На головну Новини На брифінгу міського голови: Вибори мають бути безпечними

На брифінгу міського голови: Вибори мають бути безпечними

59

У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк традиційно зустрівся із журналістами місцевих  засобів масової інформації  та відповів на їхні запитання.

 У зв’язку з тим, що місто  потрапило у «червону» карантинну  зону у понеділок  відбулося засідання комісії ТЕБ і НС.  До яких основних рішень прийшли? Щодо нашого міста, то регіональна комісія прийняла рішення, аналогічне урядовому, а це передбачає ряд категоричних заборон, що відчутно позначаться на життєдіяльності міста. Трохи дивує,  що не до всіх міст за таких обставин  однаковий підхід. Скажімо, в Івано-Франківську,  залишилися обмеження  на  рівні  “помаранчевих”, а у нас дозволили тільки пом’якшити обмеження  щодо  роботи громадського транспорту. Та й як було вводити таку заборону, якщо  через місто іде багато транзитного  транспорту, який все одно перевозитиме людей. Також до  міської влади  звернулися підприємці з проханням дозволити їм продовжувати свою діяльність. Вони пообіцяти у такому випадку здійснювати суворий контроль  за дотриманням протиепідемічних вимог. Втім,  скажімо, у  сфері  громадського харчування  якраз і не зафіксовано осередків  масового поширення коронавірусної інфекції, Їх куди більше в освітніх закладах, тому школи вирішили  перевести  на дистанційне навчання.

- реклама -

У міській лікарні виникає потреба   у  додаткові ліжкомісцях? Так, майже  відведені для таких хворих місця заповнені.  Приймаємо пацієнтів не лише з нашого міста і району, а і з Локачинського, і з Турійського районівв. Думаю, доведеться додатково виділити ще ліжок 20, зараз  вивчаємо цю ситуацію, шукаємо для цього можливості.

 На нараді ви говорили про великий податковий борг. Що мали на увазі? Як відомо,  місто  за три квартали року недовиконало бюджет на 4, 5 мільйона гривень. А податкова заборгованість перед містом раніше становила в межах  семи мільйонів гривень, тепер  зросла до близько 14 мільйонів.  Не буду називати, які  підприємства  є бюджетними боржниками, бо багато з них  мотивує це карантинними труднощами,  хоча деякі підприємці  цим лише прикриваються.

Уже тривалий час ведеться ремонт  у міському історичному музеї, та, схоже,  кінця-краю йому ще не видно? Ми хочемо привести  до ладу цю установу,  бо вона має і, так би мовити, стратегічне значення. Адже місто у своєму розвитку на перспективу робить ставку на туризм, бо інші інвестори сюди не поспішають. Відповідні кошти виділено,  однак деякі керівники вважають, що і їхнім освоєнням має безпосередньо займатися міський голова. Таке зауваження стосується і музею. 

За  кілька днів вибори.  Чи можете сказати,  скільки коштів з міського бюджету буде виділено на їх проведення? Ці  вибори  особливі не тільки своїм політичним різнобарв’ям, а й ним, що відбуватимуться в особливих карантинних умовах. Ряд завдань із забезпечення належного їх проведення покладено і на місцеві органи влади. Маємо  створити умови  для ефективної  роботи виборчих дільниць, забезпечити їх  членів масками, дезінфікуючими матеріалами, Поки ще остаточно невідомо, у яку суму це обійдеться, але постараємося, аби вибори найперше  були безпечними для наших  містян.

А який у вас особисто настрій в очікуванні  виборчої неділі? Він у мене, як завжди, робочий.  Багато говорити і обіцяти «золоті гори» – то одне,  а комусь треба, як кажуть,   і плуга перти. До міської влади люди щодня  приходять люди зі  своїми проблемами,  треба реально дивитися, що   можемо зробити для їх розв’язання. Обіцянки давати легко, а от чи вдасться їх виконати?  Схоже, не всі  теперішні кандидати над цим задумуються. Вважаю,що у нас громада свідома та самодостатня, вона зробить свій вибір.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × чотири =