На головну Новини На міжнародній конференції про страчений феномен Кримського

На міжнародній конференції про страчений феномен Кримського

68

Володимир-Волинський історичний музей ім. О. Дверницького  узяв участь у міжнародній онлайн-конференції «Агатангел Кримський: страчений феномен». Наукову конференцію, яка проводилась з нагоди 150-річчя від дня народження нашого знаменитого земляка, сходознавця, поліглота і історика Агатангела Кримського, організував Український інститут національної пам’яті.

Більше двох годин на платформі Zoom тривала онлайн-конференція, у котрій взяли участь маститі науковці: доцент кафедри східної філології Таврійського національного університету імені В. І. Венадського Володимир Підвойний з міста Києва, письменниця, докторка історичних наук Марина Гримич з міста Бейрут (Сирія), науковий керівник проекту видання «Східні традиції державотворення» на пошану А. Кримського Володимир Омельчук та старша наукова співробітниця Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України  Олена Романова.

- реклама -

Вступне слово надали науковому співробітнику Володимир-Волинського музею Богдану Яновичу, який розповів про життя родини Кримських у місті, де і народився Агатангел Кримський. Також він продемонстрував особисті речі знаменитого академіка-сходознавця, котрі знаходяться в експозиції музею – письмове перо вченого, дерев’яний зажим для паперу, ніж для розрізання паперу, чорнильне приладдя, прес-пап’є, театральний бінокль та світлини з фотоархіву Кримських.  Їх до музею ще у 1978 році передав прийомний син вченого – Микола Кримський, який проживав у місті Звенигородка на Черкащині.

– Нам дуже приємно, що саме наш музей долучився до такого заходу і вдячні депутату міської ради Костянтину Зінкевичу, котрий повідомив нас про цю конференцію та надав контакти Українського інституту національної пам’яті, – зазначив Богдан Янович.

До речі, 28 січня наукові співробітниці музею Олена Черенюк та Ганна Доскоч візьмуть участь іще в одному онлайн-заході – круглому столі «Агатангел Кримський і Волинь», який проводитиме Волинський  інститут післядипломної освіти.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотирнадцять − 3 =