Новини

На колегії РДА: Про підготовку до зими, борги за енергоносії і пожежну безпеку

Архів
28 переглядів

На черговому засіданні колегії райдержадміністрації проаналізували роботу господарського комплексу району в осінньо-зимовий період та затвердили заходи на 2017-2018 роки. Також обговорили ефективність використання коштів за спожиті енергоносії, готовність до пожежонебезпечного періоду та перспективи утворення і функціонування місцевих і добровільних пожежно-рятувальних підрозділів.

До зими район готовий, а опалювальний період минув без аварійних ситуацій. Про роботу господарського комплексу району в осінньо-зимовий період, що минув прозвітував начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Петро Чуцький. Торік до 1 жовтня усі заклади освіти й котельні були готові до опалювального сезону. У десяти школах та дошкільних закладах впроваджено енергозберігаючі заходи на майже п’ять мільйонів гривень. Утеплено фасади у Зимнівському НВК і у Лудинській школі. У Зорянській, Стенжаричівській та П’ятиднівській поставлені котли на тверде паливо, на енергоощадні замінено вікна і двері – на це витрачено два мільйони 350 тисяч гривень. Вчасно чистились від заметів дороги. Невтішна і зовсім не тепла ситуація у закладах культури – 60 відсотків їх зовсім не опалюється, решта обігріваються за допомогою електроприладів. Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства розроблено план заходів з підготовки господарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Треба створювати ОСББ. Голова РДА Наталія Василець рекомендувала Устилузькому міському і сільським головам, щоб вони доносили людям інформацію про ОСББ, яке і розв’яже більшість комунальних проблем у житлових будинках, поцікавилась, чи є у цім якісь зрушення у Зимнівській об’єднаній громаді, бо ще раніше В’ячеслав Католик першим у районі забажав взятися за цю справу і залучити до такого об’єднання жителів багатоквартирних будинків у Льотничому. Але ці перспективи поки що тільки на словах.

У районі критична ситуація з розрахунками за енергоносії – основними боржниками є населення. Тільки за газ борг сягає шість мільйонів гривень, та ще держава не вернула за субсидії 25. Голова РДА Наталія Василець доручила проаналізувати борги у кожній сільраді, а їхнім очільникам прозвітуватися.

Трохи перевищено ліміти споживання енергоносіїв, але тут є свої причини. Щодо ефективності використання коштів на оплату енергоносіїв в бюджетних установах району доповідала заступник начальника управління фінансів Валентина Ващук. Враховуючи тарифи, Березовичівській сільраді потрібно додатково виділити гроші на оплату електроенергії та ще закладам освіти – понад 14 тисяч гривень.

Перевищено ліміти споживання природного газу, тому районним установам треба додати понад 320 тисяч гривень, аби за нього розрахуватися. Виникла проблема у коштах за спожиту теплову енергію у районнім будинку культури. І тут є своя причина – зменшилась субвенція з бюджетів Устилузької та Зимнівської ОТГ. У 2017 році передбачається здійснити заходи з енергозбереження на 870 тисяч гривень.

Винуватцями пожеж у районі є сільські жителі, бо порушують правила безпеки. Ще два питання, що розглядалися на засіданні колегії, стосувалися пожежної безпеки – про це звітував завідувач сектору з питань цивільного захисту Юрій Ліщук. Уже з початку цього року з вини жителів виникло 28 пожеж, дві людини загинуло, одна травмована. За цей період в екосистемі району зафіксовано сім пожеж (у 2016-му – п’ять), одна з них могла охопити великі площі, але оперативно зреагували пожежники й місцевий фермер. Через необережне поводження з вогнем й спалювання сухої трави пошкоджено господарські споруди в Острівку, Коритниці, Охнівці, Хмелівці, Ласкові.

На території району є три МПО – в Устилузі, Охнівці і Бубнові, та стільки ж – на підприємствах, і ще СДПЧ-7 у Володимирі. У період жнив та заготівлі кормів додатково створюються добровільні пожежно-рятувальні підрозділи. СДПЧ-7 має п’ять спецавтомобілів і три автоцистерни, постійно чергують сім-вісім рятувальників, котрі мають зв’язок з місцевими командами району, з усіма аварійними службами міста та підрозділами пожежної охорони Новолинська, Іванич, Локач, Горохова.

За словами Юрія Ліщука, у районі проводиться моніторинг стану пожежної безпеки у природних екосистемах. В пожежонебезпечний період організовується тимчасове обмеження доступу населення і в’їзду транспортних засобів у ліси. Разом з керівниками підприємств, установ та організацій відпрацьовуються заходи щодо захисту від пожеж населених пунктів, розташованих у лісових масивах та поблизу них – перевіряються водонапірні башти і місця, де у випадку загоряння можна брати воду і ставити гідранти.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Теги: борги, енергоносії, колегія, пожежна безпека, район, РДА, Тетяна Адамович
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up