Новини

На брифінгу міського голови: Розширення місцевих повноважень і енергоощадність

Архів
21 переглядів

Минулого вівторка міський голова Ігор Пальонка звично зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

Нещодавно згідно з урядовим рішенням  у період воєнного стану розширено повноваження органів місцевого самоврядування.  Чи вже доводилося скористатися такими змінами? Постанова №252 наділила виконавчий комітет повноваженнями у розв’язанні питань, які були прерогативою ради. Проте у закон «Про місцеве самоврядування» такі зміни не внесено, через що виникла певна юридична колізія – виконком отримав додаткові повноваження, а раду цих повноважень ніхто не позбавив. Тож міста за порадою військових адміністрацій почали впроваджувати практику додаткового затвердження рішень виконкомів на сесіях. На засіданні міськвиконкому виділено майже два мільйони гривень на пошиття військової форми та на інші потреби військових частин і тероборони, але це рішення, як і інші майнового характеру, а зокрема передачі ноутбуків для військових, узгоджуватимемо з депутатами. Очільник громади має зараз право призначати працівників на вакантні посади без конкурсів. Відповідно до цих повноважень у зв’язку із реорганізацією відділу охорони здоров’я його керівник буде переведений на вільну посаду у відділ державного реєстру виборців. Також буде призначено керівника відділу освіти. 

Чи буде на сесії розподіл якихось коштів? На сесії додамо кошти комунальним підприємствам для проведення робіт з благоустрою, порядок фінансування яких теж послаблено. Однак капітальні видатки  і далі  заморожено,  навіть з оплатою тих  робіт, що вже виконані, є проблеми, кошти на це стримуються казначейством.

У середу планується візит до міста голови обласної ради. Де з ним побуваєте, які питання порушуватимете? Плануємо побувати в одні й з військових частин, можливо, принагідно завеземо туди форму, 300 комплектів якої за нашим замовленням уже  пошито. Через війну може виникнути проблема з функціонуванням у місті закладів обласного підпорядкування. Усіх їх старатимемося зберегти, і в цім проситимемо сприяння обласної ради, у якій маємо багато своїх депутатів. Плануємо відстояти потребу ремонту доріг загального користування місцевого значення, зокрема Вощатин-Ласків-Суходоли, Новосілки-Орані-Дігтів та Заріччя-Федорівка, які варто хоча б підсипати щебеневою сумішшю. Порушимо і питання створення у Володимирі реабілітаційного центру для військових, яке вже обговорюються на різних рівнях.

– Енергетична ситуація в державі складна, опалювальний сезон нелегко буде пережити.  Як до цього готуєтеся? Насамперед стараємося  обмежити споживання природного газу, на який може виникнути дефіцит.  Встановили твердопаливний котел у ТМО,  а також у котельні біля ЗОШ №1, яка раніше була в оренді, а тепер її передали на баланс громади. З метою економії до неї буде під’єднана котельня, що на вулиці Драгоманова. До початку нового навчального року запланована  реконструкція котельні школи села Ласків, яку також переведемо на тверде паливо. Найближчим часом проектанти мають подати пропозиції щодо котельні на вулиці Академіка Глушкова. Палитимемо дровами, які залишаються після спилювання старих дерев у місті, заготовлятимемо їх. Окрім цього, «Теплоенерго» активно проводить заміну теплових мереж у місті.

Перевезення громадським транспортом стануть дорожчими. Але чи відомо вже вам наскільки? Перевізники мають надати розрахунки щодо економічно обґрунтування тарифу, тоді можна буде сказати, яким він буде. Цікавився, як у Луцьку, то плата за перевезення за попередніми розрахунками становитиме 10-12 гривень. Уникнути зростання тарифів не вдасться при зростанні цін на пальне, запчастини, але важливо забезпечити при цьому якість цих послуг. Люди у селах під час виїзних прийомів так і казали: готові платити, скільки треба, аби лиш автобус їздив без перебоїв.

Яких основних рішень варто чекати від сесії міської ради, яка відбудеться у п’ятницю?  Одне з головних – перейменування громади у Володимирську, а також і самої міської ради. Ряд договорів оренди землі потребують продовження. Також  плануються зміни у програму міжнародного співробітництва, що теж є важливо для зміцнення стосунків із закордонними партнерами.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up