У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

Але цьому передувала  суперечка: один з мешканців міста у присутності журналістів бурхливо висловив свою незгоду із рішенням про знесення самовільних господарських споруд, які прилягають до стіни монастиря капуцинів у сквері біля музею. Ці напівзруйновані забудови негативно впливають на стан древніх мурів, та як самобуди підлягають демонтажу, чому противиться їх власник. Міський голова доручив відповідальним за сферу ЖКГ працівникам виконкому спільно з депутатами провести повторний огляд будівель та на місці визначитися з ними.

- реклама -

   У місті тривали антитерористичні навчання. Які їхні результати? Так, протягом трьох днів СБУ  проводила своєрідну перевірку наших містян на пильність щодо забезпечення їхньої ж безпеки.  Умовну антитерористичну загрозу «поширили» на  кілька підприємств і організаційНа водоканалі підклали муляж вибухового предмета, за тривогою евакуйовували  студентів, викладачів і навіть гостей, які приїхали на наукову конференцію, у педколеджі.  Інсценували спробу проникнути у міську раду, але  охорона перешкодила цьому, тоді підозрілий пакет залишили на східцях.  Серйозних зауважень не висловлювали. Навчання показали, що люди в місті в принципі відчувають відповідальність, готовність протидіяти надзвичайним ситуаціям.

   Завершився перший квартал  року. Очевидно, вже підбили його підсумки? Міський бюджет за цей період  виконано на 115 відсотків,  додатково до запланованого надійшло  4,6 мільйона гривень. Очікували на більше, але позначилося на цьому зменшення зарплати військовим, які, перебуваючи у зоні АТО, отримували більше і, відповідно,  більше сплачували податків. Але хай буде і такий показник, аби лиш не було у них потреби повертатися на війну. Порадимось з депутатами і розподілимо ці кошти. А ще  мусимо з державою ділитися, оскільки  Володимир-Волинський  і Луцьк є бездотаційними містами,  то від перевиконання бюджету мусимо ще й повертати місцеві кошти в державну казну, за квартал це 2,3 мільйона гривень, за підсумками року буде всі 10…

   Як місто бореться із спалахом кору?  Прийнято розпорядження  міського голови про заходи щодо недопущення поширення захворюваності на кір в місті Володимирі-Волинському, відповідно до якого управлінню освіти, молоді і спорту спільно з   ТМО доручено провести аналіз щепленості дітей, персоналу проти кору. Адміністраціям освітніх установ вказано на  потребу попередження батьків учнів, що у разі ускладнення епідемічної ситуації з кором у місті можливе введення заборони відвідування  шкіл, дитсадків дітьми, які не мають відповідних щеплень. З 2 по 9 квітня включно заборонено проведення загальноміських масових заходів. У цей же час призупинено навчання у гуртках і секціях позашкілля.  ТМО зобов’язане забезпечити активну інформаційну кампанію.  На ранок вівторка у нас було 23 хворих, з  який 21 – міський,  вони живуть в різних куточках міста, тож якогось одного осередку хвороби немає. Вже п’ятеро дорослих підхопили цю інфекцію. Вакцина проти кору є.  Серед 8,5 тисячі дітей та молоді у місті десь 800 не вакциновані.  У понеділок профілактичні щеплення отримали 39 громадян.

   У понеділок провели нараду з благоустрою? Багато  запланували? Щоб все перелічити, і газетної сторінки  забракне. Про основні  роботи ми поінформували засоби масової інформації.  Будемо повідомляти жителям міста  і щодо поступового ходу їх виконання.  Також вирішили  загальноміської  толоки  у  один  визначений день не проводити, бо  переважно  тільки  оголосиш  такий  день, як  погода  по-своєму розпорядиться.

   Хто вчасно не освоює виділених коштів, за  що ви робили зауваження на оперативній нараді? Рішенням  сесії було розподілено 17 мільйонів гривень  бюджетних коштів, а за перший квартал з них освоєно лише 2,9  мільйона. Зрозуміло, що були для цього і об’єктивні причини – стримувала погода. Отож  з потеплінням треба активніше братися  за роботу, тому й підганяю.  Там, де є зауваження до ПКД, треба  поспішити їх виправити.  Півтора мільйона  гривень  спрямували  на реконструкцію історичного музею, але не всі будівельні організації мають ліцензію на виконання таких робіт. «Луцьксантехмонтаж», з яким попередньо вели переговори, відмовився, ніби підприємець Ігор Новосад з Нововолинська готовий взятися за них.

   Наближається  Великдень…  Пенсії і зарплати виплачено  вчасно, будемо купувати традиційні продукти та чекати свята. Гарячу воду до Великодня я теж розпорядився подати.  Погода нарешті теплом порадувала, отож опалювальний сезон завершуватимемо.  Дай, Боже, всім радісно і щасливо провести ці свята.

 Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

дванадцять − 9 =