Новини

На колегії РДА: «Реальний» бюджет та недоброякісна вода в районі

Архів
17 переглядів

Питанням підсумків бюджету району за перший квартал року, стану благоустрою, роботі з обдарованими дітьми та  готовності до пожежонебезпечного періоду  було присвячене чергове засідання колегії райдержадміністрації.

   У районі лише дві сільради, але бюджет виконується

Обсяг зведеного бюджету району за перший квартал  з урахуванням трансфертів з державного становить понад 42 мільйони гривень, поінформувала  начальник  управління фінансів РДА Олена Бондарук.  За цей період район одержав усі суми для соціальних виплат. Вистачає також коштів освітньої субвенції, аби виплачувати зарплату педагогам.

Попри те, що з 1 січня цього року  районний бюджет складається з місцевих бюджетів  лише двох  сільрад – Березовичівської та Хобултівської, виконати його вдалось 117,8% відсотка.  План з власних доходів  перевиконано на 178 тисяч гривень, до торішнього  вони зросли на  19 відсотків.

Олена Бондарук  вкотре наголосила, що при фінансуванні загальнорайонних бюджетних установ (РБК та бібліотека) об’єднані громади та РДА повинні перейти до такого формату співпраці, коли діяльність цих установ забезпечуватиметься протягом повного бюджетного періоду. Тобто  планувати видатки потрібно на увесь рік, адже під загрозою опиняється не лише утримання закладів, а і виплата зарплати працівникам.

Обсяг видатків районного бюджету  – понад 44 мільйони. Найбільшу питому вагу займають соціальні виплати і лише трохи більше п’яти мільйонів  – видатки на зарплату. Вона у середньому у  бюджетників району у першому кварталі була 5 тисяч 65 гривень. 180 тисяч гривень використано на реалізацію програм, затверджених районною радою.  Увагу березовичівського та хобултівського голів звертали  на контроль за дотриманням кошторису дитсадків, котрі інколи подають помилкові розрахунки, через що тепер не вистачає 80 тисяч гривень на зарплату.

Насамкінець Олена Бондарук зазначила, що фінуправління  стежить  за бюджетами об’єднаних громад та відзначає їх ріст.  А  на нараді у департаменті фінансів ОДА район позитивно відзначали за забезпечення фінансовим  кадровим  потенціалом. Тому те, що кожна ОТГ, за винятком Оваднівської,  створила свій фінансовий орган, є позитивною тенденцією.

   «Бюджет у нас реальний до виконання. І якщо грамотно все робити, то є надія на те, що матимемо і додаткові ресурси», – підсумувала Олена Григорівна.

Голова РДА Наталія Василець запропонувала доповідачці підбивати підсумки  кварталу у дещо іншому форматі. На її думку, співдоповідачами мають бути представники фінорганів ОТГ, котрі подаватимуть свої зведені показники. Так можна бути краще проаналізувати досягнення тієї чи іншої громади, особливо стосовно наповнення бюджету.

Про благоустрій дбають, а про стан водопроводів забули

« Якщо в районі на благоустрій виділяли 910 тисяч гривень у 2016 році, то у наступному вже понад два мільйони»,  – зазначив начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Петро Чуцький, доповідаючи про стан благоустрою.

Найбільше  коштів на це використано  у Зарічанській та Оваднівській сільрадах, а найменше – у Хобултівській. На 2018 рік  сума видатків на благоустрій в об’єднаних громад також значна: у Зарічанській  – понад мільйон 300 тисяч гривень, Оваднівська та Устилузька отримують трохи більше ніж півмільйона. За перший квартал року  виконано робіт на 346 тисяч гривень, більше половини цих коштів  освоїла Оваднівська громада.

На суму у  7 мільйонів 545 тисяч гривень торік у районі відремонтовано доріг. За словами Петра Чуцького це рекордна сума, яку коли-небудь виділяли на дорожню інфраструктуру. Найбільше доріг ремонтували на території Устилузької, Зимнівської та Зарічанської громад, а Хобултівська сільрада взагалі таких робіт не проводила.

Торік в районі  приведено до належного стану 20 парків та скверів, 12 дитячих майданчиків, ліквідовано 44 стихійні сміттєзвалища. Тепер сміттєзвалищ, які також довелось ліквідовувати, утворилось 26, що, як зазначив Петро Чуцький, вже тішить, адже їх кількість зменшилась майже на половину.

Усі сільради, відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, повинні розробити нові правила благоустрою, які  мають бути розміщені в доступних для ознайомлення місцях, аби кожен житель села зміг їх прочитати.

Як зазначив Петро Чуцький, є проблема і з в’їзними знаками, значна частина котрих потребує ремонту та відновлення. Голова РДА Наталія Василець також зауважила, що фарбування цих знаків  не варто відкладати, тож за два тижні хоче почути доповідь голів ОТГ щодо проведеної роботи у цьому напрямку. Також  вона звернула увагу на стихійне сміттєзвалище, котре знаходиться на території Зимнівської громади обабіч  дороги до Павлівки, котре врешті потрібно ліквідувати.

  Окремо обговорили  питання санітарно-епідеміологічної ситуації. На території району водопровідні мережі у неналежному стані, особливо це стосується павільйонів над свердловинами. Більшість з них не огороджені та без замків, тож сторонні можуть вільно зайти у приміщення. Через це у багатьох антисанітарні умови.  Окрім цього вільний доступ небезпечний через наявність електричних щитків та оголених дротів. Є в районі і частина свердловин, котрі не використовуються, тож їх необхідно затампонувати найближчим часом. Ліквідації потребують і колодязі біля закинутих будинків, а таких лише на території Стенжаричівської сільради 65. З колодязів зняті кільця, тож хтось може провалитись у незасипану яму.

Давно не бачила ремонту і значна частина водонапірних башт, котрі потрібно фарбувати хоча б раз на 3-4 роки. Утім, як наголосив очільник відділу ЖКГ, це лише півбіди, адже і там є вільний доступ до кранів, а от пожежних  чомусь немає. До усіх башт також має бути забезпечений під’їзд пожежних машин, а відтак дороги  слід  підсипати, адже невідомо, коли саме і де спалахне пожежа.

Ще одне важливе питання, яке порушили на колегії, стосується відомчого контролю за якістю води. Про це детальніше розповів головний державний санітарний лікар Валерій Онищук. З його слів, останнім часом у районі спостерігається тенденція до погіршення показників якості питної води. Найгірша ситуація із водогонами сіл Бубнів, Заріччя, Рогожани, Хотячів, Ласків та Вощатин.

Колись у районі працювала станція знезараження, котра справлялась із доведенням води до відповідних стандартів, а нині технічним станом водогонів ніхто не займається. Хоча б два рази на рік потрібно проводити чистку водонапірних  башт та водогонів. З цього питання з керівниками громад планується проведення окремої наради, утім, зі слів Петра Чуцького, голови ОТГ повинні  поспішити з  поліпшенням ситуації, адже від води залежить здоров’я населення.

Грошове стимулювання вчителів підвищує кількість призерів олімпіад

Як  доповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Оксана Бігун,  роботу обдарованими дітьми  постійно проводять у освітніх закладах, районних будинку школяра, дитячо-юнацькій спортивній школі та методкабінеті, яким делегували  ці повноваження об’єднані громади.

У предметних шкільних олімпіадах у цьому навчальному році в районному етапі змагались 313 учні, з яких 35 стали учасниками обласного. Перемогу на обласному етапі отримали 15 учнів.  Найбільше своїх вихованців відправили на олімпіади опорні освітні заклади Зимного, Суходіл, Березовичівської, Льотничівської, Лудинської та Устилузької шкіл, а серед шкіл І-ІІ ступенів найактивніші були Ласківська, Микуличівська та Хмелівківська.

Нещодавно завершилась районна спартакіада, котру проводила дитячо-юнацька спортивна школа. У підсумку перше місце посіла команда Березовичівської школи, друге місце у  НВК села Льотниче, а третє  – з Устилузької школи. Багато заходів проводить районний будинок школяра,  де займаються 642 учні.

Щорічно обдарованим учням призначають  почесні стипендії райради та РДА. Такі діти мають право на безплатне оздоровлення. Стимулюють і педагогів, котрі підготували призерів обласних  олімпіад.  Торік  їм виплачували десять відсотків до посадового окладу, а тепер  – 20. Оксана Бігун зазначила, що коли вчителів почали матеріально заохочувати, то кількість переможців олімпіад значно зросла. Остаточні ж підсумки роботи з обдарованими дітьми  не підбиті, адже випускники ще складають іспити та ЗНО.

З пожежами в районі справляються місцеві підрозділи

Актуальному питанню готовності господарського комплексу району до пожежонебезпечного періодну була присвячена доповідь начальника відділу з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи РДА Юрія Ліщука.  У цьому році видатки на пожежну охорону в Оваднівській громаді становлять 61 тисячу гривень, у Зимнівській 16, в Устилузькій 97 тисяч. Найкраще робота організована у місцевій пожежній охороні Галинівки та Устилуга. Відмітив Юрій Ліщук і  нещодавно створений лудинський такий підрозділ.

У пожежонебезпечний період працюють команди вогнеборців у селах П’ятидні та Селець. Є пожежна охорона і у лісомисливського господарства.  Місцевій охороні  у районі допомагає і Володимир-Волинський  відділ ДСНС. Проте  траплялося, коли місцеві пожежні охорони  Галинівки та Устилуга самі справлялись з гасінням пожеж, тому автомобіль з міста на півдорозі повертався.

Наголосив Юрій Ліщук, що на період жнив між полем та лісом має бути так звана «чорна смуга», аби  на  випадок загоряння пожежа не поширювалась. У певній зоні ризику села, котрі знаходяться серед лісів – Новини, Ішів, Заболоття, Міжлісся та інші.Є проблеми із місцями для забору води у Стенжаричах, Микитичах, Коритниці, Ворчині, Новинах та Льотничому, де пожежні крани на водонапірних баштах не  робочі. Під’їзд до башт також залишає бажати кращого.

Наголосив начальник відділу цивільного захисту і на проблемі так званих «безхозних» захаращених будинків біля яких інколи збираються волоцюги, котрі розпалюють багаття. В селі  Овадне, приміром, загорілась одна з таких хат, утім пожежу вчасно погасили роми, котрі самі ж і розпалили вогонь.

Тетяна ІЗОТОВА. 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up