На головну Новини На чому зосереджують увагу поліцейські офіцери громад

На чому зосереджують увагу поліцейські офіцери громад

53

У час воєнного стану поліцейські офіцери громади несуть службу в посиленому режимі та виконують свої завдання заради безпеки населення. Ми вирішили дізнатися детальніше, на чому нині зосереджена їхня робота та у яких напрямках вона проводиться.

Олександр Дем’яненко поліцейський офіцер Устилузької громади (на фото) ще 28 лютого у фейсбук-спільноті оприлюднив допис про факт виявлення 300 літрів самогонної закваски та близько ста літрів самогону в одному з домогосподарств, що знаходиться на території ОТГ. Усе це було вилито, а з громадянами, які займалися таким промислом, проведена відповідна бесіда щодо недопущення подібних діянь в майбутньому. Як розповів Олександр Анатолійович, останнім часом подібні факти виявлені на територіях Лудинського, Рогожанського та Микуличівського старостинських округів, то ж боротьба із самогоноварінням не припиняється.

- реклама -

Поліцейський офіцер разом із колегами зараз в основному зосереджує увагу на недопущенні правопорушень на території обслуговування, тобто в Устилузі та селах громади. Здійснюється перевірка документів та багажу деяких осіб, які з різних куточків нашої країни приїхали сюди, поселилися на території ОТГ або знаходяться тут тимчасово, доки не перетнуть українсько-польський кордон. Також за повідомленнями від місцевих мешканців чи старост, охоронець порядку разом із іншими службами навідуються до сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах з метою перевірки, чи не потрібна їм допомога, а також чи не вчиняється там домашнє насилля. 

***

У посиленому режимі, який умовно можна назвати «24/7» здійснює свої професійні обов’язки поліцейський офіцер Зимнівської громади Орест Бабій.

Серед основних завдань, які нині перед ним стоять, – це недопущення паніки серед населення, перевірка документів та встановлення осіб переселенців, які зупинилися чи оселилися на території громади. Оскільки з 28 лютого на період дії воєнного стану діє заборона на торгівлю алкогольними напоями та речовинами, що вироблені на спиртовій основі, охоронець порядку здійснює перевірку торгових закладів громади. За його словами, фактів продажу алкоголю «з-під прилавка» не виявлено. Також не було випадків торгівлі сурогатом чи самогоноваріння, хоча апарати, що використовуються для цієї справи, у місцевих знаходили. Особи, які могли їх використовувати, поки що відбулися попередженням.

Двічі за останній час поліцейський офіцер виїздив на виклики щодо сімейного насилля, де довелося вгамовувати главу сімейства. Приділяє увагу Орест Бабій недопущенню фактів спалювання трави та сухої рослинності, що не лише становить шкоду довкіллю, а й спричиняє великі пожежі в екосистемах, а у період воєнного часу це може прирівнюватися до диверсійної роботи.

***

Начальник сектору взаємодії з громадами, поліцейський офіцер Володимир-Волинської громади Андрій Грицюк повідомляє, що охороною громадського порядку та питаннями безпеки населення він разом із колегами займаються цілодобово, працювати нині доводиться у посиленому режимі.

Зосереджують свою увагу зараз в основному на чергуванні на блокпостах та патрулюванні міста. Крім цього, оперативно реагують на усі звернення громадян, які надходять і від жителів міста, й від мешканців сіл громади. За словами Андрія Володимировича, у перші дні війни найбільше дзвінків та повідомлень стосувалися імовірного виявлення безпілотних літальних апаратів (дронів), та частина з них не підтверджувалася.

Зараз звернення відбуваються з приводу виявлення підозрілих осіб чи інших фактів, які насторожують людей. Усе це правоохоронці відразу перевіряють.

Звертаються до поліцейського офіцера громади й мешканці, які вказують на підозру щодо самогоноваріння в когось з односельців, та наразі жоден з фактів не підтвердився. Стежить охоронець порядку й за тим, щоб у торговельних закладах не порушували заборону на продаж алкоголю. Проводить Андрій Грицюк і профілактичну роботу щодо недопущення фактів спалювання сухої рослинності на території громади, хоч зазначає, що цьому питанню більшою мірою увагу приділяють працівники служби надзвичайних ситуацій.

Офіцер громади відмічає пильність місцевих жителів й просить і надалі повідомляти про усе, що здалося підозрілим, а він із колегами оперативно реагуватиме на такі звернення – усе задля порядку та безпеки.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять − чотирнадцять =