На головну Новини На громадських слуханнях  про  ім’я Миколи Рокицького художній школі

На громадських слуханнях  про  ім’я Миколи Рокицького художній школі

99

Надання дитячій художній школі імені відомого художника Миколи Рокицького обговорювали  у вівторок на громадських слуханнях, ініційованих директором цього навчального закладу Адамом Михаликом. Аби висловити свої думки з цього приводу за круглим столом у міській раді зібрались митці, працівники галузі культури, викладачі художньої школи та педколеджу.

На початку слухання, на якому головував начальник відділу культури міськвиконкому Роман Віслобоков, зі вступним словом виступив  Адам Михалик. Він зауважив, що у будь-якій справі  потрібні приклади для наслідування, тому колектив школи вважає, що Микола Рокицький  як художник, педагог та людина вартий того, аби продовжувати його творчу справу та берегти  мистецьку спадщину. Директор художньої школи розповів коротку біографію знаменитого земляка, котрий народився 1901 року у селі Заріччя та закінчив у Володимирі чоловічу гімназію. Він був учнем знаменитого маляра-монументаліста Михайла Бойчука, до речі, єдиним з Волині «бойчукістом». Викладав образотворче мистецтво в одній зі столичних шкіл, пізніше в художньому інституті  та за коротке життя (помер у 42 роки) встигнув створити чимало видатних робіт.

- реклама -

Із онукою Миколи Рокицького, котра живе та працює у Києві, особисто зустрічався Адам Михалик, коли брав участь у заходах, присвячених сторіччю від дня народження художника. На громадському слуханні він зачитав лист Наталії Львівни, який вона написала на підтримку ініціативи присвоїти Володимир-Волинській школі імені її дідуся. Ще один лист із подібним змістом зачитали від імені викладача історії образотворчого мистецтва Львівської національної академії мистецтв Ярослава Кравченка.

Із співдоповідями, котрі описують сторінки біографії  та творчого шляху Миколи Рокицького, виступили викладачі історії мистецтва Андрій Михалик, образотворчого мистецтва Тетяна Токарева і Оксана Білик, науковий співробітник музею Ганна Доскоч та запрошена гостя викладач Ковельської ДХШ ім.А. Лазарчука Мирослава Гудим.

В ході обговорення виникла пропозиція ще однієї кандидатури, чиє ім’я можна присвоїти школі. Депутат міської ради Микола Смаль запропонував назвати мистецький навчальний заклад іменем Миколи Бокатевича –художника, котрий був одним із ентузіастів створення у Володимирі дитячої художньої школи. Підтримали таку пропозицію кілька учасників слухання, серед яких і художник Анатолій Костюк, який був учнем Бокатевича. Та, врешті, після короткої дискусії, більшість проголосувала за надання художній школі імені Миколи Рокицького. Тож тепер слово за депутатами міської ради, котрі  розглянуть це питання на найближчій сесії.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один × один =