Новини

На КХП стартував новий сезон прийому зерна

Архів
22 переглядів

1 липня для колективу філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Володимир-Волинського комбінату хлібопродуктів це як Новий рік, адже цього дня на КХП розпочинається новий маркетинговий рік та стартує прийом зерна. Традиційно за декілька днів до початку липня на комбінаті урочисто відкривають новий сезон та підбивають підсумки минулого за участі столичних представників корпорації, найбільших поклажодавців району та духовенства, яке благословляє початок доброї справи. 

Найстаріше місцеве підприємство, яке було збудоване ще у 1904 році, як і сто років тому, готується до нового сезону – прийому зерна, котре виросло на землях Володимирщини та сусідніх районів. Для в. о. директора КХП Миколи Кузьменка це вже другий початок маркетингового року на Володимир-Волинському комбінаті у ролі керівника. Досі він приїздив на цю філію корпорації «ДПЗКУ» як ревізор головного офісу, аж доки його не призначили виконувати тут обов’язки директора.

Запрошені гості, серед яких начальник технічного управління «ДПЗКУ» Ярослав Давидов, котрий приїхав, аби перевірити матеріально-технічний стан підприємства, представники фермерських господарств та працівники комбінату зібрались на подвір’ї для урочистого моменту – тут їх благословив та привітав із початком нового сезону керуючий Володимир-Волинською єпархією ПЦУ єпископ Матфей. Він наголосив на важливості праці зберігачів хліба та побажав успішного року, покропивши всіх свяченою водою.

А вже за лічені хвилини на територію комбінату під звуки сирен заїхав пожежний автомобіль місцевої частини. Рятувальники разом із працівниками пожежної сторожової охорони підприємства узялись гасити пожежу на даху, на щастя, навчальну. Оскільки комбінат хлібопродуктів належить до об’єктів із підвищеною небезпекою виникнення загоряння, його працівники регулярно проходять інструктаж та відповідні навчання.

Головне завдання комбінату хлібопродуктів – надання послуг з приймання зерна, доведення його до базисних кондицій та відвантаження до порту або ж на подальшу переробку, котру проводить Львівська філія. На Володимир-Волинському КХП уже більше десяти років не перемелюють зерно у борошно, а обладнання млина нині законсервоване.

Наразі на комбінаті уже все готово до прийому зерна – затверджені нові тарифи, укладені типові договори, а також чекають на багатий врожай білосніжно-чисті склади та оновлене обладнання, яке вдалось придбати за минулий рік.

Серед останніх придбань – сучасні ваги та зернорозвантажувач для великогабаритної техніки, що значно полегшують та пришвидшують прийом зерна. Працюють тут 65 робітників, але планують у гарячу пору жнив добирати ще лаборантів і машиністів.


Однією з переваг комбінату, який обирають чимало місцевих агровиробників, є те, що державна корпорація працює за форвардною програмою і розраховується за зерно буквально на другий день після того, як його прийняла. Та й тарифи тут намагаються встановлювати максимально вигідні. Окрім пшениці, приймають також сою, ріпак, соняшник, кукурудзу та пізні зернові, які потім експортують у різні країни світу.

«Ми відкриті до співпраці з усіма поклажодавцями, котрі готові привозити до нас своє зерно. Намагатимемось давати найбільшу ціну, адже зацікавлені бути максимально вигідними зерноприймачами», – підкреслює керівник комбінату.
У новому сезоні 2019-2020 на КХП планують прийняти 25 тисяч тонн зерна. А це приблизно десять відсотків від валової продукції усього району. Хоча, як зазначає Микола Кузьменко, комбінат за рік може прийняти і 40 тисяч тонн за умови, що зерно тут не зберігається, а одразу відвантажується для подальшого перевезення.

Другий рік поспіль співпрацює з КХП фермерське господарство «Західний Буг». Його керівник Микола Юнак розповідає, що частину свого врожаю обов’язково зберігатиме на місцевому комбінаті, адже тут і розраховуються швидко, і ціну на деякі культури дають найкращу в регіоні.

Виконувач обов’язків директора зізнається, що підприємство вже давно потребує модернізації, адже тих капітальних інвестицій, які отримують з Києва на поліпшення матеріально-технічної бази, поки недостатньо. Є потреба у побудові нових механізованих місткостей для зерна, тим паче територія комбінату дозволяє це зробити.

У рейтингу 54 філій Державної продовольчо-зернової корпорації України Володимир-Волинська у «золотій середині» за такими показниками як виконання планів та окупність. Як зазначив представник корпорації Ярослав Давидов, подібна тенденція дає усі шанси на подальший розвиток підприємства і підвищення найближчим часом заробітної плати, яка поки що на комбінаті залишає бажати кращого.
Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up