У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Чи прояснила зустріч у школі-інтернаті за участю нардепа ситуацію щодо цього начального закладу? Ця проблема залишається відкритою, але вона наштовхує на потребу перспективних змін у системі дошкільного виховання міста. Так, у приміщенні ЦПО можемо розмістити чотири групи дошкільнят, підселивши адміністрацію цього позашкільного закладу до міського відділу освіти, адже кабінети там вивільняться – з утворенням об’єднаних територіальних громад фактично втрачаються функції районного відділу освіти. Є можливість згодом розширити на дві групи і дитсадок № 2. Але те, що треба зробити, не відкладаючи, це утворити у кожній такій дошкільній установі групи подовженого дня, аби батьки, які працюють довше звичайного, могли без проблем забрати свою дитину на кілька годин пізніше.
Наголошуєте на посиленні контролю за якістю шкільного харчування. Для цього є якісь підстави? Це те, що завжди має бути сферою посиленої уваги, адже пов’язане зі здоров’ям наших дітей. Однак останнім часом довелося чути нарікання від батьків, що не називатиму де, але дітей годують, м’яко кажучи, не найкращою їжею – біляші, кашка ріденька…Є ряд питань і щодо організації харчування і у педагогічному коледжі. Тому не зайвим буде прискіпливо проінспектувати це питання.
Зима майже в унісон з календарем показала свій норов. Як місто справлялося з ожеледицею та снігом? Начальник КП «Полігон» навіть не чекав вказівок, а відразу вночі скерував техніку для очищення площі та вулиць міста від снігу. Благо, вона для цього давно готова. Маємо і достатню кількість матеріалів для посипання доріг на випадок ожеледиці. Але на початку грудня і сама природа з цим справилася – після морозного і сніжного дня настало потепління.
Сніг сипле, а ви дахи криєте, іронізували у соцмережах і окремих місцевих інтернет-виданнях. Ми розпочали ремонти дахів будинків на вулицях Івана Франка, 6 і Ковельській, 71, які треба завершити. Донедавна погодні умови дозволяли їх виконувати. Виходить, що як зима, то треба нічого не робити. Усього ж не передбачиш, Он влітку перекривали будинки, а несподівано пролилась злива.
Менше місяця залишається до нового року. Що ще за цей час плануєте встигнути зробити у місті? Треба, образно кажучи, хоч з’їсти те, що маємо. А точніше, треба освоїти 8,8 мільйона гривень на ряд вже визначених робіт. Тому й підганяємо з цим і підрядників, і замовників, адже казначейство застерігає, що вже після 22 грудня обмежуватиме обіг бюджетних коштів. Очевидно, що на наступний рік перенесуться роботи із ремонту і реконструкції музею, на що виділено більше мільйона гривень. Підрядник хоч і виготовив ліцензію на виконання таких робіт, але при цьому не все врахували, та й часу обмаль.
Судячи з бюджетних показників, місто не тільки новий рік зустріне без боргів, але і матиме певний грошовий запас на наступний? За три квартали року у міський бюджет додатково до запланованого надійшло майже три мільйони гривень, а з початку року бюджетне перевиконання становить майже 18 відсотків, а у грошовому еквіваленті це до 20 мільйонів гривень. Є певна сума коштів на банківському депозиті, отож фінансові справи на старті наступного року обіцяють бути непоганими.
А як з поверненням медичної субвенції? Ще є надія на її отримання, хоч невідомо, чи у повному обсязі. У область такі кошти вже надійшли, їх мають поділити між регіонами. За попередніми розрахунками місто отримає понад два мільйони гривень. Скільки ще не вистачатиме, знатимемо дещо пізніше, бо у ТМО підраховують свої потреби до кінця року і шукають резерви для економії.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.