виявилася надзвичайно різносторонньою особистістю і розповіла про десять своїх незвичайних захоплень.

  1. Мистецтво без кордонів. “Я ніколи не вчилася у художній школі, але скільки себе пам’ятаю, малюю. І не лише фарбами на папері. Мистецтво у моїй голові не має рамок і стандартів. Коли я малюю, зображення завжди виходить за межі полотна. Тому давно хотіла спробувати боді-арт як живий живопис. Упевнена, що творити мистецтво можна не лише на папері чи полотні, а й у повсякденному житті: створювати якісь круті проекти, ініціювати важливі зміни”.
  2. Україна. “На День Незалежності я запропонувала тему для “Живої галереї” “Ukraine is…”. Для мене Україна не обмежується якимось образом чи кліше. Вважаю  себе гуманісткою, люди для мене – це цінність і мистецтво. Я хотіла донести до українців, наскільки вони унікальні, наскільки унікальні образи вони можуть створити. Кожен день їхнього майбутнього – у їхніх руках. Коли вони зламають ці рамки, стандарти, систему, створять щось унікальне і прекрасне – і розквітне Україна”.
  3. Люди, прекрасні і різні. “Серед однолітків не стикаюся з непорозумінням, у мене адекватне оточення. Я дуже людей люблю, усіх  – з будь-якими відмінностями, різними характерами. Мої друзі ну зовсім на мене не схожі, інтереси у нас абсолютно різні, але це й прекрасно: я від них щось беру,  вони щось від  мене. Найчастіше саме оцим креативом я й заводжу нові знайомства”.
  4. Суспільна активність і проекти. “Я із вересня я мала б навчатися в 11 класі НВК №3, але взяла у школі академвідпустку. Бо стала студенткою Української академії лідерства.  Вчителі здивувалися, але за мене пораділи. Якось я вирішила, що чим би не займалася, це завжди буде створенням чогось нового, унікального, вираженням моїх поглядів та ідей. Ініціювати якісь круті проекти, брати участь в конкурсах, танцювати, співати – це все мистецтво і все, що я люблю. Я починаю до цього долучатися. Познайомилася з Creative Studio, стала їхньою волонтеркою”.
- реклама -

“Моя найбільша мрія – по життю  займатися тим, що люблю. Щоб після школи я пішла у вищий навчальний заклад, здобула професію, яка мені подобається і в якій зможу бути собою. Я ще не визначилася остаточно з нею, тому йду в УАЛ, щоб мені допомогти з цим. Хочу вміти бачити прекрасне щодня і не втратити це вміння аж до старості. Буває так, що молоді люди такі амбіційні, хочуть щось змінити, але з роками вигорають. Я хочу, щоб у мені цей запал лишився”.

  1. Давні українські напої. “Чайна “Каленик”, з ідеєю створення якої ми з подругами перемогли у конкурсі бізнес-ініціатив, поки що на паузі. Але якщо будуть спонсори, охочі підтримати нас, було б дуже круто це втілити. Українські традиційні напої – це перспективний напрямок. У кафешках найчастіше пропонують каву й чай. Але ніхто не говорить про молоко з медом, чай з трав, той же каленик. Дуже багато є цікавих напоїв – з бузини, наприклад. Наші предки пили таке, чому ми не можемо? Ми ж українці, ми повинні берегти традиції минулих поколінь і любити нашу культуру, тоді й весь світ буде її цінувати”.
  2. Паперові листи. “Переписуюся з людьми  листами, написаними від руки, кожен лист для мене теж картина. Друзів по листуванню шукаю в інтернеті, у групах любителів такого способу спілкування. Листуюся з однією дівчинкою вже три роки, цього літа ми зустрілися у Львові – і це було море емоцій! Укрпошта уже знає мої листи. Хоча, на жаль, дуже часто вони губляться, не доходять за адресою, приходять відкритими. Мабуть, поштарям дуже цікаво, що ж під такою креативною обкладинкою”.
  3. Гербарій і колекція кактусів. “Я збираю гербарій. У мене по всій  кімнаті розвішані трави. Зберігаю їх у спеціальному альбомі або сушу пучечками.На люстрі вирощую свій “ліс” із сухих трав.  У цьому занятті мене приваблює більше естетична, а не дослідницька сторона, але якщо рослинка дуже цікава, то намагаюся знайти про неї більше інформації.  Найбільше у мене польових квітів – обожнюю гуляти по полях. Мені дуже подобається дельфініум, він красивий і дуже цікавий. Також колекціоную кактуси, ними заставлене усе підвіконня. Вони всі різні, кожен має ім’я”.
  4. Біографії диктаторів. “Це прозвучить дивно, але я з великим інтересом читаю про диктаторів різних часів і народів. У них є така спільна риса характеру, яка мені дуже подобається, – вірність ідеї. Вони, звісно, жорстокі і, очевидно, погані люди. Але лідери вони хороші, їх слухають, за ними йдуть.  Мої улюблені диктатори – Муссоліні і Маргарет Тетчер”.
  5. Модельний бізнес. “Після “Княжни” мене запросили в агенцію Марини Занюк “MZM” до Луцька. Зараз контракт із ними на стадії підписання. Хочеться і в цьому себе спробувати, бо моделі приміряють на себе різні ролі, це також креативна професія і можливість водночас залишатися собою”.
  6. Народні танці. “Насправді це найбільше і найтриваліше моє захоплення. Танцюю уже дев’ять років і дуже вдячна батькам, що колись мене туди віддали. Народні танці – це круто, це моє життя”.
Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × один =