Володимирський міський голова Ігор Пальонка зустрівся з представниками місцевих медіа і відповів на їхні запитання.
Зараз актуальна проблема – підтоплення. Де в місті ситуація найгірша і як вона розв’язується? У мене кожен день починається дзвінком зі скаргами на це і ним же закінчується. Люди очікують, що воду їм відкачуватимуть щодня, але, на жаль, у нас нема таких можливостей та ресурсів, хоча шукаємо для цього системні рішення, а також залучаємо допомогу ДСНС. Найбільше звернень із вулиць Львівської, Кожедуба, Лесі Паєвської. Страждають через підйом грунтових вод мешканці будинків у селищі цукрового заводу та на прилеглих до річок Луги та Риловиці ділянках – їм підтоплює льохи, а подекуди і території. Та що там, навіть у моєму будинку в підвалі стоїть вода, чого не траплялося вже 15 років. Щодо згаданих вулиць, напрацювали схему водовідведення, прокладемо трубопровід, яким зайва вода буде виходити.
Водночас нам вдалося розв’язати багаторічні проблеми з підтопленням багатоповерхівки на Шевченка: поставили стаціонарний насос, який відкачує воду з підвалу. Плануємо встановити аналогічне обладнання на Роксолани, 4. Також плануємо розробити схему, на яку буде нанесено всі мережі водовідведення або канали міста, яка враховуватиметься при видачі містобудівних умов.
Асфальтне покриття на вулицях міста після зими відчутно постраждало – на Луцькій, Ковельській та інших повибивало чималі ямки… За минулий рік ми поремонтували багато доріг – і капітально, і ямково. Але зима із сильними перепадами температур додала роботи. Щодо Луцької, Ковельської та Устилузької перший заступник мав розмову в Києві, оскільки ці вулиці не на нашому балансі і Служба автодоріг мала би їх відремонтувати. Також у нас закладені невеликі кошти на поточний ремонт комунальних доріг. І як дозволятиме погода, холодним асфальтом залатаємо найбільші ями, які створюють незручності нашим мешканцям. А гарантійний термін на капітальний ремонт Луцької та Ковельської, як мені повідомили, уже закінчився.
З останніх новин поліції складається враження, що у місті погіршилася кримінальна обстановка – то напад із ножем, то загадкова смерть у підвалі… Ми обговорювали це з керівником відділку поліції, поліцейським офіцером громади. Загалом це поодинокі випадки. Щодо ножового нападу, тут ситуація, яку ніхто не міг передбачити, десь зіграв роль і пережитий досвід нападника. Щодо знайденого у підвалі тіла, то попередній висновок такий, що людина смертельно травмувалася, впавши, тобто про кримінал тут не йдеться. Тож я б не сказав, що криміногенна обстановка погіршилася.
Фури і далі продовжують їздити через центр міста? Складено вже чимало протоколів, але відчутного ефекту це поки не дає. Скажімо, водії посилаються на те, що, перетнувши кордон, покладаються на вказівки джіпіес-трекера, а він веде їх через місто. На сесію виносимо питання про встановлення додаткових камер відеоспостереження, які б дали можливість розпізнавати й притягувати до відповідальності порушників.
Які надалі плани у допомозі військовим? Із понад 400 мільйонів вільних лишків більше 200 мільйонів віддаємо для військових і силовиків. Отримані від закордонних партнерів автівки передаємо для 14-ї ОМБр та 141-го батальйону, він новосформований, є велика потреба у транспорті. Постійно спілкуюся з місцевими жителями, які служать у різних підрозділах – третій штурмовій, сотій, чотирнадцятій та інших бригадах, дослухаюся чого найбільше потребують. Це джипи та пікапи, акумулятори для рацій, «мавіки» тощо. Дивимося, що можна закрити з бюджету або завдяки закордонним партнерам, і стараємося ці потреби задовольняти.
Віталіна МАКАРИК