Новини

Мистецтво з запахом війни

Архів
52 переглядів

Фронтові троянди, мініатюри танків, БМП та літаків-винищувачів, унікальні годинники і рукотворний ДартВейдер – усе це із уламків ворожих снарядів та гільз створюють військовослужбовці ремонтно-відновлювального батальйону нашої Князівської 14-ї бригади.

У кожного, хто бачить ці витвори фронтового мистецтва вперше, захват і подив почергово беруть гору один над одним – невже таке можна зробити зі «смертоносного залізяччя»? Можна, доводять Олег та Михайло, творці унікальностей.

– Основна умова для такої роботи – уява і смак. Ми працюємо без попередніх ескізів, серед наших робіт немає ідентичних, кожна з них –  особлива, – каже Михайло. – При цьому буває так, що однин виріб не можемо завершити місяць, а інший виготовили за якихось півгодини. Як це починалось? Спочатку побачили щось подібне в Інтернеті, спробували, вдалося. Так і почалося: і гарно, і щось особливе, і приємно – насолода для душі.

Усе залежить від завантаженості основною роботою, наголошує Олег. Якщо її багато, а її майже завжди багато, то на творчість у хлопців залишається дуже мало часу.

-Передусім – відновлення техніки і зброї. Від своєчасності та якості нашої роботи залежить, як спрацює машина чи зброя у бою, а отже, і життя та здоров’я наших побратимів. Було таке, що ми вранці віддали відремонтовану машину, а ввечері хлопці уже пішли на ній у бій – не підвела. Хлопці телефонували і дякували.

Скільки всього виготовили виробів, наші фронтові митці з 14-ї окрмої механізованої бригади не знають. Відверто зізнаються, що не рахували. При цьому велика кількість сувенірів,  змайстрованих хлопцями, розійшлася на подарунки. Один із таких – унікальний бригадний годинник є у екс-президента Латвії.

-Основний матеріал для нашої роботи – це уламки від ворожих снарядів та наші гільзи. Усе це ми компонуємо, щось мудруємо, щось із чимось поєднуємо. Болгарка, зварювання, фарба, різноманітні види кріплення та клею, чимало рухомих деталей – і з купи заліза, яке різко пахне війною (хто хоч раз тримав у руках гільзу чи уламки снаряду, той знає, про що мова) виходить щось, що радує око, те, що приносить задоволення. 

Тандем Олега й Михайла, сила їхньої уяви, поєднання інженерних і творчих думок перетворюють те, що несе смерть, на витвори мистецтва.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up