Новини

На Франківщині у двох селах люди проти демонтажу радянських пам’ятників

Комунальна сфера
274 переглядів

У селі поблизу Більшівців на Франківщині місцеві мешканці висловилися проти демонтажу радянського пам’ятника.

Про це у Facebook повідомив директор Івано-Франківського музею національно-визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

Комуністичний монумент присвячений мешканцям села, які загинули за “батьківщину”. Серед них є й загиблі від рук вояків ОУН-УПА. Напис “загинули від рук українських буржуазних націоналістів” замастили.

От як можна зберігати такі об’єкти з прізвищами катів. В мене просто розрив шаблонів. Що тоді хотіти від східних та південних регіонів? Як наші любі ґазди впираються, – пише Ярослав Коретчук.

Як ідеться в оприлюдненому документі, підписаному головою Більшівцівської громади Василем Саноцьким, йдеться про те, що мешканці села Загір’я-Кукільницьке на зборах висловилися проти демонтажу монумента.

Так само мешканці ще одного села громади – Кінашів – відмовилися зносити пам’ятник радянському солдату.

Як розповідав Ярослав Коретчук, на Прикарпатті залишаються кілька десятків старих радянських монументів. Зокрема, франківське комунальне підприємство “Пам’ять” займається перепохованням решток похованих під старими радянськими монументами. Втім, для цього потрібна згода мешканців.

Коментарі
Теги: декомунізація
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up