Новини

Не курятиною єдиною: на птахофабриці почали «вирощувати» таланти

Архів
47 переглядів

На Володимир-Волинській птахофабриці мотивують працівників до професійного зростання через участь у конкурсах та проектах. Уперше для співробітників компанії було організовано проект «Інкубатор талантів», який націлений на виявлення ініціативних та перспективних кадрів, їх навчання та розвиток. Днями на підприємстві відбулось підбиття підсумків та урочисте нагородження перших переможців – іменні грамоти та корпоративні світшоти найініціативнішим працівникам та їхнім наставникам, котрі не побоялись проявити себе у пілотному проекті, вручали генеральний директор ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» Аліна Сич разом із заступником Сергієм Висоцьким та акціонером Олексієм Коваленко.

Одна із цінностей компанії ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика»  – розвиток власного персоналу та відкритість до усього нового. Починаючи з осені минулого року підприємство взяло курс на здійснення організаційних змін, які стосуються як новітніх технологій, так і підбору персоналу і організації розвитку команди. В компанії запроваджена методологія Адізеса, котра забезпечує інструментами та підтримкою для здійснення організаційних змін.

– Компетентна команда однодумців з палаючими очима, спрямована на єдиний результат – основний ресурс ефективної роботи, – каже директор з персоналу Лариса Єгорова. – Тому завдання виявлення, розвитку та утримання талантів для нас дуже актуальне. Під талантами в нашій компанії маються на увазі перспективні співробітники, що мають великий потенціал для подальшого професійного розвитку і зростання, а найголовніше – активно прагнуть до постійного вдосконалення. За таких людей намагаємося міцно триматися.

Нині на підприємстві працює 1300 робітників. Як зазначають спеціалісти з підбору персоналу, плинність кадрів, яка досі була болючою проблемою для птахофабрики, за останні півроку значно знизилась. Не останню роль у цьому відіграють нові мотиваційні програми, які активно розробляють фахівці.

Від мотивації – до професійного зростання

Проект «Інкубатор талантів» стартував 21 жовтня минулого року після проведеного на підприємстві синертиму – зустрічі експертів, які працюють над створенням ідей та планом їх втілення у життя. Рішення про запровадження експериментальної програми на птахофабриці прийняли саме під час цього заходу, який і був присвячений створенню механізму «вирощування» із талановитих співробітників майбутніх керівників. Проект побудований таким чином, що дає можливість проявити себе фахівцем своєї справи та гарним організатором, а також спробувати власні сили в новій сфері.

Першим етапом проекту «Інкубатор талантів» стало проходження тестування усіх бажаючих працівників підприємства – від інженера та оброблювача птиці до начальника відділу. З допомогою тестів визначали інтелектуальний рівень респондента, його мотиваційні здібності тощо. Адже наявність у фахівця внутрішньої мотивації на досягнення успіху – один із найважливіших і обов’язкових критеріїв при занесенні його до кадрового резерву.

Далі розпочалась теоретична частина – учасники проекту відвідували лекції та тренінги, пізнавали ази проектного менеджменту, після чого кожен мав можливість проявити свої здібності та використати отримані знання на практиці під час написання та реалізації індивідуальних проектів, тематика яких залежала від тієї сфери, в якій учасник має бажання розвиватись.

Робота над проектами, з якими допомагали закріплені за учасниками наставники, тривала протягом трьох місяців і в результаті до фінішу дійшло 15 працівників: інженер-біоаналітик  Ольга Гуль, інженери-хіміки Наталія Гапонюк та Олена Носальська, бухгалтери Олена Михайлюк та Оксана Кузьмич, оброблювачі птиці Наталія Супрун та Алла Томчук, готувач кормів Валентин Піхотинський, економіст Юлія Рубцова, начальник відділу ІТ Тарас Олексюк, ветеринарний лікар Ігор Цепко, заступник начальника служби безпеки Олександр Бровко, аналітик консолідованої інформації
Олександр Каліщук, енергоменеджер Геннадій Прокопчук та обліковець Людмила Харлампович.
Найкраще зі своїми управлінськими завданнями справились: Ольга Гуль із проектом заміни витяжних шаф; Тарас Олексюк, який займався розрахунком вартості будівництва службових приміщень; Олександр Бровко, котрий працював над проектом ремонту водопроводу; Ігор Цепко, який організовував капітальний ремонт складу ветпрепаратів. За це компанія додатково нагородила їх сертифікатами на проходження курсів, які підбиралися індивідуально для кожного переможця.

Охоронець, що мріє стати… бухгалтером

Усі учасники «Інкубатора талантів» відзначені почесними грамотами як «Надія підприємства» і зараховані у кадровий резерв для майбутнього заміщення вакантних посад. А дехто з фіналістів уже навіть виявив бажання змінити свою спеціальність.

Так, зокрема, заступник начальника служби безпеки підприємства Олександр Бровко отримав здавалось би несподівану для своєї посади винагороду – сертифікат на проходження курсів з бухгалтерського обліку. Втім, як з’ясувалось, цифри та точні науки не є чужими для цього кремезного чоловіка, який два роки тому прийшов на птахофабрику начальником охорони і виріс до керівника вищого рангу, адже має економічну та юридичну освіти.

Олександр Бровко після звільнення з правоохоронних органів вирішив попрацювати в охороні – переїхав до Володимира-Волинського, і зараз анітрохи про це не шкодує. Каже, що працювати на птахофабриці цікаво, бо тут є чимало можливостей для розвитку, підтвердженням чого став новий проект для персоналу. У рамках «Інкубатору талантів» Олександр працював над заміною водопроводу та опалення на комбікормовому заводі. Складність була у тому, що підприємство працює без зупинки і потрібно все правильно організувати, аби проведені роботи не завадили виробничому процесу. Після успішної реалізації проекту, на який за планом виділявся місяць, а реалізовано його лише за десять днів, головний охоронець «Чебатурки» планує зайнятись також і економічною безпекою компанії – обліком, аудитом та бухгалтерськими перевірками.

Окрім цього, чоловік має чимало захоплень – активно займається боксом, є учасником місцевого клубу «Любарт» та впроваджує на теренах України такий вид бойового мистецтва  як мікс-файт. «Ніколи не варто зупинятись на досягнутому», – каже один із найініціативніших працівників компанії.

Не менш цікавою участь у проекті виявилась і для наставників – тих, під чиїм керівництвом здійснювалась реалізація проектів. Найкращих з них також відзначено грамотами та фірмовими світшотами з написом «Опора компанії». Завідуюча технологічною лабораторією Ольга Романюк разом із своїми підопічними організовувала збір макулатури та металобрухту, розчистивши тим самим територію навколо комбікормового заводу та заробивши додаткові кошти для підприємства. Займались також заміною та встановленням лабораторного обладнання разом із проведенням економічного  розрахунку.

Окрім реалізації проектів, учасникам потрібно було встигати виконувати і свою основну роботу. Тож таким чином здобували ще й корисні навики тайм-менеджменту. Ольга каже, що завдяки «Інкубатору талантів» отримала незабутні враження, адже цікаво було займатись новою діяльністю та досягати певних успіхів, тож вважає, що проект дуже мотивує працівників і допомагає відкривати себе з іншого боку.

Кожен працівник – цінність для компанії

Генеральний директор ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» Аліна Сич під час церемонії нагородження учасників «Інкубатору талантів»  висловила сподівання, що цей пілотний проект стане у подальшому доброю традицією та допоможе працівникам підприємства розвиватись, фахово зростати та утвердить статус птахофабрики як соціально відповідального роботодавця.

– Підприємство дотримується політики постійної підтримки, допомоги та навчання всіх тих працівників, яким справді це потрібно. Кожен, хто хоче досягнути більшого в плані кар’єрного та особистісного зростання, відтепер матиме таку можливість, – зазначила Аліна Сич та наголосила, що компанія цінує кожного свого ініціативного співробітника.

Керівник проекту,  заступник генерального директора ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» Сергій Висоцький подякував усім за участь та зазначив, що хоч і керівництво фабрики дещо здивувало те, що з тисячного колективу зголосилось спробувати свої сили у проекті лише два десятки працівників, перший млинець видався не глевким, оскільки у 75 відсотків учасників виявили певний управлінський потенціал і компанія готова і надалі допомагати їм у розвитку.

– Будь-яка людина, яка працює в нас на фабриці, незалежно від віку, стажу та посади може у будь-який час звернутись до керівництва та озвучити бажання проявити себе на керівній посаді. Обмежень у цьому поки ніяких не ставимо, тому наразі головне – це ваша мотивація. Таким чином кожен отримає шанс стати тим, ким він насправді хоче бути, – додав Сергій Висоцький.

Голова наглядової ради, акціонер Олексій Коваленко, який також був присутній на нагородженні, у своєму вітальному слові додав, що компанія радо відкриває двері перед усіма хто хоче в них увійти. А директор з персоналу Лариса Єгорова розповіла покрокові дії щодо участі у проекті, наступний етап якого незабаром стартує і як з його допомогою можна  вдосконалюватись та підвищувати свій професійний рівень, стати менеджером.
Достойний старт, чекаємо наступних переможців.

                                                             Тетяна ІЗОТОВА.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up