Новини

На міжнародній конференції про страчений феномен Кримського

Архів
4 переглядів

Володимир-Волинський історичний музей ім. О. Дверницького  узяв участь у міжнародній онлайн-конференції «Агатангел Кримський: страчений феномен». Наукову конференцію, яка проводилась з нагоди 150-річчя від дня народження нашого знаменитого земляка, сходознавця, поліглота і історика Агатангела Кримського, організував Український інститут національної пам’яті.

Більше двох годин на платформі Zoom тривала онлайн-конференція, у котрій взяли участь маститі науковці: доцент кафедри східної філології Таврійського національного університету імені В. І. Венадського Володимир Підвойний з міста Києва, письменниця, докторка історичних наук Марина Гримич з міста Бейрут (Сирія), науковий керівник проекту видання «Східні традиції державотворення» на пошану А. Кримського Володимир Омельчук та старша наукова співробітниця Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України  Олена Романова.

Вступне слово надали науковому співробітнику Володимир-Волинського музею Богдану Яновичу, який розповів про життя родини Кримських у місті, де і народився Агатангел Кримський. Також він продемонстрував особисті речі знаменитого академіка-сходознавця, котрі знаходяться в експозиції музею – письмове перо вченого, дерев’яний зажим для паперу, ніж для розрізання паперу, чорнильне приладдя, прес-пап’є, театральний бінокль та світлини з фотоархіву Кримських.  Їх до музею ще у 1978 році передав прийомний син вченого – Микола Кримський, який проживав у місті Звенигородка на Черкащині.

– Нам дуже приємно, що саме наш музей долучився до такого заходу і вдячні депутату міської ради Костянтину Зінкевичу, котрий повідомив нас про цю конференцію та надав контакти Українського інституту національної пам’яті, – зазначив Богдан Янович.

До речі, 28 січня наукові співробітниці музею Олена Черенюк та Ганна Доскоч візьмуть участь іще в одному онлайн-заході – круглому столі «Агатангел Кримський і Волинь», який проводитиме Волинський  інститут післядипломної освіти.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up