На головну Інтерв'ю На брифінгу міського голови: Після Великодньої до Провідної неділі...

На брифінгу міського голови: Після Великодньої до Провідної неділі треба готуватися

27

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової  інформації  та  відповів  на  їхні  запитання.

   Масових заходів на Великдень не було, але  загалом минуло свято  у  місті?  Святкували містяни по-християнськи  багато різного віку людей було у храмах, приємно, що багато  серед них молоді.  Варто подякувати громаді міста, що у святкові дні минули переважно мирно, спокійно. Хоч  у  приймальне відділення ТМО  доставляли  багато осіб у стані алкогольного сп’яніння, переважно це молоді люди, причому майже половину таких пацієнтів  становили представниці жіночої статі.

- реклама -

Великодню передувала напружена  робота комунальних служб. За чотири дні працівники КП «Полігон» вивезли більше  місячної норми побутових відходів – 1300 кубічних метрів  сміття. Свята  минають, беремося до благоустрою: почали щебенити вулицю Івана Сірка, дав доручення розпочинати ямковий ремонт доріг та дворів. Не секрет, що місто очікує на приїзд у травні Патріарха Філарета у собор Різдва Христового. Тож плануємо облагородити територію біля храму, а у дворі будинку по вул.Ковельській, 10 – облаштувати стоянку для автомобілів, проектанти з цього приводу прибудуть сьогодні.

   Напружено працювало перед святами комунальне підприємство «Полігон», випробовуються  нові технології прибирання вулиць. Можливо, цьому підприємству потрібна ще модернізація?  Механізоване  прибирання вулиць розпочав приватний підприємець, який  закупив необхідне обладнання. Якщо  у нього це вдаватиметься, то «»Полігон» укладе з ним відповідну угоду.  А  технічна модернізація цьому підприємству справді потрібна. Ми виділили  понад 150 тисяч гривень на придбання контейнерів для роздільного сміття, треба було б і сортувальну лінію на сміттєзвалищі встановити.  Маємо  сім сміттєвозів, але ці машини постійно перебувають у агресивному середовищі, тому  довго  не  витримують. Торік   такий автомобіль  не купили, цього року обов’язково  треба придбати.  Та й грейдер не завадив  би, бо хоч і асфальтуємо багато вулиць, є і дороги з грунтовим покриттям. КП «Полігон» працює посилено, але як відомо, що чисто не там, де метуть, а там, де не смітять…

   Виділено кошти з обласного бюджету на проектно-кошторисну документацію на проведення реконструкції валів городища. Черга за містом? Так, завдяки депутатам облради, частина таких коштів незабаром надійде, з міського бюджету теж виділятимемо.  Виготовимо проектно-кошторисну документацію, тоді можна поступово виділяти гроші на заходи з реконструкції. Кілька задумів з цього приводу є, порадимось, як їх об’єднати в один.

    Говорили на нараді про необхідність залучення додаткових ресурсів у підготовці до провідної неділі…А  знаєте, скільки сміття  збираєтья у ці дні на кладовищі?… Прибирати могили приходять коли кому зручно, вивозити сміття доводиться щодня протягом цих тижнів до Великодня і провід, а в останні  дня  перед ними буде особлива напруга. Потрібно забезпечити кладовища водою, щоб люди могли квіти посадити на могилах. Та й довозити мешканців на кладовища треба, бо хоч у нас в місті  до 20 тисяч автомобілів, та багато хто  користується і громадським транспортом.

    Опалювальний сезон завершується у вівторок? Офіційно так, втім, призупинено подачу тепла вже кілька днів тому, але тепловики працювали на подачу гарячої води у оселі містян.  Має  бути офіційний  документ про припинення опалювального сезону, бо з цього дня не нараховуватимуться субсидії.

   Коли розпочнуть ремонтувати дорогу до Устилуга? Зараз  не готовий дати вам чіткої відповіді, за тиждень уточнимо. А от наші підприємства над ремонтом вулиць уже працюють, та й на дорозі до Луцька у  районі  селища  цукрового  заводу вже техніка  прибула  – цього року  ту трасу мають завершити ремонтувати остаточно.

   А що буде з меморіальним комплексом жертвам фашизму? Це пам’ятка національного значення, чекаємо спеціалістів з обласного управління культуру, які мають зробити висновки, що і як далі робити з  цим комплексом, визначитись, які кошти для цього залучати. Бо без їхньої згоди нічого там починати не можемо. Хоч  цей  комплекс  конче потребує  рконструкції.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один × чотири =