Новини

На громадській раді про військові клопоти

Архів
10 переглядів

Питання, яке обговорювалось   на засіданні громадської ради, стосувалось заборгованості до міського бюджету з податку за землю Міністерства оборони України. Нещодавно його висвітлювали центральні ЗМІ, і робили це однобоко.

Заступник міського голови, секретар міської ради Олег Свідерський проінформував, що відповідно до законодавства  військові об`єкти  не оподатковувались до 2014 року. Згодом внесені зміни у Податковий кодекс, згідно з  якими рішення про сплату податків покладено на орган місцевого самоврядування. У місті є 154 гектари землі, що належить військовому  відомству, з яких більше 70 не використовуються за призначенням, при цьому 60 гектарів  не вистачає для виділення  ділянок учасникам АТО. Значна  частина військового майна, а це будівлі на території танкового полку,  зазнала руйнації. Землі  під «військторгом» і приміщення колишньої офіцерської їдальні на вулиці Ковельській взагалі використовуються у комерційних цілях. Тому міська влада відмовилась звільняти КЕВ, на балансі якої знаходяться  ці землі і будівлі, від податку. Протягом  кількох років накопичувався цей борг, сума якого вимірюється мільйонами гривень.

На засіданні Асоціації міст подано пропозицію щодо змін до законодавства, якими б дозвілили  армійцям  передавати землі у власність територіальних громад. Однак, це питання так і залишилось невирішеним.

Міська влада завжди підтримувала військових  і продовжуватиме це робити. Так, торік  та за  половину  цього  року надана допомога  у понад 9 мільйонів гривень, з  яких півмільйона гривень  тепер підуть на ремонт казарм, і 300 тисяч – на   КНС біля  44-квартирного будинку для військовослужбовців.

Громадська рада вирішила підготувати звернення до Міністерства Оборони України щодо вирішення питання виділення коштів із державного бюджету на виплату заборгованості.

На наступне засідання члени громадської ради запропонували винести питання щодо законної діяльності ігрових клубів, кількість яких у останні місяці значно зросла. Планується заслухати представників податкової служби та правоохоронних органів. Микола Гінайло запропонував подумати над тим, як створити  сприятливий клімат для військовослужбовців 14-ї  ОМБр, котрі повернуться на місце дислокації у жовтні. Також включили у план обговорення питання дорожніх розміток на Ковельській і Устилузькій та очищення тротуарів від насаджень.

Жанна БІЛОЦЬКА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up